chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jastrych cementowy Kerakoll

16.05.2012
Jastrych cementowy to ważny i nieodzowny element każdego budynku. Jego zadaniem jest wyrównanie powierzchni i stworzenie podkładu pod układanie materiałów wykończeniowych: płytki, kamień naturalny, parkiet, wykładziny elastyczne.

Chemia budowlana - Jastrych cementowy Kerakoll
Jastrych cementowy to zaprawa przygotowywana bezpośrednio na budowie, składająca się z cementu (spoiwa), kruszyw mineralnych (piasku) i wody.

REKLAMA:


Ze względu na obecność cementu czas dojrzewania takiej zaprawy, to znaczy gotowości jastrychu do układania na nim warstw wykończeniowych, jest dość długi i wynosi przy tradycyjnych cementach ok. 7 dni na każdy centymetr grubości jastrychu!

Każdy sztuczny sposób skrócenia tego czasu, poprzez np. wietrzenie, dogrzewanie powierzchni wpływa na obniżenie parametrów końcowych jastrychu i tym samym do jego zniszczenia.

Dzięki spoiwu Keracem® Eco produkcji Kerakoll możemy ten czas maksymalnie skrócić zachowując jednocześnie deklarowane, bardzo wysokie parametry końcowe wykonanego podkładu.

Znając częste problemy z zaopatrzeniem we właściwej jakości kruszywa Kerakoll daje do dyspozycji gotową mieszankę kruszyw konfekcjonowanych w wygodnych do transportu i użycia workach.

Keracem Kwarc jest mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych o odpowiedniej frakcji i wilgotności. Po zmieszaniu ze spoiwem Keracem Eco otrzymujemy zaprawę do wykonania jastrychu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie blokujemy frontu prac na budowie jednocześnie mamy pewność, że nasz jastrych będzie pewnym i trwałym elementem naszego budynku.

Źródło: Kerakoll

Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)
Najnowsze na forum
Bum
Awatar użytkownika
Postów: 77
Re: Komunikat redaktora naczelnego
data » 26.04.2015, 21:40
OK!
Piwowciagacz
Awatar użytkownika
Postów: 78
Re: Mieszkanie w bloku, czy dom? Co byś wybrał?
data » 26.04.2015, 11:10
Czasami również zdarza mi się chwila słabości, ale generalnie dom to dom i trudno przebić jego zalety
Julik78
Awatar użytkownika
Postów: 149
Re: Budujemy Dom 4/2015
data » 26.04.2015, 10:24
BD i jego obsesja - pompy ciepła
POCIEch
Awatar użytkownika
Postów: 174
Re: Kolejne spotkania na oCZAT. Propozycje.
data » 26.04.2015, 10:22
A może spotkanie z człowiekiem od feng
POCIEch
Awatar użytkownika
Postów: 174
Re: Sławomir- Król Rock Polo!
data » 26.04.2015, 10:21
Na muzyce znam się... słabo. Ale tego człowieka można traktować szerzej. jako zjawisko kulturowe. Czy nim zostanie... Poczekamy, zobaczymy
STREFA PARTNERA
zlecenia, budowa, remonty
         
Copyright 2015 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt