chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jastrych cementowy Kerakoll

16.05.2012
Jastrych cementowy to ważny i nieodzowny element każdego budynku. Jego zadaniem jest wyrównanie powierzchni i stworzenie podkładu pod układanie materiałów wykończeniowych: płytki, kamień naturalny, parkiet, wykładziny elastyczne.

Chemia budowlana - Jastrych cementowy Kerakoll
Jastrych cementowy to zaprawa przygotowywana bezpośrednio na budowie, składająca się z cementu (spoiwa), kruszyw mineralnych (piasku) i wody.

REKLAMA:


Ze względu na obecność cementu czas dojrzewania takiej zaprawy, to znaczy gotowości jastrychu do układania na nim warstw wykończeniowych, jest dość długi i wynosi przy tradycyjnych cementach ok. 7 dni na każdy centymetr grubości jastrychu!

Każdy sztuczny sposób skrócenia tego czasu, poprzez np. wietrzenie, dogrzewanie powierzchni wpływa na obniżenie parametrów końcowych jastrychu i tym samym do jego zniszczenia.

Dzięki spoiwu Keracem® Eco produkcji Kerakoll możemy ten czas maksymalnie skrócić zachowując jednocześnie deklarowane, bardzo wysokie parametry końcowe wykonanego podkładu.

Znając częste problemy z zaopatrzeniem we właściwej jakości kruszywa Kerakoll daje do dyspozycji gotową mieszankę kruszyw konfekcjonowanych w wygodnych do transportu i użycia workach.

Keracem Kwarc jest mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych o odpowiedniej frakcji i wilgotności. Po zmieszaniu ze spoiwem Keracem Eco otrzymujemy zaprawę do wykonania jastrychu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie blokujemy frontu prac na budowie jednocześnie mamy pewność, że nasz jastrych będzie pewnym i trwałym elementem naszego budynku.

Źródło: Kerakoll

Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)
Najnowsze na forum
spektrochem
Awatar użytkownika
Postów: 70
Re: Problem z gruntem pod tynk
data » 31.08.2015, 20:23
Witam. Jestem autorem pytania. Grunt akrylowy to Atlas cerplast, natomiast grunt silikonowo-silikatowy to Kreisel Tynkolit Sisi. Dobrze, że nie
Ciechonski Jan
Awatar użytkownika
Postów: 143
Re: Ciekawe pomysły dla wnętrz, konstrukcji domu itp.
data » 31.08.2015, 14:53
Makabryczne dosyć
Ernesciek
Awatar użytkownika
Postów: 76
Re: Młynek do odpadków
data » 31.08.2015, 14:10
Mam! Mam i jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji! Każdemu polecam, bo ilość odpadów w koszu kuchennym znacznie zmalała, a kosz przestał
Ernesciek
Awatar użytkownika
Postów: 76
Re: Pokrycia dachowe tytan-cynk
data » 31.08.2015, 13:43
Coś nie chce mi się wierzyć. Dlaczego? Tytan to tytan! Sama nazwa brzmi
Terminator
Awatar użytkownika
Postów: 60
Re: Łóżko z europalet
data » 31.08.2015, 13:23
Ekologicznie może będzie, ale będzie również głośno! Słoma i "koledzy" bardzo szeleszczą i
STREFA PARTNERA
zlecenia, budowa, remonty
       
Copyright 2015 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt