chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Wszystko o malowaniu drewna na zewnątrz: ekspert radzi

25.02.2020
Mokre drewno, opady, zbyt niska lub wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza to wrogowie zabezpieczania drewna na zewnątrz. Poznaj powszechne reguły dotyczące malowania tradycyjnymi środkami i dowiedz się, jak obalić te mity, by ułatwić sobie prace w ogrodzie.

Chemia budowlana - Aneta Jarosz-Pałach, Category & Brand Marketing Manager Bondex. Fot. Bondex
Aneta Jarosz-Pałach, Category & Brand Marketing Manager Bondex. Fot. Bondex

Malowanie wilgotnego drewna


Sezon na pracę z drewnem w ogrodzie, zwykle rozpoczyna się późną wiosną, kiedy na dworze jest już cieplej. Malowane drewno musi być suche – jego wilgotność nie może przekraczać 25%. Dodatkowo ważna jest wilgotność powietrza, która nie może być za wysoka. Późna jesień zwykle oznacza koniec sezonu na prace malarskie na zewnątrz. Ze względu na niską temperaturę, podwyższoną wilgotność drewna i duże prawdopodobieństwo opadów używanie tradycyjnych środków ochronno-dekoracyjnych jest niemożliwe.

Niska temperatura i duża wilgotność


Większość środków dostępnych na rynku nie nadaje się do użycia późną jesienią i wczesną wiosną. Wysokie temperatury latem również nie ułatwiają prac – impregnacji i malowania drewna zazwyczaj nie można wykonywać w pełnym słońcu i przy temperaturach powyżej 25°C. Środki do drewna wysychają wtedy zbyt szybko i nie mają czasu na wnikanie w głąb materiału – radzi Aneta Jarosz-Pałach, Category & Brand Marketing Manager Bondex.
REKLAMA:


Standardowo drewno można zabezpieczać w temperaturze 5–25°C. Sprzymierzeńcem w tych pracach nie jest także deszcz – prac malarskich nie można rozpoczynać przed spodziewanymi opadami. Preparaty konserwujące drewno schną od kilku do 24 godzin, więc najlepiej poczekać na wyż i ładną słoneczną pogodę, która ma potrwać siedem – dziesięć dni. Wówczas będziemy mieli pewność, że drewno jest wystarczająco suche. Ograniczeń jest więc wiele.

Remedium na mity


Są już jednak dostępne na rynku nowoczesne preparaty, jak Lakierobejca Pogodoodporna marki Bondex, które łamią powyższe reguły. Można nią zabezpieczyć drewno w niesprzyjających warunkach pogodowych, nawet w temperaturze 0°C i przy dużej wilgotności powietrza. Daje ona również możliwość aplikacji na wilgotne drewno. Z lakierobejcą niestraszny jest niespodziewany deszcz, bo pomalowana powierzchnia jest odporna na deszcz już po 30 minutach od aplikacji. Świeża powłoka nie zostanie wymyta, a ewentualne opady deszczu nie zrujnują naszego wysiłku – mówi Aneta Jarosz-Pałach, Category & Brand Marketing Manager Bondex.

Warto pamiętać, że każde surowe drewno należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć bezbarwnym impregnatem gruntującym, który wniknie głęboko w drewno i zapobiegnie rozwojowi grzybów powodujących siniznę oraz skutecznie ochroni przed owadami. Dodatkowo impregnat stanowi dobrą bazę pod preparaty nawierzchniowe, ponieważ zwiększa ich wydajność i przyczepność.

(Oceń ten artykuł):
(2.1)

Najnowsze na forum
cichy76
Awatar użytkownika
Postów: 21
Re: Szkolenia zawodowe
data » 30.03.2020, 22:16
masa bezpłatnej wiedzy jest w internecie. Ostatnio przerobiłem Akademię Allplan dla Architektów - zupełnie za
gremlin
Awatar użytkownika
Postów: 49
Re: Biznes online.
data » 30.03.2020, 22:05
Każdy teraz przenosi swój biznes w przestrzeń Internetu. Jeśli jednak chcecie aby sklep wyglądał profesjonalnie najlepiej jest zlecić pracę
gremlin
Awatar użytkownika
Postów: 49
Re: Zimowy ogród
data » 30.03.2020, 22:03
Warto zakupić wszystkie narzędzia i przybory w jednym miejscu. Jest taniej chociażby w kwestii wysyłki
gremlin
Awatar użytkownika
Postów: 49
Re: Dla miłośników ogrodów
data » 30.03.2020, 22:00
Nie każdy o tym pamięta, ale trawa jest też dość wymagającą roślinnością. Jeśli chcesz się cieszyć pięknym, gęstym i zielonym
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 290
Re: Fontanna do ogrodu
data » 30.03.2020, 21:55
W swoim ogrodzie o wszystko trzeba zadbać, jeżeli chcecie urodziwy i funkcjonalny ogród. Możecie zajrzeć sobie również w oferty
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt