chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Termoizolacja, czyli o komforcie życia

18.11.2020
Dom jest tam, gdzie bliscy – uważa wielu. I dąży do tego, by im samym i ich bliskim było dobrze we wspólnych ścianach. A znaczy to również, by dom zapewniał komfortowe i zdrowe warunki do życia. W tych niespodziewanych czasach, gdy wiele osób zdecydowanie rzadziej, a nawet sporadycznie opuszcza dom, stało się to jeszcze ważniejsze.

Średnio budowa domu w Polsce metodą tradycyjną trwa dwa lata, inaczej mówiąc dwa sezony. Coraz popularniejsze są technologie, które pozwalają postawić dom szybciej, ale nawet jeśli przyjmiemy ten dłuższy czas, to i tak jest to niewiele wobec wielu, wielu lat późniejszego mieszkania. Jednocześnie to właśnie etap budowy przesądza o tym, jak wygodnie będzie się nam później żyło w naszych czterech ścianach.

- Ewentualne niedoróbki są bardzo kosztowne, nie tylko dosłownie. Im większy remont, tym też większy stres, dlatego powtarzamy do znudzenia: dobry projekt, wysokiej jakości materiały i sprawdzona ekipa to podstawa – podkreśla Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin, produkującej płyty styropianowe, najpopularniejszy materiał ociepleniowy.
REKLAMA:


W dużej mierze to właśnie izolacja termiczna przesądza o tym, czy w wykończonym już domu będzie sucho i ciepło, a mówiąc bardziej precyzyjnie – cieplej zimą, chłodniej latem. – Nie bez kozery w odniesieniu do prawidłowo wykonanej termoizolacji mówimy o komforcie cieplnym. Działa ona jak termostat: reguluje temperaturę. Warto zatem pamiętać, że utrzymanie ciepła zimą to jedna strona medalu, druga – to zabezpieczenie domu latem przed zbytnim nagrzewaniem – wskazuje Dariusz Pruszkowski.

Uniwersalnym styropianem, który sprawdzi się jako ocieplenie dużych powierzchni takich, jak ściany zewnętrze, jest np. Fasada λ PRO 70. Białe styropianowe płyty zna praktycznie każdy Polak. Nadal są jednymi z najczęściej stosowanych. Nie każdy natomiast zdaje sobie sprawę, że na rynku dostępne są różne rodzaje styropianu w zależności od przeznaczenia.

Nietrudno się domyślić, że najbardziej kłopotliwym, jeśli chodzi o ocieplenie, elementem budynku jest jego dół: fundamenty, piwnica, w razie jej braku – podłoga na gruncie. Tam właśnie w większym stopniu oddziałuje wilgoć. Ewentualne zawilgocenie ścian nie tylko wyziębia dom. Jeśli w wilgotnych zakamarkach rozwiną się grzyby i pleśń, ucierpi zdrowie mieszkańców. W takich miejscach stosuje się styropian przeznaczony do miejsc o zwiększonej wilgotności, np. Fundamin.

- Mało kto myśli o zdrowiu, wybierając materiały do termoizolacji. A szkoda. Zastanawiamy się, ile będzie ciepła, ile przewiewu, ale to ocieplenie domu jest przecież niczym strażnik, który odpowiada za to, jak efektywnie wykorzystywane są takie zasoby jak energia, ciepło, powietrze – dostarczane przez domowe instalacje – mówi doradca techniczny w firmie Styropmin.

I wreszcie, choć wcale nie jest to najmniej ważne, prawidłowa izolacja cieplna oznacza realną oszczędność w rachunkach. Im mniej ciepła ucieka z domu, tym mniej potrzeba energii do jego wyprodukowania, a tym samym mniej ona kosztuje. W poszukiwaniu najbardziej optymalnych rozwiązań - można nawet powiedzieć: minimalistycznych - rozwijają się koncepcje domów energooszczędnych i pasywnych. Te technologie łączymy zazwyczaj z obecnością własnych źródeł energii, ale i tu kluczową rolę odgrywa termoizolacja. Niezależnie, czy kupujemy energię, czy sami ją produkujemy, musimy o nią zadbać.

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Najnowsze na forum
Pompon9
Awatar użytkownika
Postów: 287
Re: Miejsce do odpoczynku
data » 24.11.2020, 22:38
Moim zdaniem takie miejsce do odpoczynku, czyli tzw. strefa chillout, powinna się znaleźć w każdej firmie, biurze itp. Świetnie sprawdzi się
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 372
Re: Meble do salonu
data » 24.11.2020, 21:44
Teraz bardzo dużo można znaleźć świetnych sklepów, gdzie można dokonać zakupu modnych, dobrych jakościowo mebli. Zobaczcie sobie, chociażby
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 364
Re: Demakijaż i skóra wrażliwa
data » 24.11.2020, 21:35
Nawet wrażliwa cera potrzebuje regularnego złuszczania naskórka. Poczytajcie sobie na ten temat Mnie żona namówiła na zakup tej szczotki:
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 372
Re: wasze ulubione kosmetyki
data » 24.11.2020, 20:58
Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam ulubionych kosmetyków. Po prostu spontanicznie kupuję takie produkty. Zaglądam przykładowo na strony typu
Ailis
Awatar użytkownika
Postów: 267
Re: Wniosek o upadłość konsumencką
data » 24.11.2020, 19:37
Cześć, czy możecie mi powiedzieć, czy z tą kancelarią https://kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/ warto wnioskować o upadłość
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt