chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Środki do ochrony i zwalczania owadów w drewnie

31.08.2020
Firma CHEMAR s.c. jest właścicielem marki KUPRAFUNG®, która obejmuje między innymi środki biochronne – impregnaty do ochrony drewna (grupa 8, PT 8, wg. Biocidal Products Regulation (EU) No 528/2012 (BPR)). Impregnaty te mają deklarowane właściwości biochronne odpowiednie do zabezpieczania drewna i wyrobów z drewna przed pleśniami, grzybami podstawczakami powodującymi rozkład drewna i owadami - technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami).

Mają więc szerokie spektrum działania biochronnego i nie da się z nich wydzielić działania jedynie w stosunku do owadów - technicznych szkodników drewna (chrząszczy). Związane jest to z szerokim spektrum oddziaływania na mikroorganizmy składnika lub składników aktywnych w impregnacie. Niewątpliwie bardzo istotnym w ochronie drewna jest oddziaływanie na owady - techniczne szkodniki drewna (chrząszcze), ponieważ ich niszczycielska działalność w drewnie powoduje, że drewno z biegiem czasu traci swoje konstrukcyjne właściwości, co może skutkować kolapsem konstrukcji, np., więźby dachowej. Wszystkie, zawarte w impregnatach marki KUPRAFUNG®, substancje czynne (biobójcze) mają właściwości biochronne odpowiednie do zabezpieczania drewna i wyrobów z drewna przed owadami - technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami). Preparaty te charakteryzują się wysoką zdolnością do penetracji w głąb drewna. Nadają się do użycia na drewno wewnątrz budynku, czyli do zabezpieczania drewna konstrukcyjnego stosowanego w budownictwie. Impregnaty marki KUPRAFUNG® są również środkami zalecanymi do zabezpieczania elementów architektury ogrodowej takich, jak płotki, pergole, meble ogrodowe.

Można je nanosić na drewno poprzez natrysk, malowanie lub zanurzenie, można też impregnować ciśnieniowo. Elementy zabezpieczone środkami marki KUPRAFUNG® mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności, pod warunkiem bezpośredniego uniemożliwienia kontaktu użytkowników i produktów z zaimpregnowanym drewnem. Nadają się do zabezpieczania palet (także tych, które służą do transportu żywności). Nadają się do ochrony drewna mającego ciągły kontakt z gruntem lub słodką wodą.

Bezpośrednio po impregnacji preparaty nie są utrwalone w drewnie i ulegają wymywaniu, dlatego też zabezpieczone elementy należy chronić przed opadami atmosferycznymi przez minimum 72 godziny. Utrwalenie preparatu wymagane dla zastosowań w klasie użytkowania 3 osiąga się po 10 dniach. Klasa użytkowania 3 obejmuje drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych. Przy temperaturze otoczenia poniżej 5oC podane czasy należy wydłużyć (szybkość utrwalania preparatu zależy od temperatury i spada mniej więcej dwukrotnie na każdy spadek temperatury o 10oC).
REKLAMA:


Czas zanurzenia drewna w kąpieli niezbędny do jego zabezpieczenia zgodnie z zaleceniami zależy od geometrii zabezpieczanych elementów (stosunek powierzchni drewna do jego objętości), wilgotności drewna, jego stopnia odżywiczenia oraz innych czynników takich jak np.: temperatura otoczenia, impregnatu, zabezpieczanego drewna. Ilość wchłoniętego środka zależy również od proporcji drewna bielastego w stosunku do drewna twardzielowego. Drewno twardzielowe jest trudno nasycalne. Czas zanurzenia należy kontrolować na bieżąco obserwując ubytek roztworu roboczego. Im dłuższy będzie czas zanurzenia tym głębiej drewno zostanie zabezpieczone.

Firma CHEMAR s.c. posiada w swojej ofercie środek KUPRAFUNG® - InsectStop przeznaczony do zwalczania owadów-technicznych szkodników drewna, czyli do drewna w którym znajdują się owady.

KUPRAFUNG® - InsectStop to gotowy do użycia płynny środek do zwalczania owadów-technicznych szkodników drewna takich jak spuszczel pospolity i kołatek z wyjątkiem termitów, w klasie użytkowania drewna 1 i 2. Nadaje się do użycia wewnątrz budynków, np. do drewna konstrukcyjnego stosowanego w budownictwie, np. więźby dachowej, w konstrukcjach drewnianych, meblach, schodach itp.

KUPRAFUNG® - InsectStop jest impregnatem zalecanym do zwalczania owadów w drewnie metodami malowania, natryskiwania lub poprzez iniekcję w pomieszczeniach zamkniętych. Drewno można stosować wewnątrz pomieszczeń. Elementy drewniane mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności, pod warunkiem uniemożliwienia bezpośredniego kontaktu użytkowników i produktów z zaimpregnowanym drewnem.

(Oceń ten artykuł):
(4)

Najnowsze na forum
maciejkuszmider
Awatar użytkownika
Postów: 132
wybór okien
data » 01.10.2020, 0:54
Czy okna plastikowe są lepsze i wytrzymalsze od okien
maciejkuszmider
Awatar użytkownika
Postów: 132
klej do płytek
data » 01.10.2020, 0:53
Jaki najlepiej używać klej do płytek
razdwatrzy
Awatar użytkownika
Postów: 123
Re: naturalne kosmetyki
data » 01.10.2020, 0:29
Ja też przekonałam się do tych kosmetyków z konopi jakieś 3 miesiące temu. Troszkę mi się nudziło w domu i zaczęłam czytać o tych
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 329
Re: Szukam sofy do salonu
data » 01.10.2020, 0:15
Jakiej wielkości jest ten salon? Jeśli niewielki, to lepiej postawić na coś takiego jak żeby była jeszcze wolna przestrzeń. Jak masz opcję,
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 352
Re: aranżacja pokoju dziecka - łóżeczko
data » 30.09.2020, 23:55
Jeżeli chodzi o pościele to warto odwiedzić sobie sklep https://www.e-ekomax.pl/posciel-dziecieca ma znajdziecie wysokiej jakości pościele dla
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt