chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak ułożyć okładziny sufitowe na profilach NIDA CD 60 i NIDA ES

29.06.2012
Podwieszenie płyt kartonowo – gipsowych na profilach NIDA CD 60 i NIDA ES to jeden z najprostszych i najmniej kłopotliwych sposobów na uzyskanie równego, idealnie gładkiego sufitu. Jego montaż jest dość łatwy, dzięki czemu pracę tę możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą fotoinstrukcją.

Chemia budowlana - Fot 1: Prace przy montażu okładziny sufitowej z płyt gipsowo – kartonowych rozpoczynamy od wytrasowania powierzchni ścian, do których zakotwiony będzie profil przyścienny
Fot 1: Prace przy montażu okładziny sufitowej z płyt gipsowo – kartonowych rozpoczynamy od wytrasowania powierzchni ścian, do których zakotwiony będzie profil przyścienny
Chemia budowlana - Fot 2: Przy trasowaniu powierzchni stropu zaznaczamy linię dzielącą strop na dwie połowy. Następnie wytyczamy równoległe do pierwszej linie w rozstawie co 40 cm. Na tak wytrasowanych liniach wyznaczamy punkty w rozstawie co 100 cm, pamiętając o tym, aby pierwszy punkt na linii był w odległości maks. 20 cm od ściany.
Fot 2: Przy trasowaniu powierzchni stropu zaznaczamy linię dzielącą strop na dwie połowy. Następnie wytyczamy równoległe do pierwszej linie w rozstawie co 40 cm. Na tak wytrasowanych liniach wyznaczamy punkty w rozstawie co 100 cm, pamiętając o tym, aby pierwszy punkt na linii był w odległości maks. 20 cm od ściany.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot 3: W profilach przyściennych NIDA UD 27 znajdują się fabrycznie wykonane otwory, przez które nawiercamy ścianę pod kołki szybkiego montażu.
Fot 3: W profilach przyściennych NIDA UD 27 znajdują się fabrycznie wykonane otwory, przez które nawiercamy ścianę pod kołki szybkiego montażu.
Chemia budowlana - Fot 4 Przez otwory w profilach przyściennych przekładamy kołki szybkiego montażu i za pomocą młotka osadzamy na nich profile  NIDA UD 27 na całym obwodzie sufitu.
Fot 4 Przez otwory w profilach przyściennych przekładamy kołki szybkiego montażu i za pomocą młotka osadzamy na nich profile NIDA UD 27 na całym obwodzie sufitu.


Chemia budowlana - Fot 5: Wykonujemy otwory w punktach zaznaczonych w kroku drugim.
Fot 5: Wykonujemy otwory w punktach zaznaczonych w kroku drugim.
Chemia budowlana - Fot 6: Wzdłuż wytyczonych linii mocujemy elementy NIDA ES 60/125 lub NIDA ES 60/75 w zależności od tego, na jaką wysokość chcemy opuścić nasz sufit.
Fot 6: Wzdłuż wytyczonych linii mocujemy elementy NIDA ES 60/125 lub NIDA ES 60/75 w zależności od tego, na jaką wysokość chcemy opuścić nasz sufit.


Chemia budowlana - Fot 7: Po zmierzeniu odległości pomiędzy ścianami docinamy profil NIDA CD 60 na żądany wymiar pomniejszony o 1 cm, aby po umocowaniu go w profilu przyściennym zachowany był pewien luz.
Fot 7: Po zmierzeniu odległości pomiędzy ścianami docinamy profil NIDA CD 60 na żądany wymiar pomniejszony o 1 cm, aby po umocowaniu go w profilu przyściennym zachowany był pewien luz.
Chemia budowlana - Fot 8: Po docięciu profilu NIDA CD 60 na żądany wymiar wsuwamy go w profil przyścienny. Za pomocą blachowkrętów do blach grubych 3,5 x9,5/11 przykręcamy elementy NIDA ES    do profili NIDA CD 60, pamiętając równocześnie o poziomowaniu rusztu sufitu. Po przykręceniu profili do elementów NIDA ES odginamy ramiona elementu mocującego powyżej poziomu profili NIDA CD. Odległość pomiędzy profilami NIDA CD wynosi 40 cm.
Fot 8: Po docięciu profilu NIDA CD 60 na żądany wymiar wsuwamy go w profil przyścienny. Za pomocą blachowkrętów do blach grubych 3,5 x9,5/11 przykręcamy elementy NIDA ES do profili NIDA CD 60, pamiętając równocześnie o poziomowaniu rusztu sufitu. Po przykręceniu profili do elementów NIDA ES odginamy ramiona elementu mocującego powyżej poziomu profili NIDA CD. Odległość pomiędzy profilami NIDA CD wynosi 40 cm.
Chemia budowlana - Fot 9: Stosujemy płyty gipsowe SSYNIA (poproś w punkcie sprzedaży o broszurkę dot. płyt gipsowych SYNIA) o grubości 12,5 mm. Pierwszą płytę gipsową przycinamy na długość np. 80 cm (lub wielokrotność 40 cm) i przygotowujemy do montażu na ruszcie sufitowym. Połączenie krawędzi SYNIA musi znajdować się na profilu.
Fot 9: Stosujemy płyty gipsowe SSYNIA (poproś w punkcie sprzedaży o broszurkę dot. płyt gipsowych SYNIA) o grubości 12,5 mm. Pierwszą płytę gipsową przycinamy na długość np. 80 cm (lub wielokrotność 40 cm) i przygotowujemy do montażu na ruszcie sufitowym. Połączenie krawędzi SYNIA musi znajdować się na profilu.
Chemia budowlana - Fot 10: Przy rozstawie 40 cm pomiędzy profilami płytę przykręcamy krawędzią wzdłużną, pokrytą kartonem, w kierunku prostopadłym do rusztu. Przy montażu płyty do rusztu sufitowego należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny ok. 5 mm pomiędzy krawędziami płyty i ścianą. Wszystkie krawędzie płyty z logotypem SYNIA powinny łączyć się na profilu nida CD 60. Płytę przykręcamy tylko do profili NIDA CD 60. Płyty mocujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm.
Fot 10: Przy rozstawie 40 cm pomiędzy profilami płytę przykręcamy krawędzią wzdłużną, pokrytą kartonem, w kierunku prostopadłym do rusztu. Przy montażu płyty do rusztu sufitowego należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny ok. 5 mm pomiędzy krawędziami płyty i ścianą. Wszystkie krawędzie płyty z logotypem SYNIA powinny łączyć się na profilu nida CD 60. Płytę przykręcamy tylko do profili NIDA CD 60. Płyty mocujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm.


Chemia budowlana - FOT 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w materiale o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufitu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.
FOT 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w materiale o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufitu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.


Autor: Siniat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Przeczytaj także:
Najnowsze na forum
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 721
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?
data » 26.04.2024, 14:24
Odkryj Bąkowo koło Gdańska i przekonaj się, dlaczego warto tam zamieszkać. Ta miejscowość ma wiele do zaoferowania, o czym przeczytasz tutaj
dafne
Awatar użytkownika
Postów: 721
Re: Nowa kuchnia
data » 26.04.2024, 13:54
Lakierowane fronty meblowe dostępne na https://akcesoriazagrosze.pl/content/9- ... akierowane mogą nadać twoim meblom nowoczesny lub elegancki
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 1414
Re: Hala stalowa - budowa
data » 26.04.2024, 11:44
Z wieloma technicznymi problemami z pewnością pomoże Wam . Jest to fachowiec, który przeprowadza analizy i ekspertyzy budowlane. Posiada
olabasiak
Awatar użytkownika
Postów: 71
Re: Jaki prezent na parapetowe
data » 26.04.2024, 9:55
Słodkości są doskonałym prezentem dla każdego, kto lubi słodkie smakołyki i chce poczuć odrobinę radości w postaci pysznych smaków. Od
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 1247
Re: wasze ulubione kosmetyki
data » 25.04.2024, 22:42
W ostatnim czasie moim ulubionym kosmetykiem stała się mascara wonder match od eveline. Żadna nie zrobiła tak pięknego efektu na moich krótkich
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt