chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Wybieramy środek do ochrony drewna

20.11.2012
Impregnat, olej, lakierobejca czy lazura, a może lakier? Jakiego środka użyć, żeby dobrze ochronić drewno? Oto kilka porad, jaki preparat wybrać do odpowiedniego zabezpieczenia tego naturalnego materiału.

Chemia budowlana - Fot. Dyrup
Fot. Dyrup
W okresie jesienno-zimowym drewno jest szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz czy niska temperatura osłabiają jego strukturę. Prowadzi to do pękania, pochłaniania nadmiernej ilości wilgoci czy zamarzania wody w jego szczelinach. W zależności od tego czy nasz materiał używany jest na zewnątrz, czy wewnątrz, musimy dobrać odpowiedni preparat. Na rynku dostępna jest szeroka oferta lakierów, lakierobejc czy olejów, które znakomicie zabezpieczają drewniane powierzchnie. Warto jednak dobrze poznać ich właściwości i sposoby oraz możliwości zastosowania, zanim podejmiemy decyzję o zakupie.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Wybieramy środek do ochrony drewna
Impregnat przeznaczony jest do profilaktycznej ochrony drewna oraz do likwidacji insektów i szkodników biologicznych. Zapobiega także ich kolejnym atakom. Tego typu produkt głęboko wnika w strukturę materiału, gwarantując wysoką odporność na zagrożenia przy zachowaniu naturalnego rysunku surowca. Dużą popularnością cieszą się środki produkowane na bazie wody (np. Bondex Wood Preserver). Taki produkt nie pali się, jest bezzapachowy i nie powoduje podrażnień w kontakcie ze skórą. Bez problemu poradzi sobie zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach pomieszczeń. Jest to jednak środek bezpowłokowy i nie chroni drewna przed szkodliwym działaniem wody. Musi zatem zostać pokryty dodatkową warstwą.

Chemia budowlana - Wybieramy środek do ochrony drewna
Do wstępnej ochrony drewna można zastosować także impregnat na bazie żywicy (np. Bondex Wood Stain). Jest to produkt, który tworzy powłokę zabezpieczającą przed wodą. Może być zatem stosowany jako jedyna ochrona, szczególnie, że dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, co umożliwia osiągnięcie ciekawego efektu wizualnego.

Chemia budowlana - Wybieramy środek do ochrony drewna
Lakier to przede wszystkim produkt, który ma za zadanie nadać połysk i stworzyć gładką powierzchnię, jednocześnie zachowując naturalną fakturę drewna. Dostępny jest także w wersji barwiącej (np. Bondex Universal). Zastosowanie środka na właściwie przygotowane podłoże przywróci więc blask drewnianym oknom czy drzwiom, albo zmieni ich barwę, aby dostosować je do nowego stylu wykończenia wnętrz. Lakier do drewna można także używać na zewnątrz w celu zabezpieczenia płotów bądź architektury ogrodowej. Produkt tworzy elastyczną i zmywalną powłokę, co pozwala utrzymać powierzchnię elementów drewnianych w czystości. Środek dobrze zabezpiecza też przed szkodliwym działaniem wody oraz promieni UV.
Chemia budowlana - Wybieramy środek do ochrony drewna
Kolejną grupę preparatów do ochrony drewna stanowią lakierobejce i lazury. Czym różnią się od siebie? Lakierobejca przeznaczona jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów, nadaje drewnu połysk i elegancję. Tworzy wytrzymałą powłokę, która cechuje się wysokimi parametrami zabezpieczającymi. Lazura (np. Bondex Lazura 4 lata), wyróżniająca się subtelniejszym połyskiem oraz barwą, przeznaczona jest natomiast do malowania najbardziej reprezentacyjnych powierzchni. Środek tworzy elastyczną warstwę, która nie łuszczy się i nie pęka, a przy tym uwypukla naturalny rysunek drewna.

Chemia budowlana - Wybieramy środek do ochrony drewna
Olej to ekologiczny produkt, który znakomicie spisuje się podczas zabezpieczania drewnianych tarasów oraz parkietów o dużym natężeniu ruchu. Z powodzeniem można używać go także do zabezpieczania drewnianych mebli ogrodowych. Nie tylko chroni materiał przed szkodliwym promieniowaniem UV i wodą, ale również pozwala zachować oryginalny odcień naturalnego surowca. Produkt doskonale wnika w drewno, jednocześnie pozwalając mu swobodnie oddychać. Środek poradzi sobie z każdym gatunkiem naturalnego surowca. Dzięki swoim właściwościom olej tworzy powłokę, która nie łuszczy się i nie pęka oraz jest wysoce-odporna na ścieranie. Stosując wysokojakościowy produkt (np. Bondex Extreme Oil) możliwe jest przeprowadzenie renowacji co 2 lata, a nie jak to ma zazwyczaj miejsce, co pół roku.

Dobranie odpowiedniego produktu zabezpieczającego, pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto więc przed zakupem dobrze poznać ofertę preparatów ochronnych. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się trwałością drewna przez kolejne lata.
Przeczytaj również: Obalamy mity na temat drewna
Autor: Dyrup - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Najnowsze na forum
Viscoz
Awatar użytkownika
Postów: 163
Re: Jak reklamować własną stronę internetową?
data » 25.08.2019, 22:54
Utworzenie witryny powierzyliśmy pewnej agencji z Poznania -> natomiast jeśli chodzi o budowę wizerunku sieci postanowiliśmy się
Viscoz
Awatar użytkownika
Postów: 163
Re: Hotel w Warszawie
data » 25.08.2019, 22:26
Ostatni raz w hotelu miałem okazję być w trakcie pobytu we Wrześni http://www.hoteljola.pl/ Wspominam to bardzo dobrze z uwagi na to, że to
Viscoz
Awatar użytkownika
Postów: 163
Re: Oprogramowanie do HelpDesc
data » 25.08.2019, 21:23
Moim zdaniem warto pomyśleć też o porządnym programie antywirusowym takim jak https://serwis-zyla.pl/program-antywiru ... tdefender/ Zabezpieczy
Viscoz
Awatar użytkownika
Postów: 163
Re: Segmentowa brama garażowa VERDOOR - BAUHAUS I ART DECO
data » 25.08.2019, 20:42
W halach produkcyjnych i magazynach bardzo dobrze sprawdzają się bramy podwieszane przesuwne http://segmentowe.com/bramy-podwieszane-przesuwne/
Viscoz
Awatar użytkownika
Postów: 163
Re: Romantyczny wyjazd
data » 25.08.2019, 19:48
A znacie niedaleko Poznania? Byliśmy tam razem przez kilka dni i bardzo miło spędziliśmy czas. Polecam bardzo.
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt