chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Kerami plus professional

Mrozoodporna i wysokoelastyczna zaprawa klejowa do glazury

  właściwości  

- Mrozo- i wodoodporna
- Do stosowania w szerokim zakresie temperatur
- Zalecana na balkony, tarasy, ogrzewanie podłogowe
- Wysoka elastyczność

Produkt firmy SICHER

  zastosowanie  

Do przyklejania płytek ceramicznych, gresu, płytek elewacyjnych klinkierowych, płyt z kamienia naturalnego(nie zaleca się do przyklejania marmuru),na zewnątrz: na podłożach betonowych, gazobetonowych, ceramicznych, wewnątrz budynków na: płytach gipsowo kartonowych, tynkach wapienno-cementowych oraz tynkach gipsowych, na powierzchniach starej glazury, lastriko, terakoty, jak również pozostałościach starych, silnie przylegających klejów lub farb olejnych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

OPAKOWANIA:
Jednostkowe: Worki papierowe: 25kg
Zbiorcze: Paleta 48 szt x 25 kg = 1 200 kg
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić szpachlówką, a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu płytki i sprawdzeniu połączenia po 48 godzinach. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym.
PRZYGOTOWANIE MIESZANKI:
Przygotowanie mieszanki: Zawartość worka wsypać do naczynia z wodą, zachowując proporcje na 1kg proszku 0,22 do 0,24 litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem do czasu uzyskania jednolitej konsystencji bez grudek.
Zaprawa nadaje się do użycia po upływie 10 min. i powtórnym wymieszaniu. Zachowuje swoje właściwości robocze przez okres do 4 godzin.

KLEJENIE PŁYTEK:
Na przygotowane podłoże nakłada się zaprawę przy pomocy packi ząbkowanej, równoległymi pasami, możliwie w jednym kierunku. Wielkość zębów pacy waha się od 3 do 8 mm. W praktyce należy wykonać próbę przyklejania płytki, następnie oderwać ją i sprawdzić czy jest pokryta klejem na całej swojej powierzchni. Elastyczność kleju pozwala na korygowanie położenia płytki jeszcze przez ok. 20 min. po jej przyklejeniu. Użytkowanie posadzki należy rozpocząć nie wcześniej niż po 24 godzinach od przyklejenia płytek, a pełną wytrzymałość osiąga się po upływie 3 dni. Grubość nałożonego kleju nie powinna przekraczać 6 mm. Nakładać przy temperaturze podłoża od +50°C do+25°C.
Nie moczyć płytek przed klejeniem!
- Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.
- Produkt zawiera cement i reaguje alkalicznie z wodą, dlatego należy chronić skórę i oczy. W przypadku zatarcia oka, przepłukać je dużą ilością czystej wody a następnie skontaktować się z lekarzem.
- Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.
- Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu.
ZUŻYCIE:
Zużycie w zależności od wielkości zębów pacy waha się od 1,8 do 3,0 kg na 1 m² powierzchn
Wytrzymałość złącza:
- przyczepność początkowa przy rozciąganiu:
TYP C2 wg PN-EN 12004:2008
- Przyczepność (czas otwarty po czasie nie krótszym niż 20 minut):
TYP C2 wg PN-EN 12004:2008
Kondycjonowanie oddziaływanie starzenia termicznego:
- Przyczepność przy rozciąganiu po starzeniu termicznym:
TYP C2 wg PN-EN 12004:2008
Oddziaływanie wilgoci:
Przyczepność przy rozciąganiu po zanurzeniu w wodzie:
TYP C2 wg PN-EN 12004:2008
Cykl zamrażanie-rozmrażanie:
Przyczepność przy rozciąganiu po cyklach zamrażania-rozmrażania
TYP C2 wg PN-EN 12004:2008
Najnowsze na forum
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 203
Re: Dlaczego nie uczą o tym w szkołach?
data » 19.11.2019, 17:10
Jak możecie pisać, że jest to wiedza zbędna, nie rozumiem tego. Nie wiem dlaczego nie uczą o tym w szkołach. Myślę, że program szkolny to w
Radecki
Awatar użytkownika
Postów: 320
Budowa a dach
data » 19.11.2019, 16:19
Ja narazie jeszcze nie myślę o wykończeniu bo jestem nawet nie w połowie budowy. Na razie szukam firmy, która wykonuje konstrukcje dachowe.
tikol
Awatar użytkownika
Postów: 114
Re: Jakie części do samochodu?
data » 19.11.2019, 15:19
Myślę, że najlepiej oryginalne części do samochodu kupować. Dlatego już na etapie zakupu warto się zastanowić w jaki model inwestować.
George
Awatar użytkownika
Postów: 114
Re: Izolacja
data » 19.11.2019, 13:47
Warto pamiętać, że izolacja budynku nie zamyka sie tylko w izolacji termicznej. Bardzo ważne jest zabezpieczenie budynku przed wnikaniem w mury
Gretta
Awatar użytkownika
Postów: 69
Re: Jakie dekoracje do sypialni
data » 19.11.2019, 13:46
Przede wszystkim w sypialni trzeba stworzyć jakiś fajny klimat, tu szafki, lampki nocne będą bardzo dobrym pomysłem. Może też zainteresują
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt