chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Authentic Color marki Benjamin Moore

19.02.2013
Ekskluzywne produkty często stanowią pokusę do ich naśladownictwa. Kolorystyka farb nie jest tu wyjątkiem. Co kryje hologram „Authentic Color” marki Benjamin Moore? Ten specyficzny logotyp niesie znacznie więcej treści, niż zdanie w jego grafice.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Najbardziej pożądana kolorystyka.


Producenci farb w ciągu lat wypracowują własną kolorystykę, która ujęta w palety może stanowić jeden z najcenniejszych elementów marki. Pomimo ogromnego wyboru, tylko nieliczne marki mogą poszczycić się naprawdę wyjątkową, w pełni rozpoznawalną gamą kolorystyczną, a najlepsi producenci farb opracowują kolory poszukiwane przez Klientów. Odcienie, które wyznaczają zupełnie nowe standardy, a niekiedy łamią ogólnie przyjęte reguły.

Przywołane powyżej kryteria spełnia legendarny producent ekskluzywnych farb - Benjamin Moore & Co., chroniący swoją kolorystykę specjalnym hologramem „Authentic Color”.
REKLAMA:


Stop. Niemożliwe do skopiowania!


Prestiż i elegancja amerykańskiej marki sprawia, że jej propozycje kolorystyczne znajdują naśladowców, a wielu producentów farb deklaruje możliwość ich kopiowania.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Dlaczego kolorystyka marki Benjamin Moore jest niemożliwa do odtworzenia?


Odpowiedź jest bardzo prosta. Benjamin Moore & Co. produkuje własne żywice (spoiwa) oraz koloranty do farb. W efekcie tworzy niepowtarzalne receptury w opatentowanych technologiach. Inni producenci przy wyborze tych dwóch najważniejszych komponentów korzystają z ogólnie dostępnej oferty. Może się zdarzyć, że dwie farby, dwóch różnych marek, pod względem chemicznym posiadają identyczne receptury, a to co je odróżnia to nazwa, grafika opakowań, cena i odmienny slogan reklamowy. W dzisiejszych czasach wygrywa ten, kto proponuje niepowtarzalne rozwiązania.

Color Stories® i AURA®. Podwójny hologram …


Najbardziej pożądana z punktu widzenia producenta farb jest sytuacja, w której prace nad kolorystyką doprowadzają do dokonania przełomu. Najlepszy przykład stanowi wysublimowana kolekcja Color Stories® marki Benjamin Moore obejmująca 240 tajemniczych kolorów, które „snują barwne opowieści”. Wszystko za sprawą specjalnych kolorantów (w niespotykanej ilości 5-7 w jednej recepturze, nawet przy bardzo jasnych odcieniach) oraz rewolucyjnej, opatentowanej technologii ColorLock® Technology użytej w linii farb AURA®.
Przeczytaj również: Jak tanio odnowić kaloryfer?
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Co w tym wyjątkowego?


Ponownie pojawia się zagadnienie własnej produkcji komponentów do farb. Nawet, jeżeli inny producent farb zdoła odtworzyć wizualnie dany odcień marki Benjamin Moore, pozostanie zupełnie bezradny w obliczu bogactwa zmian kolorystycznych, zachodzących na ścianie po aplikacji farby Aura®. Jej magiczne mikrocząsteczki zamykają w sobie kolory z palety Color Stories® i sprawiają, że ulegają one zmianom w zależności od pory dnia, roku i rodzaju ekspozycji. Naturalnie niepowtarzalność i wyjątkowa głębia odcieni cechuje również wszystkie pozostałe kolekcje kolorystyczne marki Benjamin Moore.

Authentic Color. „Benjamin Moore colors can only be made in Benjamin Moore Paint”.


To zdanie nie pozostawia żadnych złudzeń i jakichkolwiek nadziei dla ewentualnych naśladowców.
Odcienie Benjamin Moore mogą być osiągnięte jedynie na farbach tej ekskluzywnej marki. Gwarancją otrzymania prawdziwych odcieni z niespotykaną głębią jest zakup oryginalnych produktów marki Benjamin Moore w sieci autoryzowanych salonów sprzedaży.

Jedyna taka kolorystyka.


Marka Benjamin Moore zapewnia najszerszą paletę kolorów (łącznie ponad 11 000 odcieni), która w połączeniu z farbami w opatentowanych technologiach tworzy wyjątkową głębię. Autorskie receptury odcieni nie znajdują bezpośrednich odpowiedników w powszechnie stosowanych paletach NCS i RAL. Poza najbardziej popularnymi kolekcjami kolorystycznymi Color Preview®, Color Classic®, Affinity czy wspomnianej, wyrafinowanej palecie Color Stories®, Klient znajdzie zestawienia tworzone we współpracy Benjamin Moore & Co. z czołowymi projektantami w Ameryce Północnej, m.in. Candice Olson oraz Brianem Gluckstein’em. Poza tym w salonach marki Benjamin Moore można zamówić farbę w każdym dowolnie wybranym kolorze.
Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Najnowsze na forum
Miriam
Awatar użytkownika
Postów: 19
Re: Przyczepa do przewozu materiałów na budowe
data » 20.07.2019, 1:06
Mnie bardziej interesują i właśnie w tym temacie chciałam zasięgnąć od Was jakiejś wiedzy. Nie jestem pewna, czy warto taki sprzęt kupować
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 261
Re: Prezent dla brata
data » 20.07.2019, 0:33
Ja pomimo tego, że mój brat ma już 30 lat cały czas kupuje mu modele do sklejania - https://www.ksiegarnia-marki.pl/Modele- ... ania-c6196 To
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 261
Re: Ogrodzenia panelowe - jak wybrać te najtrwalsze
data » 20.07.2019, 0:32
A podczas budowy na jaki typ ogrodzenia postawiliście? Ja myślę o takim ażurowym - https://artefence.pl/ogrodzenia-tymczasowe-azurowe/ Co
razdwatrzy
Awatar użytkownika
Postów: 39
Re: adwokat ds rodzinnych
data » 19.07.2019, 23:32
Jeśli chodzi o śląsk, to mamy tutaj świetną kancelarię adwokacką Wojas Pawlak. Inaczej można też onich usłyszeć jako o Legaleo. Lepszych
j0cropka
Awatar użytkownika
Postów: 22
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty
data » 19.07.2019, 23:23
Tutaj sie nie zgodzę. Miałam okazję przebywać w domu, gdzie całe ogrzewanie jest z wykorzystaniem promienników na podczerwień. Z ciekawości
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt