chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Atlas Roker W-20

2w1 - zaprawa klejąca do wełny oraz do zatapiania siatki

  właściwości  

- wysoka przyczepność
- dobra paroprzepuszczalność
- doskonała elastyczność
- odporność na pęknięcia i rysy

  zastosowanie  

- 2 w 1 - przeznaczony jest do przyklejania płyt termoizolacyjnych i wykonywania warstwy zbrojonej w technologii ocieplania budynków.
- Stanowi element systemów ociepleń – wchodzi w skład złożonych systemów izolacji cieplnej, posiadających aprobaty techniczne krajowe (AT) oraz europejskie (ETA).
- Uniwersalny wobec płyt z wełny mineralnej- można stosować płyty zarówno o nieuporządkowanej (tzw. płyty fasadowe), jak i uporządkowanej strukturze włókien (tzw. płyty lamelowe).
- Jest zalecany do prac izolacyjnych w budownictwie pasywnym i energooszczędnym – pomaga uzyskać wymaganą w budownictwie pasywnym szczelność przegrody budowlanej, a także trwale mocuje płyty izolacji termicznej grubości nawet 25 cm.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe 25 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg.
Podłoże powinno być niezmrożone, stabilne, równe i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby. Podłoże należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT gdy jest zbyt chłonne lub gdy stanowią je słabe tynki cementowe, cementowo-wapienne, a także mury wykonane z betonu komórkowego lub pustaków żużlobetonowych. Nierówności należy wypełnić ZAPRAWĄ WYRÓWNUJĄCĄ lub ZAPRAWĄ TYNKARSKĄ ATLAS.
Przygotowanie płyt pod warstwę zbrojoną
Powierzchnia płyt z wełny mineralnej powinna być wolna od szronu, równa, czysta, stabilna.

Przygotowanie kleju
Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowany w ten sposób klej należy wykorzystać w ciągu ok. 2 godzin.

Przyklejanie płyt
Powierzchnię płyt należy cienko przeszpachlować zaprawą i po jej wstępnym związaniu nałożyć na nią „właściwą warstwę” metodą „pasmowo-punktową”. Szerokość pryzmy obwodowej, ułożonej wzdłuż krawędzi płyty, powinna wynosić co najmniej 3 cm. Na pozostałą powierzchnię należy nałożyć równomiernie 6÷8 placków o średnicy 8÷12 cm. W sumie należy nałożyć taką ilość masy, aby pokrywała ona co najmniej 40% powierzchni płyty (po dobiciu płyty do podłoża min. 60 %) i zapewniała w ten sposób odpowiednie połączenie płyty ze ścianą. Przy równych i gładkich podłożach, dopuszczalne jest równomierne rozprowadzanie zaprawy pacą ząbkowaną po całej powierzchni płyty. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia. Do mocowania za pomocą łączników mechanicznych można przystąpić najwcześniej po upływie doby od przyklejenia płyt. Należy stosować dyble z trzpieniem metalowym, ocynkowanym w ilości zgodnej z projektem technicznym ocieplenia, min. 8 szt/m2.

Wykonywanie warstwy zbrojonej.
Do wykonania warstwy zbrojonej można przystąpić nie wcześniej niż po trzech dniach od przyklejenia płyt. Warstwę zbrojoną stanowi siatka zbrojąca, wykonana z włókna szklanego, zatopiona w zaprawie klejącej. Na zamocowane płyty nakładamy cienką warstwę zaprawy. Po jej wstępnym związaniu, gładką pacą stalową nakładamy kolejną warstwę zaprawy w 2/3 końcowej ilości i rozprowadzamy ją równomiernie po powierzchni pacą ząbkowaną. W zaprawie zatapiamy pas siatki. Najpierw wciskamy go w kilku punktach w nałożoną masę, a później dokładnie zatapiamy pacą ząbkowaną tak, by siatka była całkowicie niewidoczna. Następnie nakładamy pozostałą 1/3 ilości zaprawy i dokładnie równamy powierzchnię. Pozostałe nierówności należy zeszlifować, ponieważ mogą uniemożliwić prawidłowe wykonanie tynku.

Prace wykończeniowe
Do tynkowania można przystąpić, po wyschnięciu zaprawy (ok. 3 dni) i gdy warunki atmosferyczne będą odpowiadały wymaganiom wskazanym w Kartach Technicznych tynków.
- Parametry zaprawy wykorzystane są w pełni wówczas, gdy stosowana jest ona wraz z pozostałymi elementami systemu.
- W trakcie robót konieczne jest stosowanie osłon na rusztowaniach. Nie wolno prowadzić prac w czasie opadów śniegu lub deszczu oraz przy silnym wietrze.
- Mocując płyty na słabych podłożach, o nośności trudnej do określenia (niestabilnych, pylących, trudnych do oczyszczenia) zaleca się wykonać próbę przyczepności. Polega ona na przyklejeniu w różnych miejscach na elewacji, 8÷10 kostek wełny o wymiarach 10x10 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Wytrzymałość podłoża można uznać za dostateczną, jeżeli podczas odrywania ręką wełna ulegnie rozerwaniu. Gdy kostka zostanie oderwana wraz z zaprawą i warstwą podłoża oznacza to, że podłoże nie jest wystarczająco nośne. Dalsze postępowanie w takim przypadku, np. określenie sposobu usunięcia słabej warstwy, powinno być opisane w projekcie technicznym ocieplenia.
- Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywa się środkiem ATLAS SZOP.
- Preparat drażniący - zawiera cement. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Ze względu na swoją postać – pył, preparat może mechanicznie podrażniać oczy i układ oddechowy. Chronić przed dziećmi. Nie wdychać pyłu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Nosić odpowiednią odzież ochronną, odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
- Klej należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w warunkach suchych (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przechowywania zaprawy w warunkach zgodnych z podanymi wymaganiami wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Zawartość rozpuszczalnego chromu (VI) w gotowej masie wyrobu ≤ 0,0002 %.
Gęstość nasypowa (suchej mieszanki): ok. 1,24 kg/dm3
Gęstość objętościowa masy (po wymieszaniu): ok. 1,38 kg/dm3
Gęstość w stanie suchym (po związaniu): ok. 1,43 kg/dm3
Proporcje mieszania woda / sucha mieszanka: 0,22÷0,25 l / 1 kg, 5,50÷6,25 l / 25 kg
Min/max. grubość warstwy zbrojonej: 4 mm / 6 mm
Przyczepność do betonu: min. 0,6 MPa
Przyczepność do wełny mineralnej: min. 0,015 MPa
Temperatura przygotowania zaprawy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +25 °C
Czas dojrzewania: ok. 5 minut
Czas gotowości do pracy: ok. 2 godzin
Czas otwarty pracy: min. 30 minut

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 706
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby
data » 16.04.2024, 18:58
Szukasz inspiracji na zdrowy i aktywny styl życia? Portal Kobietadoskonala.pl oferuje mnóstwo praktycznych porad zdrowotnych, które pomogą Ci
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 706
Re: Szkolenia
data » 16.04.2024, 18:56
Szukasz efektywnych technik sprzedaży? Projekt Gamma ma szkolenia, które pomogą Ci osiągnąć sukces w sprzedaży. Wejdź i zobacz:
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 706
Re: szkolenia i kursy
data » 16.04.2024, 18:55
Szukasz możliwości rozwoju w HR? Projekt Gamma oferuje szkolenia, które pomogą ci zdobyć nowe umiejętności. Sprawdź
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 706
Re: Nowa łazienka
data » 16.04.2024, 18:40
Dla tych, którzy poszukują odpowiednich uszczelek do swojej kabiny prysznicowej, polecam zerknąć na stronę
Honin33
Awatar użytkownika
Postów: 467
Re: Urzadzanie sypialni
data » 16.04.2024, 17:41
Szukając wysokiej jakości i elegancji w zakresie łóżek warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt