chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Co jest potrzebne do wakacyjnego remontu

30.05.2012
Jeśli nudzi nas wystrój naszego mieszkania, lub jeśli nasze ściany potrzebują odświeżenia, nadszedł idealny czas na zmianę. Lato sprzyja nie tylko wakacyjnym wyjazdom, ale też jest czasem remontów. Jeżeli nasze ściany są w dobrym stanie i nie musimy poprawiać tynku możemy prosto i szybko sami pomalować ściany.

Chemia budowlana - Fot. Scala
Fot. Scala
Każdy remont wymaga planu i przygotowania. Określenie budżetu i lista zakupów bez wątpienia jest pierwszym etapem prac remontowych. Dobra lista potrzebnych produktów pozwoli uniknąć nam straty czasu na kilkakrotne jeżdżenie do sklepu. O czym zatem należy pamiętać?
REKLAMA:


Pozycja nr 1 - farby


Na wybór farb z pewnością wpływa: kolor, jakość i cena. Jeżeli lubimy wiele możliwości i chcemy mieć kolor idealnie dobrany do naszego wnętrza powinniśmy skorzystać z farb z mieszalnika. Farby z mieszalnika oferują m.in. Salony Wyposażenia Wnętrz Dekorian. W przeciwieństwie do farb marketowych umożliwiają nam stworzenie indywidualnej barwy, idealnie dopasowanej do naszych oczekiwań. W przypadku dostępnych w Salonach Dekorian farb PARA Paints lub Scala możemy wybrać kolor z palety kilku tysięcy odcieni.

Chemia budowlana - Fot. Scala
Fot. Scala
Poza kolorem musimy też zdecydować o rodzaju farby. Nie bez znaczenia jest też miejsce, do którego kupujemy farbę. Farba dedykowana do wszystkich pomieszczeń, nie sprawdzi się w żadnym. Ściana w kuchni wymaga innego rodzaju produktu, niż ściana w sypialni. Niektóre pomieszczenia są bardziej narażone na zabrudzenia, dlatego warto zainwestować w farbę, którą bez obaw można czyścić. Ściana pomalowana produktem dobrej jakości może posłużyć nam na lata. Dlatego warto poszukiwać najlepszej jakościowo farby w przystępnej dla nas cenie np. PARA Elite Ceramic 4090 oparta jest na technologii mikrokuleczek ceramicznych, która sprawia, że ściana jest bardzo łatwa w eksploatacji, absorbuje mniejszą ilość kurzu i można ją bez problemu szorować. Produktem z niższej półki, ale także bardzo wysokiej jakości, jest farba PARA Proffesional 260. Emalia lateksowa jest odporna na zmywanie, a stopień połysku „eggshell”, kompromis między matem a połyskiem, sprawia, że farba ma duże właściwości użytkowe.

Pozycja nr 2 – farba gruntująca


Dobra farba to nie wszystko. Aby uzyskać trwałą powłokę należy ją wcześniej odpowiednio przygotować. Ścianę należy pokryć warstwą farby gruntującej. Grunt wzmacnia podłoże, przyczepność farby nawierzchniowej, wyrównuje chłonność podłoża oraz minimalizuje zużycie farby nawierzchniowej. Dzięki temu malowanie staję się szybsze i przyjemniejsze, a uzyskany efekt spełnia oczekiwania jakości i trwałości. Bardzo dobrym produktem gruntującym jest SCALA Ultra Primer 08. Farba została stworzona na bazie wody, dzięki czemu jest ekologiczna i przyjazna naszemu zdrowiu.
Chemia budowlana - Fot. Scala
Fot. Scala

Pozycja nr 3 – narzędzia malarskie


Jeśli już mamy farbę i podkład gruntujący powinniśmy zastanowić się jakich narzędzi będziemy potrzebować do ich nałożenia. Przede wszystkim żeby uczynić jak najmniej szkód na podłodze i framugach drzwi i okien powinniśmy zaopatrzyć się w folie malarską oraz taśmy papierowe, najlepiej w dwóch szerokościach. Z pewnością przyda się też drabinka malarska i stołek.

Do malowania trudno dostępnych miejsc oraz tzw. odcięć będziemy potrzebować różnych rodzajów pędzla. Miejsca przy framugach drzwi, w okolicach okien, czy odcięciu przy suficie pomalujemy za pomocą małego pędzla. Pędzel zakrzywiony wykorzystamy w przypadku powierzchni za kaloryferem. Duży pędzel przyda się do malowania rogów pomieszczeń Profesjonaliści polecają do malowania dużych powierzchni wałkek. Umożliwia nam uzyskania faktury na ścianie, wszystko zależy od rodzaju i długości włosia wałka. W przeciwieństwie do pędzla nie pozostawia śladów, ani zacieków. Przy jego pomocy nawet duże i wysokie ściany można pomalować szybko i równomiernie. O ile, w przypadku pędzla nie potrzebujemy dodatkowych pojemników, to w przypadku wałka powinniśmy zaopatrzyć się w kuwetę.

Chemia budowlana - Fot. Scala
Fot. Scala
W dzisiejszych czasach lubimy mieć wszystko w jednym miejscu. Dlatego w Salonach Dekorian, prócz farb można kupić także profesjonalne narzędzia do malowania amerykańskiej firmy DYNAMIC. Dostępne są produkty: ekonomiczne, narzędzia „zrób to sam” oraz przeznaczone dla zawodowych malarzy. Profesjonalna obsługa Salonów pomoże dobrać odpowiednią farbę, jej ilość, a także ustali, jakie konkretnie narzędzia będą nam potrzebne.

Ile kosztuje remont?


Doradcy z Salonu Dekorian obliczyli, że pomalowanie 20 metrowego pokoju za pomocą dobrej jakości, ekonomicznej farby PARA Professional 260, farby gruntującej SCALA Ultra Primer 08, wałka DYNAMIC, pędzla DYNAMIC w przybliżeniu kosztuje 533,93 zł.

Przykładowy koszty remontu pokoju ( 20 m2):


3 galony farby PARA Proffesional 260: 330 zł brutto
10 litrów gruntu SCALA Ultra Primer 06: 112 zł brutto
Komplet rączka + wałek DYNAMIC 1770 15mm: 37 zł brutto
Pędzle DYNAMIC: 8,22 zł (mały), 39 zł (duży)
Taśmy papierowe, folia: 2,71 zł (taśma), 5 zł (folia)


Autor: PARA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Najnowsze na forum
Madameadame2
Awatar użytkownika
Postów: 12
Re: Dylematy prezentowe - co kupić na urodziny dla faceta?
data » 23.10.2018, 8:19
A może warto pójsć w kierunku praktycznego, własnoręcznie zrobionego prezentu Ja od jakiegoś czasu na takie stawiam. W przypadku mojego faceta
ravel
Awatar użytkownika
Postów: 76
Re: Rolety zewnetrzne
data » 23.10.2018, 2:33
Rolety zewnętrze to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie tylko chronią przed złodziejami, włamaniami, ale również sprawiają, że więcej
tobi77
Awatar użytkownika
Postów: 36
Re: Ważne dokumenty związane z odbiorem domu
data » 22.10.2018, 21:49
Według mnie warto zlecić to firmie zewnętrznej która profesjonalnie zrobi i ma w tej kwestii wiedze oraz
mydelek
Awatar użytkownika
Postów: 5
Re: Projektowanie wnętrz
data » 22.10.2018, 20:21
intercard ? powinień
mydelek
Awatar użytkownika
Postów: 5
Re: Portal pomoc prawną w UK
data » 22.10.2018, 20:20
tak była jak się nie zna na
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt