chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Czyste powietrze bez smogu i pełny portfel

04.11.2020
Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu jeszcze w tym roku. Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii. Dlatego szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada, z lambdą nawet 0,031 W/(mK), który zapewnia najwyższe parametry cieplne.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Ocieplenie budynków to nie moda, ale już europejski standard, który wspiera również polskie państwo, np. oferując ulgę termomodernizacyjną. Nawet o 53 tysiące złotych możesz zmniejszyć koszty remontu domu wykorzystując ulgę w rozliczeniu swojego rocznego PIT-u.

- Izolacja cieplna domu to najbardziej opłacalna inwestycja, dzięki której aktywnie chronisz środowisko naturalne oraz swój budżet przed stale rosnącymi kosztami energii. Co ważne podkreślenia, zapewniasz także rodzinie zdrowy mikroklimat, dzięki optymalnej temperaturze, wilgotności i jakości powietrza we wnętrzu domu – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - To szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa, kiedy większość czasu z oczywistych względów spędzamy w domu, który staje się naszym bezpiecznym schronieniem.
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Oszczędzaj pieniądze i ograniczaj smog!


Nieocieplone lub słabo ocieplone budynki są jednymi z największych trucicieli atmosfery. Zużywają zdecydowanie za dużo energii potrzebnej do ogrzewania, która powstaje najczęściej w wyniku spalania miernej jakości paliwa w niewydajnych kotłach. Kompleksowa termomodernizacja budynku pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji. Wielu inwestorów zastanawia się czy warto zainwestować w termomodernizację. Dlatego warto dokonać prostego rachunku. Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią aż 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku, a więc kilkumiesięczny sezon grzewczy może wiązać się z rachunkami liczonymi nawet w tysiącach złotych. Skąd tak wysokie koszty? Zimą ciepło ucieka na zewnątrz przez ściany, mimo intensywnego ogrzewania. Straty energii cieplnej budynków aż w około 1/3 to efekt przenikania ciepła przez nieocieplone ściany. Zatem jasne jest, że zastosowanie ocieplenia styropianem o odpowiednio dobranej grubości oraz lambdzie to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących oszczędności na ogrzewaniu. Jednocześnie jest to najlepszy sposób na ograniczenie smogu.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Postaw na najcieplejszy grafit, bo to się najbardziej opłaca


Dobrze ocieplony dom zużywa mało energii jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Dzięki temu latem jest przyjemnie chłodno bez klimatyzacji, a zimą ciepło i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie. Wato mieć na uwadze, że tylko zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości i parametrach przynosi realne korzyści. Termomodernizacja to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji, która w oczywisty sposób, obok oszczędności pieniędzy, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

- Pamiętajmy, że termomodernizacja zawsze powinna być wykonana dobrej jakości izolatorem, bo tylko on zapewni skuteczne i trwałe ocieplenie. Najczęściej kupowanym grafitowym styropianem jest TERMONIUM PLUS fasada z prestiżowym certyfikatem GSH na polskim rynku. Nasze fabryki produkują styropiany według sprawdzanego przez Niemiecki Instytut GSH reżimu technologicznego, gdzie każdy etap produkcji jest monitorowany i weryfikowany. Poza tym nasze styropiany posiadają prestiżowe rekomendacje techniczne i jakości Instytutu Techniki Budowlanej - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Linia TERMONIUM to grafitowe płyty styropianowe o doskonałych właściwościach użytkowych i najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła lambda (λ) - nawet 0,031 W/(mK). Dzięki niższemu współczynnikowi przewodzenia ciepła lambda pozwalają na uzyskanie optymalnej energooszczędności przy mniejszej grubości ocieplenia. Przykładowo wystarczy np. 20 cm styropianu TERMONIUM PLUS fasada, aby uzyskać taki sam efekt izolacyjny, jak przy zastosowaniu zwykłego styropianu o grubości niemal 30 cm.
Przeczytaj również: Opłacalny komfort cieplny
REKLAMA:

Biorąc pod uwagę tendencje zmian w przepisach budowlanych, które zaostrzają wymagania dotyczące oszczędności energii i izolacyjności termicznej budynków w 2017 i 2021 roku - zastosowanie grafitowych płyt to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Więcej informacji: www.termoorganika.pl

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Najnowsze na forum
Pompon9
Awatar użytkownika
Postów: 287
Re: Miejsce do odpoczynku
data » 24.11.2020, 22:38
Moim zdaniem takie miejsce do odpoczynku, czyli tzw. strefa chillout, powinna się znaleźć w każdej firmie, biurze itp. Świetnie sprawdzi się
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 372
Re: Meble do salonu
data » 24.11.2020, 21:44
Teraz bardzo dużo można znaleźć świetnych sklepów, gdzie można dokonać zakupu modnych, dobrych jakościowo mebli. Zobaczcie sobie, chociażby
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 364
Re: Demakijaż i skóra wrażliwa
data » 24.11.2020, 21:35
Nawet wrażliwa cera potrzebuje regularnego złuszczania naskórka. Poczytajcie sobie na ten temat Mnie żona namówiła na zakup tej szczotki:
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 372
Re: wasze ulubione kosmetyki
data » 24.11.2020, 20:58
Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam ulubionych kosmetyków. Po prostu spontanicznie kupuję takie produkty. Zaglądam przykładowo na strony typu
Ailis
Awatar użytkownika
Postów: 267
Re: Wniosek o upadłość konsumencką
data » 24.11.2020, 19:37
Cześć, czy możecie mi powiedzieć, czy z tą kancelarią https://kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/ warto wnioskować o upadłość
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt