chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Niezawodna termoizolacja podłóg w budynkach użyteczności publicznej

02.09.2019
Budynki użyteczności publicznej, podobnie jak budynki mieszkalne, potrzebują odpowiedniej termoizolacji wszystkich elementów. Podłoga na gruncie i stropach nie jest wyjątkiem. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu termoizolacji podłóg nie tylko podniesie komfort użytkowania szkół, banków czy urzędów, ale przyczyni się także do poprawy ich efektywności energetycznej.

Coraz więcej zarządców oraz właścicieli budynków użyteczności publicznej decyduje się na ich termomodernizację. Decyzja ta często podyktowana jest względami finansowymi (mniejsze rachunki za energię cieplną), istotne są również aspekty estetyczne (odświeżenie wyglądu budynku). Przygotowując się do przedsięwzięcia, należy wziąć od uwagę szereg czynników, m.in. warunki techniczne budynku, parametry termoizolacyjne oraz wymagania stawiane konkretnym elementom. Im lepiej przemyślana będzie inwestycja, tym większe przyniesie korzyści.

Budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, szpitale i urzędy potrzebują zaplanowania odpowiedniej termoizolacji podłóg podczas tworzenia projektu bądź w momencie przeprowadzania remontu. Z budynków tych codziennie korzysta ogromna liczba osób, dlatego dobrane materiały termoizolacyjne powinny spełniać wysokie wymagania techniczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest styropian.
REKLAMA:


Przykładem styropianu, który sprawdzi się w przypadku podłóg na gruncie czy w systemach ogrzewania podłogowego w budynkach użyteczności publicznej jest DP CS PRO 100 marki Styropmin. Posiada on dobry współczynnik przewodzenia ciepła, tzw. lambdę na poziomie 0,036 W/mK. Płyty styropianowe DP CS PRO 100 mają również jeszcze jedną, niezwykle istotną cechę w kontekście izolacji podłóg – są bardzo wytrzymałe, nawet do 3 ton na metr kw przy równomiernie rozłożonym obciążeniu użytkowym.

- Podczas projektowania izolacji w budynkach, w tym również w budynkach użyteczności publicznej, zależy nam na tym, aby dobierać najlepsze styropiany zgodnie z przewidzianym dla nich przeznaczeniem. Dlatego wszystkie parametry termoizolacyjne oraz informacje o zastosowaniu umieszczamy w Karcie Technicznej produktu, która dostępna jest na naszej stronie internetowej – mówi Renata Ciszewska, doradca techniczny i kierownik laboratorium w firmie Styropmin.

Szkoły, banki, szpitale i urzędy to wymagające budynki użyteczności publicznej, z których codziennie korzysta bardzo duża liczba osób. Do obiektów tego typu, w których zastosowane zostały materiały termoizolacyjne firmy Styropmin, należą m.in. Gimnazjum Miejskie w Zambrowie, Szpital Południowy w Warszawie czy Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.

- Dobór odpowiednich materiałów termoizolacyjnych o wysokich właściwościach przyniesie inwestorom i właścicielom budynków szereg korzyści, w tym komfort cieplny oraz oszczędności wynikające z mniejszych kosztów utrzymania budynku – podkreśla Renata Ciszewska.

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Najnowsze na forum
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 88
Re: Wykonanie dachu
data » 23.02.2020, 23:18
Wiadomo, nie masz doświadczenia, wybierasz doświadczonych fachowców. Dobra
marek81
Awatar użytkownika
Postów: 88
Re: Zakup baterii
data » 23.02.2020, 23:16
Mój kumpel, który trudni się remontami domów i mieszkań polecił mi ostatnio sklep o wdzięcznej nazwie Arena Łazienek, tam na pewno znajdziesz
donka
Awatar użytkownika
Postów: 112
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?
data » 23.02.2020, 19:00
Ja na sąsiadów też narzekałam kiedy mieszkałam w starej kamienicy gdzie średnia wieku to 70 lat. Chcę się przeprowadzić na osiedle które
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 172
Re: Prezent na roczek
data » 23.02.2020, 18:20
Ja zawsze kupuje w tym sklepie https://topgadgeta.pl/sklep/dziecko/ mają fajne gadżety dla dzieci,i nie tylko. Na kazdą okazję coś u nich
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 172
Re: Prezent urodzinowy dla męża?
data » 23.02.2020, 18:18
tutaj zaglądnij https://topgadget.pl/ to bardzo fajny sklep z gadzetami i elektroniką, a wiadomo każdy facet lubi takie
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt