chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak zamontować sufit podwieszany na ruszcie krzyżowym

29.06.2012
Zalety sufitów podwieszanych można by długo wyliczać. Są tanie, estetyczne oraz szybkie i łatwe w montażu. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Chemia budowlana - Fot 1:Prace przy montażu sufitu podwieszanego rozpoczynamy od wytrasowania powierzchni ścian, do których zakotwiony będzie profil przyścienny.
Fot 1:Prace przy montażu sufitu podwieszanego rozpoczynamy od wytrasowania powierzchni ścian, do których zakotwiony będzie profil przyścienny.
Chemia budowlana - Fot 2: Przy trasowaniu powierzchni stropu zaznaczamy linie dzielące strop na dwie połowy. Następnie wytyczamy równoległe do pierwszej linie w rozstawie co 100 cm. Wspomniany rozstaw ustala odległość między profilami górnymi. Na tak wytrasowanych liniach zaznaczamy punkty w rozstawie co 100 cm, pamiętając o tym, aby pierwszy punkt na linii był w odległości maks. 40 cm od ściany.
Fot 2: Przy trasowaniu powierzchni stropu zaznaczamy linie dzielące strop na dwie połowy. Następnie wytyczamy równoległe do pierwszej linie w rozstawie co 100 cm. Wspomniany rozstaw ustala odległość między profilami górnymi. Na tak wytrasowanych liniach zaznaczamy punkty w rozstawie co 100 cm, pamiętając o tym, aby pierwszy punkt na linii był w odległości maks. 40 cm od ściany.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot 3: W profilach przyściennych znajdują się fabrycznie wykonane otwory, przez które przekładamy kołki szybkiego montażu i za pomocą młotka osadzamy na nich profil NIDA UD27   na całym obwodzie sufitu.
Fot 3: W profilach przyściennych znajdują się fabrycznie wykonane otwory, przez które przekładamy kołki szybkiego montażu i za pomocą młotka osadzamy na nich profil NIDA UD27 na całym obwodzie sufitu.
Chemia budowlana - Fot 4: Następnie wzdłuż wytyczonych linii mocujemy wieszaki obrotowe z prętami. Po zakotwieniu  prętów w stropie odginamy wieszak pod kątem prostym. Odległość między wieszakami przy  pojedynczym opłytowaniu wynosi 100 cm. Przy podwójnym opłytowaniu należy zastosować rozstaw 75 cm.
Fot 4: Następnie wzdłuż wytyczonych linii mocujemy wieszaki obrotowe z prętami. Po zakotwieniu prętów w stropie odginamy wieszak pod kątem prostym. Odległość między wieszakami przy pojedynczym opłytowaniu wynosi 100 cm. Przy podwójnym opłytowaniu należy zastosować rozstaw 75 cm.


Chemia budowlana - Fot 5: Po zmierzeniu odległości pomiędzy ścianami docinamy profil NIDA CD 60 na żądany wymiar pomniejszony o 1 cm aby po umocowaniu go w profi lu przyściennym zachowany był pewien luz.
Fot 5: Po zmierzeniu odległości pomiędzy ścianami docinamy profil NIDA CD 60 na żądany wymiar pomniejszony o 1 cm aby po umocowaniu go w profi lu przyściennym zachowany był pewien luz.
Chemia budowlana - Fot 6: Po docięciu profila NIDA CD 60 wsuwamy go w profil przyścienny i ruchem obrotowym osadzamy wieszak w profilu.
Fot 6: Po docięciu profila NIDA CD 60 wsuwamy go w profil przyścienny i ruchem obrotowym osadzamy wieszak w profilu.


Chemia budowlana - Fot 7: Rozstaw pomiędzy profilami warstwy dolnej wynosi 40 cm. Pamiętajmy, aby profile warstwy dolnej równoległe do ściany były od niej oddalone na maks. Odległość 20 cm. Odległość środka drugiego profila od ściany wynosi 40 cm.
Fot 7: Rozstaw pomiędzy profilami warstwy dolnej wynosi 40 cm. Pamiętajmy, aby profile warstwy dolnej równoległe do ściany były od niej oddalone na maks. Odległość 20 cm. Odległość środka drugiego profila od ściany wynosi 40 cm.
Chemia budowlana - Fot 8: Po zamocowaniu profili poziomujemy ruszt za pomocą poziomnicy. Wysokość podwieszenia regulujemy za pomocą sprężynki wieszaka.
Fot 8: Po zamocowaniu profili poziomujemy ruszt za pomocą poziomnicy. Wysokość podwieszenia regulujemy za pomocą sprężynki wieszaka.
Chemia budowlana - Fot 9: Do wykonania powierzchni sufitu stosujemy płyty gipsowe SYNIA (poproś w punkcie sprzedaży o broszurkę dot. płyt gipsowych SYNIA) o grubości 12,5 mm. Pierwszą płytę gipsową przycinamy na długość np. 80 cm (lub wielokrotność 40 cm) i przygotowujemy do montażu na ruszcie sufitowym.
Fot 9: Do wykonania powierzchni sufitu stosujemy płyty gipsowe SYNIA (poproś w punkcie sprzedaży o broszurkę dot. płyt gipsowych SYNIA) o grubości 12,5 mm. Pierwszą płytę gipsową przycinamy na długość np. 80 cm (lub wielokrotność 40 cm) i przygotowujemy do montażu na ruszcie sufitowym.
Chemia budowlana - Fot 10: Przy rozstawie 40 cm pomiędzy profilami płytę przykręcamy krawędzią wzdłużną, pokrytą kartonem, w kierunku prostopadłym do rusztu. Przy montażu płyty do rusztu sufitowego należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny ok. 5 mm pomiędzy krawędziami płyty i ścianą. Rozstawy pomiędzy blachowkrętami wynoszą 20 cm. Wszystkie krótsze krawędzie płyty o dł. 120 cm z logotypem SYNIA powinny łączyć się na profilu NIDA CD 60. Płytę przykręcamy tylko do profili NIDA CD 60. Płyty mocujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm
Fot 10: Przy rozstawie 40 cm pomiędzy profilami płytę przykręcamy krawędzią wzdłużną, pokrytą kartonem, w kierunku prostopadłym do rusztu. Przy montażu płyty do rusztu sufitowego należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny ok. 5 mm pomiędzy krawędziami płyty i ścianą. Rozstawy pomiędzy blachowkrętami wynoszą 20 cm. Wszystkie krótsze krawędzie płyty o dł. 120 cm z logotypem SYNIA powinny łączyć się na profilu NIDA CD 60. Płytę przykręcamy tylko do profili NIDA CD 60. Płyty mocujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm


Chemia budowlana - Fot 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w ulotce o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufi tu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.
Fot 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w ulotce o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufi tu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.


Przeczytaj również: Akustyka w suchej zabudowie
Autor: Siniat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Najnowsze na forum
Katamaran
Awatar użytkownika
Postów: 534
Re: Nowe przepisy dotyczące projektowania domów
data » 15.04.2024, 19:32
Każdy, kto buduje dom, wie jak istotne jest odpowiednie ogrodzenie. Firma spełniła nasze oczekiwania w pełni, dlatego z pełnym przekonaniem
Katamaran
Awatar użytkownika
Postów: 534
Re: Konstrukcje drewniane w budownictwie tradycyjnym
data » 15.04.2024, 19:31
Decydując się na budowę domu, nie wolno bagatelizować roli solidnego ogrodzenia. Dlatego z pełnym przekonaniem rekomendujemy firmę , która
Katamaran
Awatar użytkownika
Postów: 534
Re: Jak jak wysoki może być płot?
data » 15.04.2024, 19:30
Planując budowę domu, warto zwrócić uwagę na każdy detal, włączając w to solidne ogrodzenie. Firma wykazała się nie tylko wysoką
Katamaran
Awatar użytkownika
Postów: 534
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?
data » 15.04.2024, 19:28
Budowa domu to wielki wysiłek, dlatego warto zaufać sprawdzonym partnerom, takim jak firma . Nasze doświadczenia z nimi były wyjątkowo
Katamaran
Awatar użytkownika
Postów: 534
Re: Ogród zimowy - pozwolenie na budowę?
data » 15.04.2024, 19:28
Decydując się na budowę domu, warto zainwestować w solidne ogrodzenie, które zapewni nie tylko estetykę, ale także bezpieczeństwo. Firma
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt