chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Idealny czas na wykonanie termomodernizacji

18.09.2012
Jeśli już tej zimy chcesz mieszkać w przytulnym domu i płacić znacznie mniej za energię potrzebną do jego ogrzania musisz się pospieszyć. Jesień to ostatni moment, by ocieplić dom.

Chemia budowlana - Ocieplanie ścian, przygotowanie kleju Fot. Termo Organika
Ocieplanie ścian, przygotowanie kleju Fot. Termo Organika
Ceny energii rosną od lat. Eksperci są zgodni, że ten trend będzie się utrzymywać. Właściciele samochodów doświadczają tej przykrej dla portfela prawdy odwiedzając stacje benzynowe, gdzie paliwo drożeje z miesiąca na miesiąc. Porównanie obecnych cen benzyny do tych z przed lat lub nawet z ubiegłego roku przyprawia o zawrót głowy. Wzrost cen paliw w stosunku do 2011r. jest co najmniej kilkunastoprocentowy. W styczniu ubiegłego roku najpopularniejsza benzyna 95 kosztowała poniżej 5 zł, obecnie dochodzi do 6 złotych. I tak jest niemal z każdym surowcem energetycznym bez względu na koniunkturę, ekonomiczne cykle czy modę.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna, czy biomasy szybują w górę. Nieważne więc czym ogrzewasz dom i tak będziesz płacić więcej, chyba, że zdecydujesz się ograniczyć zużycie energii.
By oszczędność energii nie skutkowała zimnym mieszkaniem a wręcz przeciwnie - zwiększeniem komfortu oraz zasobem gotówki w portfelu, wystarczy wykonanie stosunkowo prostej roboty budowlanej, jaką jest termomodernizacja.

Chemia budowlana - Ocieplanie ścian domu, Fot. Termo Organika
Ocieplanie ścian domu, Fot. Termo Organika

Rachunek jest prosty, a recepta jedna


Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70% wszystkich kosztów jego eksploatacji. Ze źle lub wcale nieocieplonego budynku ucieka aż 40% ciepła. Aby zaoszczędzić
na energii wystarczy jednorazowo zainwestować w ocieplenie ścian zewnętrznych. Do wyboru mamy różnego rodzaju materiały ociepleniowe. Najczęściej wybieranym przez Polaków produktem do ocieplania domu jest styropian. Warto używać produktu od sprawdzonego producenta, ponieważ ocieplenie to inwestycja na wiele lat. Termomodernizacja wykonana markowym izolatorem szybko się zwraca.
- Izolacja styropianowa zachowuje swoje skuteczne właściwości ochrony cieplnej budynku przez wiele lat użytkowania, przynosząc wymierne korzyści w postaci odpowiedniego komfortu wewnątrz domu, jak również zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Ważne, by była prawidłowo wykonana z użyciem sprawdzonych materiałów, bo tylko takie są gwarancją trwałości i skuteczności ocieplenia. - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki – Faktem jest, że izolacja wykonana za pomocą np. pomarańczowego styropianu w kropki o grubości 12 cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości 380 cm!

Chemia budowlana - Ocieplanie ścian styropianem, Fot. Termo Organika
Ocieplanie ścian styropianem, Fot. Termo Organika

Działaj szybko, ale rozważnie


O jakości ocieplenia, jego trwałości oraz skuteczności decydują dwa kluczowe czynniki: dobre wykonanie oraz jakość materiałów izolacyjnych. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze już na etapie planowania termomodernizacji. W jaki sposób wybrać ekipę remontową i produkty izolacji by być pewnym dobrego wykonania izolacji termicznej domu? Skorzystaj z fachowców poleconych przez rodzinę i przyjaciół lub certyfikowanych przez znanych producentów. Przed ostatecznym wyborem ekipy zawsze żądaj referencji, którą następnie koniecznie sprawdź.

Bogata oferta składów i hurtowni budowlanych wcale nie ułatwia zakupów. Bardzo trudno wybrać
w gąszczu produktów te naprawdę wysokiej jakości. Istnieje jednak kilka prostych sposobów,
by kupić dobry, sprawdzony izolator. Dobre styropiany posiadają certyfikaty i rekomendacje jakości przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej instytuty badawcze np. Instytut Techniki Budowlanej. Renomowane firmy posiadają w ofercie nowoczesne styropiany o podwyższonych właściwościach np. pomarańczowy styropian w kropki czy srebrnoszary z dodatkiem grafitu o rewelacyjnie niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Liderzy rynku dostarczają wszystkie niezbędne materiały do ocieplenia budynku w dopasowanym systemie ociepleń.

Z decyzją o docieplaniu domu lepiej już nie zwlekać. Pogoda to bowiem istotny czynnik przy pracach budowlanych na powietrzu. Bardzo ważne by prace związane z ocieplaniem ścian zewnętrznych wykonywane były w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia jest również bezwietrzna pogoda z brakiem opadów. Nie czekajmy, warto wykorzystać aurę złotej jesieni.
Przeczytaj również: Styropian na ścianie
Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Najnowsze na forum
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 94
Re: Sypialnie
data » 22.01.2019, 16:33
U siebie sypialnię umeblowałam sama, nie potrzebowałam pomocy projektanta wnętrz. Szafę mam taką jak tutaj
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 162
Re: smog - jak się uchronić
data » 22.01.2019, 14:47
Warto kupić sobie do domu oczyszczacz powietrza. Dobry jest Air Purifier 2 marki . To nie jest nie wiadomo jak drogi sprzęt a naprawdę warto go
Ailis
Awatar użytkownika
Postów: 106
Re: Ściany z ceramiki
data » 22.01.2019, 14:30
Przyznam się że czytałam sporo informacji na temat płytek, paneli czy też ceramiki na ścianach i zdecydowałam się na To co zrobili Panowie
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 36
Re: Walentynki
data » 22.01.2019, 14:26
Niby jest tyle pomysłów na prezent, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek i tak nie wie, co kupić. Ja oczywiście znalazłam pomysł w
kasai
Awatar użytkownika
Postów: 46
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?
data » 22.01.2019, 13:56
Każda pompa ciepła to spora oszczędność. Nie wspomnę już o tak ważnym aspekcie jak ekologia. Jako Polska mamy ogromny problem ze smogiem i
STREFA PARTNERA
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt