chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Wełna na docieplenia

12.05.2009
Firma Paroc Polska sp. z o. o. to producent wyrobów z wełny skalnej. Skała bazaltowa, która jest głównym składnikiem w procesie produkcji daje gwarancję trwałości, bezpieczeństwa i doskonałych właściwości termoizolacyjnych i mechanicznych m.in. pod różne systemy ociepleń.

Chemia budowlana - Wełna na docieplenia

Gama produktów oferowana przez firmę Paroc jest bardzo szeroka i można się zapoznać się z nią na stronie internetowej www.paroc.pl. W artykule tym przedstawimy tylko grupę produktów do ocieplania ścian zewnętrznych metodą „lekką mokrą” lub inaczej do bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych budynków i ich własności izolacyjnych.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


W skład grupy wchodzą płyty o zaburzonym układzie włókien i płyty o prostopadłym do powierzchni układzie włókien tzw. lamelle, które charakteryzują się znakomitymi parametrami technicznymi - szczegóły w tabelach.

Wszystkie wyroby produkowane są zgodnie z normą PN-EN 13162. Większość renomowanych producentów chemii budowlanej ma w swoich aprobatach technicznych zapis o stosowaniu wyrobów Paroc jako izolacji termicznej i akustycznej w ich systemie ociepleniowym na wełnie skalnej.
Wszystkie produkty Paroc do metody bso charakteryzują się: dobrą izolacyjnością termiczną , doskonałą izolacyjnością akustyczną, są niepalne (klasyfikacja reakcji na ogień A1) czyli całkowicie bezpieczne.

Izolacyjność termiczna (cieplna)
Izolacyjność termiczna to zdolność ograniczenia przepływu ciepła między ośrodkami o różnej temperaturze. Charakteryzuje ją współczynnik przewodzenia ciepła lambda [W/(m•K)]. Produkty Paroc z wełny skalnej charakteryzują się niską wartością współczynnika przewodzenia ciepła, który waha się w granicach l=0,0037-0,041[W/(m•K)] zależnie od rodzaju produktu. Im wartość niższa tym materiał lepiej izoluje. Opór cieplny to powiązanie grubości danego materiału i właśnie współczynnik przewodzenia ciepła (R =d/ l[m2•K /W]).
Odwrotnością oporu cieplnego jest współczynnik przenikania ciepła U (U=1/R[W/m2•K ). Dla lepszego zrozumienia porównano w tabeli kilka materiałów, gdzie chcemy uzyskać taką samą izolacyjność termiczną, jaką posiada 10cm grubości PAROC PŁYTA FAS3:
Z tabeli wynika, że aby izolować tak jak 10cm wełny Paroc, trzeba np. zbudować przegrodę z cegły pełnej o grubości ponad 2 metrów.

Współczynnik przenikania ciepła U, którym posługuje się Minister Infrastruktury w rozporządzeniu z 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75 poz. 690 z 15 czerwca2002r.) mówiąc, że dla ściany warstwowej w budynku jednorodzinnym obowiązuje współczynnik przenikania ciepła U nie gorszy niż 0,3.

Chemia budowlana - Wełna na docieplenia

Możemy założyć, że budując ścianę warstwową, gdzie izolacją będą płyty PAROC stosując grubość co najmniej 120mm warunek U†0,3 będzie spełniony.
Przeczytaj również: Co to jest ETICS
Jednak przy rosnących kosztach ogrzewania wydaje się rozsądne stosowanie większych grubości izolacji nie czekając na zmiany w prawie. Budując dom za ok. 300 000,-pln zmiana grubości ocieplenia ścian ze 120mm na 150mm stanowi tylko 0,4% wartości całej inwestycji.

Dokładne wyliczenie współczynnika przenikania ciepła przy danej grubości izolacji można uzyskać, korzystając z programu komputerowego KONSTRUKTOR-PAROC, który jest dostępny na stronie internetowej www.paroc.pl.

Więcej informacji na temat produktów i ich stosowania można uzyskać na stronie internetowej www.paroc.pl, lub kontaktując się telefonicznie z firmą.Paroc Polska sp. z o.o.
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno


Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Najnowsze na forum
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 155
Re: Inwestycja w magazyn
data » 04.08.2020, 0:46
W takim razie koniecznie sprawdźcie w przypadku których można liczyć na najwyższy standard, fachowe wsparcie obsługi, dobry zakres cenowy i
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 155
Beczki plastikowe
data » 03.08.2020, 23:23
Witam, Jeżeli będziecie na etapie poszukiwań pełnego wsparcia w zakresie wyboru materiałów typu to jak najbardziej mogę polecić Wam,
Kamilla36
Awatar użytkownika
Postów: 129
Re: zakupy
data » 03.08.2020, 22:55
A może dołożyć co nieco i sprawić sobie jakiś telefon, który posłuży przez dłuższy czas? Na http://www.inwestycjawkadry.pl/samsung- ...
Krzysztof50
Awatar użytkownika
Postów: 302
Re: Samochód
data » 03.08.2020, 22:23
Obecnie aut jest bardzo dużo więc można wybierać i przebierać. Moim zdaniem najbardziej opłaca się kupować , bo to wychodzi najkorzystniej
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 70
Re: ogrzewanie podłogowe, wodne czy elektryczne?
data » 03.08.2020, 22:11
Jak ma się dom warto się zastanowić panelami na podczerwień i systemem fotowoltaicznym. To połaczenie daje nam ogrzewanie za darmo. My właśnie
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt