chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Modelujemy wnętrza kolorem

02.08.2013
Często pomieszczenia w naszych domach czy mieszkaniach są zbyt ciemne, zbyt niskie lub wysokie, zbyt przestronne lub zbyt ciasne, nieproporcjonalne. Zamiast martwić się i szukać nowego lokum, warto spróbować skorygować mankamenty przy pomocy odpowiednio dobranych kolorów. Umiejętnie łącząc barwy, właściwie stosując wzory (lub z nich całkowicie rezygnując), kupując optymalny rodzaj farby możemy całkowicie odmienić wnętrze i sprawić, że nabierze ono proporcji, będzie jasne, przytulne i komfortowe.

Podstawą jest dobra farba – powinna być wydajna, odporna na ścieranie i zabrudzenia, o dużej trwałości i niepodatna na blaknięcie pod wpływem promieniowania UV.
Chemia budowlana - Fot. MALFARB
Fot. MALFARB

W przypadku niewielkich pomieszczeń zasada jest prosta – im jaśniej, tym lepiej. Doskonale sprawdzą się farby w stonowanych kolorach, takich jak np. pastelowe żółcie, beże czy odcienie bieli. Świetnie odbijają światło sprawiając, że pokój wydaje się większy. Jasne i chłodne – białe czy błękitne – odcienie idealnie sprawdzają się jako kolor sufitu w niskim pomieszczeniu. W zestawieniu z ciemniejszymi ścianami pomagają nadać wnętrzu właściwe proporcje. Innym sposobem uzyskania wrażenia, że pokój jest wyższy, jest wykończenie jednej ze ścian albo jej części pionowymi pasami.
Chemia budowlana - Fot. MALFARB
Fot. MALFARB

Odwrotnie postępujemy, gdy naszym celem jest obniżenie sufitu – wówczas to jego barwa musi być ciemniejsza niż ścian. Można też optycznie go obniżyć wymalowując na ścianach szerokie, poziome pasy. Jeśli planujemy poszerzyć wnętrze, na krótsze ściany powinniśmy nałożyć farbę w ciemniejszym odcieniu, co wizualnie je przybliży. Ponadto, można też pokryć ścianę szerokimi, poziomymi pasami – wyda się szersza.
Chemia budowlana - Fot. MALFARB
Fot. MALFARB
Chemia budowlana - Fot. MALFARB
Fot. MALFARB

Źródło: MALFARB

Autor: Malfarb - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt