chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Idealna gładkość na ścianach i sufitach – ATLAS GIPSAR UNI!

06.02.2020
Zanim przystąpimy do malowania lub tapetowania, trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Tutaj z pomocą przychodzi ATLAS GIPSAR UNI, wzmocniona polimerami biała gładź szpachlowa pozwalająca uzyskać jednolitą, mocną oraz gładką powierzchnię ścian i sufitów.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Dla każdego, kto zdecydował się na remont swojego domu lub mieszkania liczy się efekt końcowy. Żeby jednak był on zadowalający, nie wystarczy z wyjątkową dbałością podejść do malowania albo tapetowania ścian i sufitów. Najpierw należy bowiem zadbać o podstawę, czyli odpowiednio przygotować podłoże. Bez tego efekt pracy może być niezadowalający.

Cel? Jednolita, mocna i idealnie gładka powierzchnia


Ściany i sufity trzeba najpierw odpowiednio wygładzić. Po co? Żeby uzyskać jednolitą, mocną i idealnie gładką powierzchnię gotową do nałożenia na nią farby lub tapety. Warto w tym przypadku skorzystać z chwalonego przez fachowców, obecnego na rynku od wielu lat produktu, jakim jest ATLAS GIPSAR UNI, czyli biała gładź szpachlowa. Dzięki niej możemy również wypełnić niewielkie ubytki aż na sześciu różnych podłożach (betonowych, gazobetonowych, gipsowych, cementowych, cementowo-wapiennych oraz tynkach gipsowych).

REKLAMA:


GIPSAR UNI marki ATLAS to mieszanka mączki anhydrytowej, wypełniaczy wapiennych oraz dodatków modyfikujących nowej generacji, która po interakcji z wodą zamienia się w gotową do użycia jednolitą masę gotową do nałożenia. Maksymalna grubość warstwy gładzi wynosi 2 mm.

Mieszanka wzmocniona polimerami


Podczas nakładania gładzi gipsowej na podłoże zachodzą dwa równolegle przebiegające procesy. Chodzi o sieciowanie żywicy i tworzenie sieci krystalicznego gipsu. Dzięki temu dochodzi do jednolitego wzmocnienia całej warstwy gładzi, poprawienia jej parametrów wytrzymałościowych oraz zwiększenia przyczepności do podłoża. ATLAS GIPSAR UNI został dodatkowo wzmocniony polimerami. Jaką daje to przewagę nad innymi produktami? Gładź uzyskuje wysoką przyczepność do podłoża i mocną, zwartą strukturę wewnętrzną.

ATLAS GIPSAR UNI posiada także inne warte uwagi właściwości. Z uwagi na mniejsze odciąganie wody z masy, łatwo rozprowadza się po podłożu. Dodatkowo jest odporny na spękania wynikające ze skurczu podczas wysychania, cechuje się wysoką zdolnością do retencji wody, co zapewnia prawidłowy przebieg wiązania spoiwa mineralnego i dyspersji. Mało tego, po użyciu gładzi podłoże uzyskuje śnieżnobiały kolor. Umożliwia to skuteczne krycie powierzchni farbą oraz zmniejszenie jej zużycia.

Właściwości ATLAS GIPSAR UNI:
- do wypełniania drobnych ubytków,
- łatwość szlifowania,
- skuteczne krycie farbą,
- do ręcznego szlifowania,
- optymalnie dobrana twardość,
- idealnie rozprowadza się po podłożu.

ATLAS GIPSAR UNI dostępny jest w torbach foliowych o wadze 5 kg oraz workach foliowych (10 i 20 kg).

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Najnowsze na forum
wooddealer77
Awatar użytkownika
Postów: 70
Re: Materiały budowlane
data » 28.02.2020, 15:16
Ogólnie materiały budowlane da się kupić w bardzo różnych miejscach, także online. Trudno też powiedzieć co dokładnie będzie potrzebne.
zenka
Awatar użytkownika
Postów: 470
Re: Szkolenia zawodowe
data » 28.02.2020, 15:15
Szkolenia to nie tylko rozwój na płaszczyźnie zawodowej. Dobrze jest robić je też dla własnych umiejętności, samorozwoju. Na znajdziecie np.
miki789
Awatar użytkownika
Postów: 50
Chcę zatrudnić architektów wnętrz
data » 28.02.2020, 15:01
Chcę zatrudnić architektów wnętrz, którzy zrobią mi kompleksowo projekt dla kupionego mieszkania. Samodzielnie będzie to trudno zrobić, bo
msobczak
Awatar użytkownika
Postów: 411
Re: Zakup mieszkania?
data » 28.02.2020, 14:52
Ja bym raczej zdecydowała się na mieszkanie deweloperskie. Tym bardziej, że wybór takich mieszkań dostępnych na rynku jest bardzo duży. Mi
miki789
Awatar użytkownika
Postów: 50
Architekt wnętrz Rzeszów
data » 28.02.2020, 14:48
Mam firmowe biuro do zaaranżowania i szukam kogoś kto się takimi projektami zajmuje. Znacie jakąś pracownię, która specjalizuje się właśnie
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt