chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak utylizować pianki poliuretanowe

Pianki poliuretanowe, dzięki długotrwałemu zachowaniu właściwości termoizolacyjnych można z powodzeniem poddawać recyklingowi wykorzystując trzy rodzaje metod.
1. Mechaniczne - polegające np. na wykorzystywaniu większych elementów demontowanych izolacji do izolacji nowych budynków i urządzeń. Możliwe jest też rozdrabnianie rozbiórkowego materiału i wyrabianiu z nich klejonych lub prasowanych płyt izolacyjno – konstrukcyjnych.

2. Chemiczne - polegające na przeprowadzaniu glikolizy pianki i wykorzystaniu glikolizatu do powtórnej syntezy poliuretanu.

3. Energetyczne - polegające z kolei na odzyskiwaniu części energii poprzez spalanie w specjalnych piecach elementów pianek nie nadających się do recyklingu materiałowego.

Na podstawie art. Oszczędzani energii a zastosowanie pianek poliuretanowych ,,Izolacje” (2/2012)
Najnowsze na forum
kozlowskiczeslaw1
Awatar użytkownika
Postów: 16
Re: Budowa własnego domu
data » 18.01.2020, 15:03
ja miałem duży dylemat z wyborem odpowiedniej metody budowy własnego domu. Razem z żoną zdecydowaliśmy się na dom modułowy od firmy Krosbud.
kozlowskiczeslaw1
Awatar użytkownika
Postów: 16
Re: Twarda woda w domu
data » 18.01.2020, 14:56
na twardą wodę warto kupić dobry zmiękczacz. Warto sprawdzić na stronie zmiekczaczewody.com.pl co jest aktualnie na
Miriam
Awatar użytkownika
Postów: 35
Re: Izolacja
data » 18.01.2020, 14:23
Jeśli chodzi o izolacje techniczne, to zastanawiamy się mężem czy potrzebna będzie specjalna ekipa, czy damy radę sami ją założyć.
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 227
Re: Oryginalna biżuteria
data » 18.01.2020, 12:13
Nie lubię w biżuterii przesady. Przepadam za srebrną biżuterią, najlepiej delikatną, tak bym nie była obwieszona srebrem, ale po prostu by
Olek
Awatar użytkownika
Postów: 48
Re: Hamak w ogrodzie
data » 18.01.2020, 11:32
Super hamaki i inne meble ogrodowe znajdziesz w sklepie https://www.edinos.pl/skaryszew Duży wybór. Niskie ceny. Rabaty dla
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt