chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak ułożyć okładziny sufitowe na profilach NIDA CD 60 i NIDA ES

29.06.2012
Podwieszenie płyt kartonowo – gipsowych na profilach NIDA CD 60 i NIDA ES to jeden z najprostszych i najmniej kłopotliwych sposobów na uzyskanie równego, idealnie gładkiego sufitu. Jego montaż jest dość łatwy, dzięki czemu pracę tę możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą fotoinstrukcją.

Chemia budowlana - Fot 1: Prace przy montażu okładziny sufitowej z płyt gipsowo – kartonowych rozpoczynamy od wytrasowania powierzchni ścian, do których zakotwiony będzie profil przyścienny
Fot 1: Prace przy montażu okładziny sufitowej z płyt gipsowo – kartonowych rozpoczynamy od wytrasowania powierzchni ścian, do których zakotwiony będzie profil przyścienny
Chemia budowlana - Fot 2: Przy trasowaniu powierzchni stropu zaznaczamy linię dzielącą strop na dwie połowy. Następnie wytyczamy równoległe do pierwszej linie w rozstawie co 40 cm. Na tak wytrasowanych liniach wyznaczamy punkty w rozstawie co 100 cm, pamiętając o tym, aby pierwszy punkt na linii był w odległości maks. 20 cm od ściany.
Fot 2: Przy trasowaniu powierzchni stropu zaznaczamy linię dzielącą strop na dwie połowy. Następnie wytyczamy równoległe do pierwszej linie w rozstawie co 40 cm. Na tak wytrasowanych liniach wyznaczamy punkty w rozstawie co 100 cm, pamiętając o tym, aby pierwszy punkt na linii był w odległości maks. 20 cm od ściany.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot 3: W profilach przyściennych NIDA UD 27 znajdują się fabrycznie wykonane otwory, przez które nawiercamy ścianę pod kołki szybkiego montażu.
Fot 3: W profilach przyściennych NIDA UD 27 znajdują się fabrycznie wykonane otwory, przez które nawiercamy ścianę pod kołki szybkiego montażu.
Chemia budowlana - Fot 4 Przez otwory w profilach przyściennych przekładamy kołki szybkiego montażu i za pomocą młotka osadzamy na nich profile  NIDA UD 27 na całym obwodzie sufitu.
Fot 4 Przez otwory w profilach przyściennych przekładamy kołki szybkiego montażu i za pomocą młotka osadzamy na nich profile NIDA UD 27 na całym obwodzie sufitu.


Chemia budowlana - Fot 5: Wykonujemy otwory w punktach zaznaczonych w kroku drugim.
Fot 5: Wykonujemy otwory w punktach zaznaczonych w kroku drugim.
Chemia budowlana - Fot 6: Wzdłuż wytyczonych linii mocujemy elementy NIDA ES 60/125 lub NIDA ES 60/75 w zależności od tego, na jaką wysokość chcemy opuścić nasz sufit.
Fot 6: Wzdłuż wytyczonych linii mocujemy elementy NIDA ES 60/125 lub NIDA ES 60/75 w zależności od tego, na jaką wysokość chcemy opuścić nasz sufit.


Chemia budowlana - Fot 7: Po zmierzeniu odległości pomiędzy ścianami docinamy profil NIDA CD 60 na żądany wymiar pomniejszony o 1 cm, aby po umocowaniu go w profilu przyściennym zachowany był pewien luz.
Fot 7: Po zmierzeniu odległości pomiędzy ścianami docinamy profil NIDA CD 60 na żądany wymiar pomniejszony o 1 cm, aby po umocowaniu go w profilu przyściennym zachowany był pewien luz.
Chemia budowlana - Fot 8: Po docięciu profilu NIDA CD 60 na żądany wymiar wsuwamy go w profil przyścienny. Za pomocą blachowkrętów do blach grubych 3,5 x9,5/11 przykręcamy elementy NIDA ES    do profili NIDA CD 60, pamiętając równocześnie o poziomowaniu rusztu sufitu. Po przykręceniu profili do elementów NIDA ES odginamy ramiona elementu mocującego powyżej poziomu profili NIDA CD. Odległość pomiędzy profilami NIDA CD wynosi 40 cm.
Fot 8: Po docięciu profilu NIDA CD 60 na żądany wymiar wsuwamy go w profil przyścienny. Za pomocą blachowkrętów do blach grubych 3,5 x9,5/11 przykręcamy elementy NIDA ES do profili NIDA CD 60, pamiętając równocześnie o poziomowaniu rusztu sufitu. Po przykręceniu profili do elementów NIDA ES odginamy ramiona elementu mocującego powyżej poziomu profili NIDA CD. Odległość pomiędzy profilami NIDA CD wynosi 40 cm.
Chemia budowlana - Fot 9: Stosujemy płyty gipsowe SSYNIA (poproś w punkcie sprzedaży o broszurkę dot. płyt gipsowych SYNIA) o grubości 12,5 mm. Pierwszą płytę gipsową przycinamy na długość np. 80 cm (lub wielokrotność 40 cm) i przygotowujemy do montażu na ruszcie sufitowym. Połączenie krawędzi SYNIA musi znajdować się na profilu.
Fot 9: Stosujemy płyty gipsowe SSYNIA (poproś w punkcie sprzedaży o broszurkę dot. płyt gipsowych SYNIA) o grubości 12,5 mm. Pierwszą płytę gipsową przycinamy na długość np. 80 cm (lub wielokrotność 40 cm) i przygotowujemy do montażu na ruszcie sufitowym. Połączenie krawędzi SYNIA musi znajdować się na profilu.
Chemia budowlana - Fot 10: Przy rozstawie 40 cm pomiędzy profilami płytę przykręcamy krawędzią wzdłużną, pokrytą kartonem, w kierunku prostopadłym do rusztu. Przy montażu płyty do rusztu sufitowego należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny ok. 5 mm pomiędzy krawędziami płyty i ścianą. Wszystkie krawędzie płyty z logotypem SYNIA powinny łączyć się na profilu nida CD 60. Płytę przykręcamy tylko do profili NIDA CD 60. Płyty mocujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm.
Fot 10: Przy rozstawie 40 cm pomiędzy profilami płytę przykręcamy krawędzią wzdłużną, pokrytą kartonem, w kierunku prostopadłym do rusztu. Przy montażu płyty do rusztu sufitowego należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny ok. 5 mm pomiędzy krawędziami płyty i ścianą. Wszystkie krawędzie płyty z logotypem SYNIA powinny łączyć się na profilu nida CD 60. Płytę przykręcamy tylko do profili NIDA CD 60. Płyty mocujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm.


Chemia budowlana - FOT 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w materiale o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufitu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.
FOT 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w materiale o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufitu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.


Autor: Siniat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Przeczytaj także:
Najnowsze na forum
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 124
Re: Pies w domu
data » 24.04.2019, 18:30
Mam tak samo, też uwielbiam duże psy. Niestety mój przyjaciel zapadł na chorobę stawów i ma trudności z chodzeniem. Wierz mi, że w tej
Gretta
Awatar użytkownika
Postów: 38
Re: Aranżacja wnętrza
data » 24.04.2019, 18:25
W niektórych przypadkach trzeba udać się do projektanta. W szczególnosci jak macie urządzić swoje łazienki i kuchnie, tu musi być wszystko
Gretta
Awatar użytkownika
Postów: 38
Re: Osteofity
data » 24.04.2019, 17:24
Pisaliście tu o rehabilitacji, a co do tego to najlepiej sprawdzi się pomoc ortopedy. Ten wyznaczy wam kierunek rehabilitacji, może odpowiednie
Gretta
Awatar użytkownika
Postów: 38
Re: akcesoria do rolet
data » 24.04.2019, 16:44
Jak z kolei bedziecie szukali nowych rolet do swojego mieszkania to powinniście zajrzeć na stronkę http://slonko.eu/ Jest to firma z Trójmiasta,
Roarrra
Awatar użytkownika
Postów: 52
Re: szkolenie dla pracowników
data » 24.04.2019, 16:28
Według mnie to spoko opcja. Zarówno zyska na tym wasza firma, a i także pracownicy, którzy też zobaczą, że mogą u was się rozwijać. Także
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt