chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jastrych cementowy Kerakoll

16.05.2012
Jastrych cementowy to ważny i nieodzowny element każdego budynku. Jego zadaniem jest wyrównanie powierzchni i stworzenie podkładu pod układanie materiałów wykończeniowych: płytki, kamień naturalny, parkiet, wykładziny elastyczne.

Chemia budowlana - Jastrych cementowy Kerakoll
Jastrych cementowy to zaprawa przygotowywana bezpośrednio na budowie, składająca się z cementu (spoiwa), kruszyw mineralnych (piasku) i wody.

REKLAMA:


Ze względu na obecność cementu czas dojrzewania takiej zaprawy, to znaczy gotowości jastrychu do układania na nim warstw wykończeniowych, jest dość długi i wynosi przy tradycyjnych cementach ok. 7 dni na każdy centymetr grubości jastrychu!

Każdy sztuczny sposób skrócenia tego czasu, poprzez np. wietrzenie, dogrzewanie powierzchni wpływa na obniżenie parametrów końcowych jastrychu i tym samym do jego zniszczenia.

Dzięki spoiwu Keracem® Eco produkcji Kerakoll możemy ten czas maksymalnie skrócić zachowując jednocześnie deklarowane, bardzo wysokie parametry końcowe wykonanego podkładu.

Znając częste problemy z zaopatrzeniem we właściwej jakości kruszywa Kerakoll daje do dyspozycji gotową mieszankę kruszyw konfekcjonowanych w wygodnych do transportu i użycia workach.

Keracem Kwarc jest mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych o odpowiedniej frakcji i wilgotności. Po zmieszaniu ze spoiwem Keracem Eco otrzymujemy zaprawę do wykonania jastrychu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie blokujemy frontu prac na budowie jednocześnie mamy pewność, że nasz jastrych będzie pewnym i trwałym elementem naszego budynku.

Źródło: Kerakoll

Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)
Najnowsze na forum
Jaro
Awatar użytkownika
Postów: 1
Re: Dom szkieletowy czy murowany... a może na dodatek pasywn
data » 09.02.2016, 10:33
W domach szkieletowych jest słaba akumulacja ciepła i dlatego nie polecane jest zastosowanie ogrzewania podłogowego i ogrzewania kominkowego z
goryl
Awatar użytkownika
Postów: 1
Re: Dom szkieletowy czy murowany... a może na dodatek pasywn
data » 09.02.2016, 9:12
Wychodząc z założenia dom szkieletowy czy murowany?, według statystyk młodzi ludzie coraz chętniej sięgają jednak po technologię
Mathir
Awatar użytkownika
Postów: 163
Re: Program NASZ NOWY DOM
data » 08.02.2016, 22:13
Lamis, a czytać ze zrozumieniem potrafisz? Jeśli tak, to looknij trochę wyżej
lamis
Awatar użytkownika
Postów: 36
Re: Program NASZ NOWY DOM
data » 08.02.2016, 22:10
To może powiecie co jest nie tak z tymi technologiami w tym
Walsztajn
Awatar użytkownika
Postów: 45
Re: Program NASZ NOWY DOM
data » 08.02.2016, 22:10
Ok wchodzę w to, podaj
STREFA PARTNERA
zlecenia, budowa, remonty
       
Copyright 2016 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt