chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Odnawiamy drewniane elementy

19.04.2013
Warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na drewniane elementy zewnętrzne. Są one narażone na destrukcyjny wpływ opadów, promieniowania UV, a także na szkodliwe działanie mikroorganizmów, jak grzyby czy glony. Aby zabezpieczyć drewniane powierzchni i zapewnić im trwałość oraz atrakcyjny wygląd na długo, należy regularnie stosować odpowiednie środki.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma
Wiosną porządkujemy otoczenia domów, przygotowujemy tarasy i balkony. Wiele osób posiada drewniane meble, małą architekturę w ogrodzie itp. Aby nadać im świeżość i blask, należy je oczyścić i pokryć impregnatem, emalią lub lakierobejcą – w zależności od indywidualnych upodobań oraz rodzaju drewna.

Impregnat – to preparat, który – dzięki temu, że głęboko wnika w strukturę drewna – doskonale je zabezpiecza, a przy tym barwi na wybrany przez inwestora kolor. Jego aplikacja nie powoduje powstania na powierzchni drewna powłoki lakierowej. Idealny do stosowania na miękkim drewnie, jak np. sosna czy świerk. Impregnat może mieć właściwości chroniące zabezpieczone powierzchnie przed działaniem ognia. Pomaga też likwidować gnieżdżące się w drewnie szkodniki.
REKLAMA:


Lakierobejca – preparat przeznaczony do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Skuteczny i efektywny oraz efektowny – jest widoczny na powierzchni, ale dzięki właściwościom prześwitującym zachowuje i podkreśla naturalny rysunek drewna. Pozwala zlikwidować niewielkie uszkodzenia i rysy. Świetnie sprawdza się na twardszych odmianach drewna, np. powierzchniach dębowych.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma
Emalia – produkt kryjący, zmieniający kolor pokrywanej nim powierzchni oraz czyniący niewidocznym usłojenie. Chroni, zabezpiecza, a jednocześnie pozwala ukryć zniszczenia i zadrapania.
Drewniane powierzchnie, które planujemy zabezpieczyć, muszą być suche oraz odpowiednio przygotowane. Należy usunąć wszelkie zabrudzenia, złuszczenia i zatłuszczenia wykorzystując do tego celu np. papier ścierny lub twardą szczotkę i wodę z niewielką ilością detergentu. Dzięki temu struktura drewna będzie bardziej jednolita i lepiej przyjmie warstwę ochronną.

Środek zabezpieczający nakładamy pędzlem malarskim, a nadmiar usuwamy po kilku minutach. W zależności od potrzeb i oczekiwań, aplikacji dokonujemy raz lub dwa razy.
Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Najnowsze na forum
Magdula88
Awatar użytkownika
Postów: 38
Re: Aranżacja wnętrza
data » 23.08.2019, 15:47
Każde pomieszczenie musi pasować do ogólnego stylu w waszym domu, mieszkaniu. Pamiętajcie o tym jeżeli zabieracie się za aranżacje wnętrz.
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 63
Re: Nauka pierwszego tańca
data » 23.08.2019, 15:40
Muszę Ci się przyznać, że chyba nie umiem tańczyć Albo po prostu trema mnie zżera. Na weselach jakoś tam dawałem radę...Jesli chcesz
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 63
Re: Kapsuła na camper
data » 23.08.2019, 15:37
Fajna opcja, nie powiem:) Z tym, że na pewno z pickupa nie da rady zrobić takiego przestrzennego kampera z prawdziwego zdarzenia. Zawsze można
victoria
Awatar użytkownika
Postów: 55
roboty ziemne w Krakowie
data » 23.08.2019, 15:05
Ostatnio znajoma zleciła i była bardzo zadowolona. Sama szukam firmy zajmującej się tego typu usługami... Polecacie Stakopbud? Macie z nimi
Magdula88
Awatar użytkownika
Postów: 38
Re: Meble kuchenne - gotowe, czy na wymiar?
data » 23.08.2019, 14:52
Może uda się wam coś gotowego znaleźć. Jednak według mnie najlepszą opcja będą meble robione na wymiar. Jeżeli szukacie tego typu
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt