chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak szybko wykonać hydroizolację łazienki?

25.06.2020
Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej urządzenie to nie tylko kwestia indywidualnych upodobań estetycznych. Musi być przede wszystkim funkcjonalna i dopasowana do potrzeb domowników, bez względu na jej metraż.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej urządzenie to nie tylko kwestia indywidualnych upodobań estetycznych. Musi być przede wszystkim funkcjonalna i dopasowana do potrzeb domowników, bez względu na jej metraż.

Zanim jednak przejdziemy do urządzania łazienki, przygotujmy odpowiednio podłogi i ściany.
Przeczytaj również: Do sauny jeden krok
REKLAMA:


Łazienka nieustannie jest narażona na działanie wilgoci. Nie tylko powierzchnie przy brodziku lub wannie są narażone na działanie wody. Również ściany są wystawione na działanie wody rozpryskowej.

W przypadku remontu łazienki bardzo ważnym czynnikiem jest czas, ponieważ każde wyłączenie tego pomieszczenia z użytkowania jest uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego hydroizolacja łazienki musi mieć bardzo dobre parametry, a jej wykonanie musi być jak najszybsze.

Sopro wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Już kilka lat temu został wprowadzony do oferty System AEB. Jest to rozwiązanie bazujące na wodoszczelnych, elastycznych matach, które pozwalają w krótkim czasie zaizolować łazienkę.
Matę uszczelniająco-odcinającą AEB 640 można stosować na ścianach i podłogach. Jej ułożenie jest bardzo szybkie: wystarczy przykleić ją przy pomocy jednego z klejów Sopro (na przykład No 1 extra) lub dedykowanego szybkowiążącego kleju wodoszczelnego do mat i taśm FDK 415. System produktów Sopro dedykowanych do łazienek składa się nie tylko z mat, ale także z innych elementów, sprawdzających się w każdej sytuacji na budowie i w przypadku każdej powierzchni wymagającej uszczelnienia.
W ofercie Sopro dostępne jest kilka rodzajów taśm, które uszczelnią nie tylko łączenie pomiędzy matami, ale również szczeliny dylatacyjne i naroża. System uzupełniają narożniki (wewnętrzne i zewnętrzne) oraz szeroka gama uszczelek ściennych i podłogowych. Każda powierzchnia, naroże czy przejście rur znajdzie w Systemie AEB odpowiednie zabezpieczenie.

Najnowszym rozwiązaniem w Systemie AEB są produkty przeznaczone do uszczelniania wanien i brodzików. Są to nie tylko specjalne narożniki i taśmy chroniące przed wodą, ale również taśma izolująca akustycznie i zapobiegająca powstawaniu mostków dźwiękowych między krawędziami wanien i brodzików a konstrukcją ścian i podłóg.

System AEB to wszechstronne i szybkie rozwiązanie dla łazienek. Na zabezpieczonej powierzchni można w niedługim czasie przystąpić do kolejnych czynności, w tym do przyklejania okładzin ceramicznych.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Najnowsze na forum
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 381
Re: Trawnik czy kostka brukowa?
data » 09.07.2020, 18:39
Ja wybrałbym trawnik, kostkę brukową dam tylko na podjazd do garażu, chcę wykonac go wedle wskazówek z strony
Agusiek55
Awatar użytkownika
Postów: 121
Re: Modne ubrania
data » 09.07.2020, 17:38
Mucha czy krawat? Jak sądzicie? Mnie to bardzo podobają się , są dla mnie po prostu bardziej ciekawe i można nimi trochę więcej pokombinować
Radecki
Awatar użytkownika
Postów: 433
Re: Lampa lawa
data » 09.07.2020, 16:14
Też niedawno byłam na etapie poszukiania żyrandola do mojej kuchni i zastanawiałam się jaki będzie najlepszy. Okazało się, że bardzo
Radecki
Awatar użytkownika
Postów: 433
narzędzia do warsztatu
data » 09.07.2020, 15:19
Do tego potrzebne jest też odpowiednie wyposażenie takiego warsztatu samochodowego. Z tego co sama gdzieś tam znalazłam to tutaj
Polata
Awatar użytkownika
Postów: 19
Re: Budujemy kominek w domu
data » 09.07.2020, 14:00
To bardzo sensowna inicjatywa. Nawet jeśli w naszym salonie nie było przewidzianego miejsca na taką instalację, to nie wszystko stracone. Warto
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt