chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

PAROC Cortex – tym płytom niestraszna nawet Sabina!

14.02.2020
Szalejący nad Polską orkan Sabina skłania do pytania: jeśli można zapewnić większą ochronę, to czemu tego nie zrobić? Izolacja termiczna to kluczowe zagadnienie w budownictwie, nie tylko tym pasywnym, lecz kiedy do czynienia mamy z fasadami wentylowanymi, równie ważna staje się skuteczna ochrona przed działaniem wiatru. Szukając optymalnych rozwiązań, warto postawić na produkty, które chronią budynki na wielu płaszczyznach – tak jak płyty izolacyjne PAROC Cortex!

Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc

Niepalne płyty wiatrochronne z wełny kamiennej z serii PAROC Cortex doskonale sprawdzają się w budownictwie inwestycyjnym, gdzie potrzeba sprawdzonych rozwiązań będących w stanie zadbać o właściwe zabezpieczenie ścian. Dzięki połączeniu doskonałych parametrów mechanicznych i termoizolacyjnych (λD= 0,033 W/mK), rozwiązanie idealnie nadaje się do efektywnego ocieplania istniejących oraz nowych budynków wysokich z dobrze wentylowanymi fasadami zewnętrznymi.

Zintegrowana, wodoodporna powłoka wiatroizolacyjna zapewnia wysoki stopień ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie dzięki bardzo dobrej przepuszczalności pary wodnej, płyty umożliwiają szybkie i bezpieczne odparowanie wilgoci z wnętrza konstrukcji. Wyjątkowe połączenie pozwala skutecznie wyeliminować ryzyko przecieków i zawilgocenia przegród zewnętrznych, z którym boryka się wielu zarządców budynków oraz działów inwestycyjnych firm i instytucji. Posiadając klasę reakcji na ogień A2-s1, d0, płyty klasyfikowane są jako niepalne, przez co dodatkowo podnoszą bezpieczeństwo pożarowe budynku i pomagają inwestycjom spełnić najwyższe standardy w tym zakresie.
Przeczytaj również: Wykończenie w suchej zabudowie
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc

Seria produktowa obejmuje dwa główne rozwiązania: wiatrochronne płyty PAROC Cortex przeznaczone do stosowania w systemie izolacji dwuwarstwowej, w której współpracują z główną warstwą termoizolacyjną (wykonaną np. z ogólnobudowlanych płyt PAROC UNS 37), a także wariant specjalny – płyty PAROC Cortex One pełniące samodzielnie zarówno funkcję termo-, jak i wiatroizolacji. – Niezależnie od systemu pamiętajmy, że aby zwiększyć szczelność izolacji i zminimalizować przecieki wody oraz przepływ powietrza pomiędzy płytami, ich łączenia oraz narożniki ścian każdorazowo dodatkowo uszczelniamy za pomocą specjalnych taśm samoprzylepnych PAROC XST 020 lub PAROC XST 021 – podpowiada Adam Buszko, ekspert firmy Paroc Polska.

Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc

W sytuacji, gdy polski sektor budowlany rozwija się dynamicznie, a inwestorzy przykładają coraz większą wagę do jakości stosowanych materiałów i technologii, firmy wykonawcze nie mają przyzwolenia na stosowanie półśrodków, które finalnie wpłyną na jakość oddawanych budynków. Planując izolację fasad wentylowanych, już na etapie projektu warto postawić na takie rozwiązania izolacyjne, którym niestraszne będzie zimno, wilgoć i nawet najsilniejszy wiatr!

REKLAMA:

Właściwości techniczne:


Norma zharmonizowana: EN 13162:2012,
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,033 W/mK,
Klasa reakcji na ogień: A2-s1, d0,
Współczynnik przepuszczalności powietrza dla pokrycia, L: <10 x 10-6 m3/m2Pas,
Oporność przepływu pary wodnej Z: 0,10 m2hPa/mg,
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²,
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²,
Klasa tolerancji grubości: T5.
Przeczytaj również: Wewnętrzne płyty kompozytowe

Dostępne wymiary (szerokość x długość x grubość):


PAROC Cortex:
1200 mm x 1800 mm x 30 mm,
1200 mm x 1800 mm x 50 mm,
600 mm x 1200 mm x 30 mm.

PAROC Cortex One:
1200 mm x 600 mm x 100-180 mm.

Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Najnowsze na forum
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 236
Re: Biznes online.
data » 14.07.2020, 15:22
Prowadząc biznes online warto rozważyć założenie bloga z tematyką w której prowadzimy nasz biznes, może to przyciągnąć nowych klientów.
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 144
Re: Kładzenie gładzi i malowanie
data » 14.07.2020, 13:55
W takim razie, jeżeli zabieracie się za malowania ścian i chcecie zachować pełną dokładność to zwróćcie uwagę na ofertę przygotowaną
misse
Awatar użytkownika
Postów: 156
Re: Myślicie, że opłaca się kupić mieszkanie?
data » 14.07.2020, 12:14
Oczywiście, że się opłaca, a dlaczego mielibyśmy całe życie płacić komuś za wynajem? My będziemy kupować mieszkanie na osiedlu Smolec
Hamster
Awatar użytkownika
Postów: 226
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby
data » 14.07.2020, 10:45
Ja od dłuższego czasu ćwiczę sporty walki, a dokładniej Krav Magę. Jak jesteście zainteresowani to polecam zajrzeć na stronę
Claudyna
Awatar użytkownika
Postów: 315
Re: Jak wydać własną książkę
data » 14.07.2020, 10:30
Dzisiaj to możesz samemu wydać książkę przez internet. Tyle że, nie zarobisz na tym tyle, co w tradycyjnym
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt