chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jastrych cementowy Kerakoll

16.05.2012
Jastrych cementowy to ważny i nieodzowny element każdego budynku. Jego zadaniem jest wyrównanie powierzchni i stworzenie podkładu pod układanie materiałów wykończeniowych: płytki, kamień naturalny, parkiet, wykładziny elastyczne.

Chemia budowlana - Jastrych cementowy Kerakoll
Jastrych cementowy to zaprawa przygotowywana bezpośrednio na budowie, składająca się z cementu (spoiwa), kruszyw mineralnych (piasku) i wody.

REKLAMA:


Ze względu na obecność cementu czas dojrzewania takiej zaprawy, to znaczy gotowości jastrychu do układania na nim warstw wykończeniowych, jest dość długi i wynosi przy tradycyjnych cementach ok. 7 dni na każdy centymetr grubości jastrychu!

Każdy sztuczny sposób skrócenia tego czasu, poprzez np. wietrzenie, dogrzewanie powierzchni wpływa na obniżenie parametrów końcowych jastrychu i tym samym do jego zniszczenia.

Dzięki spoiwu Keracem® Eco produkcji Kerakoll możemy ten czas maksymalnie skrócić zachowując jednocześnie deklarowane, bardzo wysokie parametry końcowe wykonanego podkładu.

Znając częste problemy z zaopatrzeniem we właściwej jakości kruszywa Kerakoll daje do dyspozycji gotową mieszankę kruszyw konfekcjonowanych w wygodnych do transportu i użycia workach.

Keracem Kwarc jest mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych o odpowiedniej frakcji i wilgotności. Po zmieszaniu ze spoiwem Keracem Eco otrzymujemy zaprawę do wykonania jastrychu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie blokujemy frontu prac na budowie jednocześnie mamy pewność, że nasz jastrych będzie pewnym i trwałym elementem naszego budynku.

Źródło: Kerakoll

Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)
Najnowsze na forum
AdamWaz
Awatar użytkownika
Postów: 1
Re: Sztukateria
data » 04.10.2015, 13:29
Każda elewacja zbiera brud, podobnie jak i dachy zbierają brud, ale to jakoś nie przeszkadza w tym żeby wybrać ładną dachówkę, prawda ? Tak
spektrochem
Awatar użytkownika
Postów: 125
Re: Porozmawiajmy o farbach i tynkach - KOMENTARZE
data » 04.10.2015, 7:53
Słyszałem, że są ciemne elewacje, które się nie rozgrzewają. Czytałem to chyba na portalu chemiabudowlana.info. To w ogóle możliwe/ ciemna
Extrem
Awatar użytkownika
Postów: 5
Re: B jak budownictwo
data » 03.10.2015, 17:11
Świetna ta gazeta
Extrem
Awatar użytkownika
Postów: 5
Re: Panele się rozsunęły - co robić?
data » 03.10.2015, 17:11
Ściągnąć albo dać fugę do panel
Extrem
Awatar użytkownika
Postów: 5
Re: Dom z butelek PET
data » 03.10.2015, 17:07
Dziwnie wygląda ten dom
STREFA PARTNERA
zlecenia, budowa, remonty
       
Copyright 2015 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt