chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Kolor roku 2021 Benjamin Moore "Aegean Teal 2136-40".

20.10.2020
Do tej pory marka ogłaszała wybory kolorystyczne podczas głośnych w środowisku imprez, organizowanych w Nowym Jorku, m.in. w Muzeum Guggenheima, Bibliotece Publicznej czy Seagram Building. Jednak tym razem najważniejszy odcień sezonu 2021 i towarzyszące mu kolory z kolekcji COLOR TRENDS zaprezentowane zostały wirtualnie, docierając do znacznie szerszej, międzynarodowej publiczności. Po raz pierwszy stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę entuzjastów kolorów z całego świata.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Pandemia zmienia naszą rzeczywistość…


Pandemia pokazała jak cenne są nasze domy. Przestrzegając obowiązkowej kwarantanny i zachowując wymogi społecznego dystansu, wielu z nas czerpało radość z prostych domowych czynności, takich jak pieczenie, praca w ogrodzie czy wspólne dekorowanie. Gdy nadchodzi chłodny sezon jesienno-zimowy i planujemy spędzać jeszcze więcej czasu w przestrzeni wewnętrznej, najważniejsze, aby nasze pomieszczenia emanowały ciepłem, były wygodne i relaksujące. Marka Benjamin Moore podobnie odbiera rzeczywistość. Łowczynie trendów ogłosiły Kolor Roku oraz paletę Trendów Kolorów 2021. Udowodniły, że nawet w najtrudniejszych czasach możemy znaleźć pełen komfort we własnych domach i bezpieczeństwo na podwórkach.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Kolor z najbliższego sąsiedztwa…


Bohater roku 2021 Benjamin Moore – „Aegean Teal 2136-40” to zrównoważony kolor o średnim nasyceniu, wywodzący się z szerokiej gamy odcieni składowych otaczającego środowiska. Według Andrea Magno, Director of Color Marketing and Development koncernu Benjamin Moore & Co., harmonijne połączenie niebiesko-zielonego i szarego koloru inspirowane było występującymi wokół nas kolorami oraz wywoływanymi przez nie emocjami. „Skupiamy się na kojących, rozświetlonych słońcem barwach, które tworzą emocjonalną więź z naszym otoczeniem” - wyjaśnia Andrea. Atrakcyjność koloru roku Aegean Teal w dużej mierze polega na jego wszechstronności. Nie jest to "krzyczący odcień”, ale wyjątkowy kolor doskonały do wykończenia ścian ale również drzwi wejściowych, stolarki oraz mebli. Aegean Teal uzupełnia i wzmacnia pozostałe kolory z palety Color Trends 2021, łącząc ciepłe i chłodne odcienie z harmonijną naturą

Piękna 12-tka


„Aegean Teal” został wprowadzony wraz z uzupełniającą paletą jedenastu odcieni ziemi: "Atrium White OC-145", "Muslin OC-12", "Foggy Morning 2106-70", "Rosy Peach 2089-20", "Beacon Hill Damask HC-2", "Potters Clay 1221/CC-360"; "Chestertown Buff HC-9"; "Amazon Soil 2115-30"; "Gray Cashmere 2138-60"; "Kingsport Gray HC-86" i "Silhouette AF-655". Gama rozciąga się od delikatnych kremowych tonów Foggy Morning 2106-70 po nasycony, fioletowo-brązowy Amazon Soil 2115-30 i ciepły Rosy Peach 2089-20. Paleta ma kojący, optymistyczny charakter i pewną niezobowiązującą elegancję, bardzo odpowiednią w sytuacji gdy dom stanowi centralne miejsce.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Kuchnia – centrum dowodzenia…


Paleta COLOR TRENDS 2021 czerpie inspiracje nie tylko z odcieni natury, ale także z kolorów spotykanych w kuchni, stanowiącej obecnie centralny punkt każdego domu. To właśnie do tej przestrzeni przenosi się częściowo praca i nauka zdalna. Color Team zainspirował się kolorami naturalnej żywności - owocami, warzywami i jajami przepiórczymi. Wyszedł z założenia, że kuchnia oprócz zasadniczej funkcji (żywieniowej) stanowi również połączenie rzemiosła i społeczności. „Dom jest miejscem komfortu i odnowy, dlatego najważniejsza wydaje się potrzeba resetu i odnalezienia zwykłych radosnych chwil” - wyjaśnia szefowa łowczyń trendów, Andrea Magno.

Wszystko… albo tylko trochę


Skoro tej jesieni i zimy przygotowujemy się do spędzenia jeszcze więcej czasu w domu, według Andrea Magno nie ma lepszego czasu na wprowadzenie "Aegean Teal" (lub innych odcieni z palety COLOR TRENDS 2021) do domowych wnętrz. Jeśli jednak nie jesteśmy gotowi na pomalowanie całego pokoju w Kolorze Roku 2021, możemy wykorzystać ten odcień na inne sposoby, np. odnawiając kuchenne szafki świeżą warstwą farby w odcieniu Aegean Teal. Andrea Magno radzi, aby pomalować także drzwi wejściowe, które powitają naszych gości, gdy sytuacja wróci do normalności i znów rozpoczniemy bezpieczne życie towarzyskie. „Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek pragniemy koloru. Ta paleta przypomina o otaczającym nas pięknie” – wyjaśnia.

TRENDY KOLORÓW dopasowane do obecnej rzeczywistości


„Czuję, że nowa paleta odnosi się do obecnej rzeczywistości, a także do nadchodzącego roku, gdy patrzymy na rzeczy z innej perspektywy, odnajdując w ciągu dnia radość w zwyczajnych chwilach, które ponownie można odnieść do pragnienia koloru” - mówi Andrea Magno i dodaje: „Potrzeba kolorów podnoszących nas na duchu wiąże się z niesamowitą mocą koloru tworzącego tło, które buduje określony nastrój, sprzyja dobremu samopoczuciu lub jest wyrazem osobistej ekspresji”.

Dla zespołu Color Team w procesie badania trendów kolorystycznych decydującą rolę odgrywają podróże, miesiące obserwacji sposobów wykorzystania koloru w różnych dziedzinach i branżach, dzielenie się doświadczeniami oraz gromadzenie inspiracyjnych obrazów czy innych artefaktów.
REKLAMA:


Andrea Magno podsumowała to słowami: „W tym roku na pierwszy plan wysunęły się naturalne barwniki, ręcznie robione tkaniny, piękno niedoskonałości oraz odcienie o wypalanej w słońcu, organicznej jakości. Podczas prowadzonych badań kilka kolorów wzbudziło nasze zainteresowanie, jednak zrównoważona i kojąca natura Aegean Teal rozbrzmiewa nie tylko pod względem emocjonalnym, ale kolor ten świetnie się prezentuje jako neutralny odcień”.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Najnowsze na forum
Pompon9
Awatar użytkownika
Postów: 287
Re: Miejsce do odpoczynku
data » 24.11.2020, 22:38
Moim zdaniem takie miejsce do odpoczynku, czyli tzw. strefa chillout, powinna się znaleźć w każdej firmie, biurze itp. Świetnie sprawdzi się
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 372
Re: Meble do salonu
data » 24.11.2020, 21:44
Teraz bardzo dużo można znaleźć świetnych sklepów, gdzie można dokonać zakupu modnych, dobrych jakościowo mebli. Zobaczcie sobie, chociażby
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 364
Re: Demakijaż i skóra wrażliwa
data » 24.11.2020, 21:35
Nawet wrażliwa cera potrzebuje regularnego złuszczania naskórka. Poczytajcie sobie na ten temat Mnie żona namówiła na zakup tej szczotki:
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 372
Re: wasze ulubione kosmetyki
data » 24.11.2020, 20:58
Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam ulubionych kosmetyków. Po prostu spontanicznie kupuję takie produkty. Zaglądam przykładowo na strony typu
Ailis
Awatar użytkownika
Postów: 267
Re: Wniosek o upadłość konsumencką
data » 24.11.2020, 19:37
Cześć, czy możecie mi powiedzieć, czy z tą kancelarią https://kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/ warto wnioskować o upadłość
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt