chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

PAROC Cortex – tym płytom niestraszna nawet Sabina!

14.02.2020
Szalejący nad Polską orkan Sabina skłania do pytania: jeśli można zapewnić większą ochronę, to czemu tego nie zrobić? Izolacja termiczna to kluczowe zagadnienie w budownictwie, nie tylko tym pasywnym, lecz kiedy do czynienia mamy z fasadami wentylowanymi, równie ważna staje się skuteczna ochrona przed działaniem wiatru. Szukając optymalnych rozwiązań, warto postawić na produkty, które chronią budynki na wielu płaszczyznach – tak jak płyty izolacyjne PAROC Cortex!

Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc

Niepalne płyty wiatrochronne z wełny kamiennej z serii PAROC Cortex doskonale sprawdzają się w budownictwie inwestycyjnym, gdzie potrzeba sprawdzonych rozwiązań będących w stanie zadbać o właściwe zabezpieczenie ścian. Dzięki połączeniu doskonałych parametrów mechanicznych i termoizolacyjnych (λD= 0,033 W/mK), rozwiązanie idealnie nadaje się do efektywnego ocieplania istniejących oraz nowych budynków wysokich z dobrze wentylowanymi fasadami zewnętrznymi.

Zintegrowana, wodoodporna powłoka wiatroizolacyjna zapewnia wysoki stopień ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie dzięki bardzo dobrej przepuszczalności pary wodnej, płyty umożliwiają szybkie i bezpieczne odparowanie wilgoci z wnętrza konstrukcji. Wyjątkowe połączenie pozwala skutecznie wyeliminować ryzyko przecieków i zawilgocenia przegród zewnętrznych, z którym boryka się wielu zarządców budynków oraz działów inwestycyjnych firm i instytucji. Posiadając klasę reakcji na ogień A2-s1, d0, płyty klasyfikowane są jako niepalne, przez co dodatkowo podnoszą bezpieczeństwo pożarowe budynku i pomagają inwestycjom spełnić najwyższe standardy w tym zakresie.
Przeczytaj również: Wykończenie w suchej zabudowie
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc

Seria produktowa obejmuje dwa główne rozwiązania: wiatrochronne płyty PAROC Cortex przeznaczone do stosowania w systemie izolacji dwuwarstwowej, w której współpracują z główną warstwą termoizolacyjną (wykonaną np. z ogólnobudowlanych płyt PAROC UNS 37), a także wariant specjalny – płyty PAROC Cortex One pełniące samodzielnie zarówno funkcję termo-, jak i wiatroizolacji. – Niezależnie od systemu pamiętajmy, że aby zwiększyć szczelność izolacji i zminimalizować przecieki wody oraz przepływ powietrza pomiędzy płytami, ich łączenia oraz narożniki ścian każdorazowo dodatkowo uszczelniamy za pomocą specjalnych taśm samoprzylepnych PAROC XST 020 lub PAROC XST 021 – podpowiada Adam Buszko, ekspert firmy Paroc Polska.

Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc

W sytuacji, gdy polski sektor budowlany rozwija się dynamicznie, a inwestorzy przykładają coraz większą wagę do jakości stosowanych materiałów i technologii, firmy wykonawcze nie mają przyzwolenia na stosowanie półśrodków, które finalnie wpłyną na jakość oddawanych budynków. Planując izolację fasad wentylowanych, już na etapie projektu warto postawić na takie rozwiązania izolacyjne, którym niestraszne będzie zimno, wilgoć i nawet najsilniejszy wiatr!

REKLAMA:

Właściwości techniczne:


Norma zharmonizowana: EN 13162:2012,
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,033 W/mK,
Klasa reakcji na ogień: A2-s1, d0,
Współczynnik przepuszczalności powietrza dla pokrycia, L: <10 x 10-6 m3/m2Pas,
Oporność przepływu pary wodnej Z: 0,10 m2hPa/mg,
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²,
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²,
Klasa tolerancji grubości: T5.
Przeczytaj również: Wewnętrzne płyty kompozytowe

Dostępne wymiary (szerokość x długość x grubość):


PAROC Cortex:
1200 mm x 1800 mm x 30 mm,
1200 mm x 1800 mm x 50 mm,
600 mm x 1200 mm x 30 mm.

PAROC Cortex One:
1200 mm x 600 mm x 100-180 mm.

Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Najnowsze na forum
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 322
Re: Operacja zaćmy
data » 28.02.2020, 16:46
No i dobrze słyszałeś, na NFZ nawet 2 lata się czeka. Na szczęście prywatnie idzie to dużo szybciej. Moja mama miała operację zaćmy w
wooddealer77
Awatar użytkownika
Postów: 70
Re: Materiały budowlane
data » 28.02.2020, 15:16
Ogólnie materiały budowlane da się kupić w bardzo różnych miejscach, także online. Trudno też powiedzieć co dokładnie będzie potrzebne.
zenka
Awatar użytkownika
Postów: 470
Re: Szkolenia zawodowe
data » 28.02.2020, 15:15
Szkolenia to nie tylko rozwój na płaszczyźnie zawodowej. Dobrze jest robić je też dla własnych umiejętności, samorozwoju. Na znajdziecie np.
miki789
Awatar użytkownika
Postów: 50
Chcę zatrudnić architektów wnętrz
data » 28.02.2020, 15:01
Chcę zatrudnić architektów wnętrz, którzy zrobią mi kompleksowo projekt dla kupionego mieszkania. Samodzielnie będzie to trudno zrobić, bo
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 411
Re: Zakup mieszkania?
data » 28.02.2020, 14:52
Ja bym raczej zdecydowała się na mieszkanie deweloperskie. Tym bardziej, że wybór takich mieszkań dostępnych na rynku jest bardzo duży. Mi
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt