chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak skutecznie ochronić łazienkę przed wodą i wilgocią?

11.02.2020
Podłoża w łazienkach, kuchniach i balkonach muszą być dobrze zabezpieczone przed wodą oraz wilgocią, gdyż nie są odporne na ich działanie. Dlatego warto sięgnąć po szybkoschnącą folię w płynie ATLAS WODER E. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że podłoża będą w 100 proc. szczelne.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Dlaczego konieczna jest odpowiednia ochrona podłoża w pomieszczeniach mokrych (łazienkach i kuchniach) oraz na balkonach? Odpowiedź jest prosta. Żeby nie musieć potem walczyć ze skutkami zawilgocenia ścian oraz sufitów, powstawaniem pleśni. W ekstremalnych sytuacjach woda zgromadzona pod okładziną może nawet zalać inne pomieszczenie. Z kolei w przypadku balkonów może dojść do zamarznięcia wody w szczelinach. Skutek? Ubytki w podłożu lub płytkach.

Pozbawiony szczelin materiał


To, że nie powinniśmy do tego dopuścić, jest oczywiste. Pytanie tylko czego powinniśmy użyć, żeby chronić posadzkę i ściany przed wodą. Tutaj doskonale sprawdzi się ATLAS WODER E. Produkt można stosować podczas wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych (łazienek, kabin prysznicowych, kuchni) oraz balkonów. Umożliwia stworzenie elastycznego zabezpieczenia naroży i dylatacji, uszczelnia podłogi i ściany oraz przejścia rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
REKLAMA:


ATLAS WODER E składa się z najwyższej jakości wodorozcieńczalnych dyspersji kopolimerowych z odpowiednio dobranymi wypełniaczami oraz dodatkami. Skrupulatnie dobrane proporcje sprawiają, że powłoka osiąga optymalne parametry, tworząc wodoszczelny i pozbawiony szczelin materiał. Nazywany jest on szybkoschnącą folią w płynie.

Masa, która mostkuje rysy


Jakie są najważniejsze cechy charakterystyczne folii? Jest bardzo elastyczna. Może być nawet stosowana na podłożach, na których znajdują się systemy ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom. ATLAS WODER E posiada niebywałą wręcz odporność na powstawanie rys w podłożu. Wszystko dzięki specjalnym polimerom. Masa mostkuje rysy o szerokości do 0,8 mm. Co to oznacza? To, że hydroizolacja pozostanie szczelna nawet gdy podłoże pod spodem się zarysuje.

To nie wszystko. ATLAS WODER E posiada wysoką przyczepność do typowych podłoży budowlanych – np. do betonu jest to ok. 2,2 MPa. Co ważne, nie traci swoich właściwości nawet w przypadku wielokrotnego przejścia cyklu złożonego z zamarzania i odmarzania. Ponadto jest odporny na promieniowanie UV i starzenie.

Wylewka? Te czasy już minęły!


ATLAS WODER E jest bardzo łatwy w użyciu. Wymaga jedynie przemieszania zawartości opakowania. Bez problemów nakłada się go zarówno na płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe czy gipsowe, elementy z metalu i PVC. Folię w płynie można aplikować na podłoże za pomocą pędzla, wałka, jak i stalowej pacy. W każdym przypadku nie będziemy mieli problemu z kontrolą grubości nakładanej warstwy.

Ten bezszwowy materiał bardzo szybko schnie. Już po godzinie od nałożenia pierwszej warstwy folii można czynność powtórzyć (powłoka powinna się składać z co najmniej dwóch warstw o grubości 1-3 mm). A kiedy należy startować z montażem okładzin? W przypadku łazienek i kuchni – dwie godziny po nałożeniu ostatniej warstwy folii, balkonów – cztery godziny. I co ważne – zbędne jest wcześniejsze wykonanie wylewki. Zastosowanie ATLASA WODER E z taśmami uszczelniającymi i specjalnymi kołnierzami pozwala na uzyskanie stuprocentowo szczelnej powłoki. Nawet na najbardziej skomplikowanych powierzchniach!

Najważniejsze cechy ATLAS WODER E:


- pod płytki ceramiczne,
- do łazienek, kuchni, na balkony,
- przyklejanie płytek już po 2 godzinach,
- wysoce elastyczny, o dużej przyczepności,
- składnik zestawu wyrobów do wykonywania izolacji wodochronnych.

ATLAS WODER E dostępny jest w opakowaniach o wadze 2, 5 i 15 kg.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Najnowsze na forum
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 322
Re: Operacja zaćmy
data » 28.02.2020, 16:46
No i dobrze słyszałeś, na NFZ nawet 2 lata się czeka. Na szczęście prywatnie idzie to dużo szybciej. Moja mama miała operację zaćmy w
wooddealer77
Awatar użytkownika
Postów: 70
Re: Materiały budowlane
data » 28.02.2020, 15:16
Ogólnie materiały budowlane da się kupić w bardzo różnych miejscach, także online. Trudno też powiedzieć co dokładnie będzie potrzebne.
zenka
Awatar użytkownika
Postów: 470
Re: Szkolenia zawodowe
data » 28.02.2020, 15:15
Szkolenia to nie tylko rozwój na płaszczyźnie zawodowej. Dobrze jest robić je też dla własnych umiejętności, samorozwoju. Na znajdziecie np.
miki789
Awatar użytkownika
Postów: 50
Chcę zatrudnić architektów wnętrz
data » 28.02.2020, 15:01
Chcę zatrudnić architektów wnętrz, którzy zrobią mi kompleksowo projekt dla kupionego mieszkania. Samodzielnie będzie to trudno zrobić, bo
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 411
Re: Zakup mieszkania?
data » 28.02.2020, 14:52
Ja bym raczej zdecydowała się na mieszkanie deweloperskie. Tym bardziej, że wybór takich mieszkań dostępnych na rynku jest bardzo duży. Mi
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt