chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Mape-Antique I

Bezcementowe spoiwo hydrauliczne z mikrowypełniaczem, stosowane do konsolidowania przez iniekcje konstrukcji murowych ceglanych i kamiennych.

  właściwości  

Mape-Antique I jest mieszanką spoiwa hydraulicznego z mikrowypełniaczami, specjalnymi dodatkami pucolanowymi, opracowaną przez Laboratoria Badawczo-Rozwojowe Mapei.

Mape-Antique I wymieszany z wodą (ok. 35%) tworzy płynny, stabilny i jednorodny zaczyn, który wypełnia szczeliny konstrukcji wymagające konsolidacji. Wprowadzony w szczeliny zaczyn stopniowo utwardza się w reakcji pucolanowej bez reagowania z cegłami, kamieniem i zaprawą murarską nawet w obecności rozpuszczalnych soli w konstrukcjach poddawanych iniekcji.

Ponad to, w przeciwieństwie do cementu, podczas hydratacji Mape-Antique I nie powstają substancje alkaliczne (zawierające sód czy potas), które mogłyby wywołać niebezpieczne zjawiska ekspansji w kontakcie z reaktywnymi kruszywem (reakcja alkalia-kruszywo).

  zastosowanie  

Podczas prowadzenia prac renowacyjnych w obiektach zabytkowych szczególnie istotna jest fizyczna i chemiczna kompatybilność stosowanych materiałów, w tym również do iniekcji. Podobieństwo do użytych podczas wznoszenia obiektów materiałów jest ważne ze względu na ograniczenie negatywnego wpływu reakcji z rozpuszczalnymi solami obecnymi w zawilgoconych murach jak również reakcji alkalia-kruszywo, stąd z kolei ograniczenie w stosunku do zawartości potasu i sodu.

Mape-Antique I jest produktem specjalnie zaprojektowanym aby sprostać powyższym wymaganiom i zapewnić niezawodne oraz skuteczne wypełnienie pustek i wolnych przestrzeni obecnych w budynkach zabytkowych.

Mape-Antique I przeznaczony jest do wykonywania iniekcji scalających spękanych konstrukcji z kamienia i cegły, uszkodzonych np. na skutek osiadania. Iniekcje wypełniające przestrzenie w murach obiektów zabytkowych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki 20 kg
Przed iniekcją zaczynu zaleca się zwilżenie konstrukcji wodą. Na dzień przed podjęciem prac należy dokładnie nawilżyć na wskroś cały mur (tam gdzie to możliwe) przez te same otwory, przez które prowadzona będzie iniekcja. W tym czasie cały nadmiar wody pozostały wewnątrz struktury odparuje. Otwory powinny być wiercone symetrycznie w rozstawie siatki kwadratów o bokach 50-100 cm. W mur o grubości do 60 cm, zaczyn wprowadza się zazwyczaj tylko z jednej strony. W przypadku grubszych konstrukcji zaleca się dokonanie iniekcji z obu stron. Otwory powinny mieć średnicę rzędu 15-20 mm w celu zamocowania w nich odpowiednich pakerów iniekcyjnych. Zaczyn należy podawać przez pakery pod ciśnieniem nieprzekraczającym 3 atm. Miejsca, z których zaczyn mógłby wyciekać należy uszczelnić np. materiałem Lampocem.
Zaczyn przygotowuje się poprzez wymieszanie Mape-Antique I z wodą (w ilości około 35% spoiwa) i mieszanie mieszadłem szybkoobrotowym aż do czasu uzyskania jednorodnej, ciekłej masy (czas wypływu pierwszego litra zaczynu ze stożka Marsh’a przez otwór o średnicy 4 mm – mniej niż 30 sekund).

Przygotowany zaczyn Mape-Antique I musi zostać zużyty w ciągu 60 minut po wymieszaniu.
Do zaczynu Mape-Antique I nie należy dodawać innych składników i spoiw.

Narzędzia i mieszarki używane do przygotowania zaczynu Mape-Antique I muszą najpierw być umyte wodą celem usunięcia pozostałości po wcześniejszych mieszankach, które zawierały spoiwa.
- Nie używać Mape-Antique I jako zaprawy murarskiej lub jako tynku renowacyjnego (stosować Mape-Antique LC, Mape-Antique MC lub Mape-Antique CC).
- Do Mape-Antique I nie wolno dodawać cementu ani innych spoiw (wapno czy gips).
- Do Mape-Antique I nie wolno dodawać żadnych domieszek, wypełniaczy lub piasku.
- Nie stosować Mape-Antique I w temperaturze niższej niż +5°C.
Dane indentyfikacyjne produktu:
Konsystencja: Proszek
Barwa: Jasno szara
Gęstość: 1,25 kg/dm³
Maksymalna średnica kruszywa: 100 μm
Klasyfikacja zgodnie z dyrektywą: 1999/45/WE
Produkt klasyfikowany jako drażniący. Przed przystąpieniem do aplikacji należy zapoznać się z punktem „Środki ostrożności i bezpieczeństwo” a także z informacją umieszczoną na opakowaniu oraz z Kartą Charakterystyki Preparatu Niebezpiecznego Zawartość rozpuszczalnych w wodzie soli organicznych: Brak
Kod taryfy celnej: 3824 50 90

Właściwości zaczynu:
Skład na 1 m³:
- Mape-Antique I: 1’400 kg
- woda: 490 kg
Barwa: Jasno szara
Gęstość: 1,89 kg/dm³
Czas wypływu ze lejka Marsha (EN 445): < 30 sekund
Wytrzymałość na ściskanie (EN 196) po:
- 2 dniach: 5 N/mm²
- 7 dniach: 14 N/mm²
- 28 dniach: 18 N/mm²
Wytrzymałość na zginanie (EN 196) po:
- 2 dniach: 2 N/mm²
- 7 dniach: 3 N/mm²
- 28 dniach: 4 N/mm²
Dynamiczny moduł sprężystości po 28 dniach: 15’000 N/mm²
Wykwity po częściowym zanurzeniu w wodzie: brak

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 122
Re: Dekoracje do domu
data » 27.05.2020, 21:55
Szukając wyjątkowych propozycji dekoracji w wersji Vintage postawiliśmy na sklep https://vintagehome.pl który także możemy śmiało Wam
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 219
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 21:48
jak o rolnictwie mowa to może Ja polecam rodzinną firmę Wronkowski. Warto zakupić ich nasiona, są bardzo dobrej jakości, wyprodukowane z
matimm
Awatar użytkownika
Postów: 88
Re: Pomysły na pokój dla dziecka?
data » 27.05.2020, 20:27
Nie ma co na ściany dawać jakiś wymyślnych dekoracji, bo dzieci ich po prostu nie lubią. Dwa, że w pokoju zawsze pojawiają się plamy. Tak
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 358
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 16:04
Jest wiele stron i portali odnośnie rolnictwa, jednym z lepszych które lubię odwiedzać jest https://maszyny-ogrodnicze.pl/ znajduje się tutaj
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 218
Re: Zdrowiej = szczuplej
data » 27.05.2020, 15:22
Aby być szczupłym i jadać zdrowo trzeba do diety wprowadzić ryby. Jeśli nie macie pomysłu na dania z ryb to tutaj
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt