chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

ATLAS GTA – produkt idealny również do spoinowania płyt g-k

10.07.2019
Spoinowanie płyt gipsowo – kartonowych jest jednym z kluczowych etapów prac w technologii suchej zabudowy. Poprawnie przygotowane łączenia i użycie świetnej jakości, odpowiednio dobranych materiałów to aspekty do których wykonawca powinien przywiązywać największa wagę. Użycie gotowej masy ATLAS GTA wraz z taśmą zbrojącą umożliwia przyspieszenie prac i gwarantuje estetyczny i trwały efekt.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Spoinowanie krok po kroku


Cały proces gruntowania i spoinowania płyt powinien odbywać się w warunkach, które zapewniają jego skuteczność. Ważna jest odpowiednia temperatura otoczenia (min. 5oC) i ustabilizowana wilgotność (po zakończeniu prac mokrych - wykonaniu tynków, wyschnięciu wylewek itp.). W przypadku płyt gipsowo – kartonowych ciętych lub z krawędziami prostymi należy odpowiednio je przygotować do spoinowania. Zaczynamy od frezowania, czyli złagodzenia kąta prostego za pomocą struga kątowego lub nożyka. Następnie oczyszczamy łączenia z powstałego kurzu. W przypadku gotowych płyt z krawędziami półokrągłymi należy jedynie dokładnie je odpylić.

Kolejnym krokiem jest aplikacja produktu, tj. wciśnięcie masy w przestrzeń między płytami. Czynność ta może być wykonana nie tylko za pomocą pacy, ale również wałka – w tym przypadku rekomenduje się dociśnięcie produktu szpachelką w celu dokładnego wypełnienia spoiny.
REKLAMA:


Kolejnym etapem, wykonywanym po wstępnym związaniu masy ATLAS GTA w szczelinach pomiędzy płytami, jest wklejenie wybranej taśmy zbrojącej: z włókna szklanego, papierowej lub amerykańskiej. Należy dołożyć cienką warstwę produktu, a następnie wkleić taśmę. Ta powinna być nałożona tak, aby jej środek wypadał dokładnie w miejscu łączenia płyt. Teraz wystarczy nanieść kolejną warstwę gładzi ATLAS GTA za pomocą wałka lub pacy i wyrównać powierzchnię. Sugeruje się dociśnięcie łączenia za pomocą szpachelki lub pacy, mające na celu równomierne rozprowadzenie oraz usunięcie pęcherzyków powietrza spod taśmy.

W razie szpachlowania całej powierzchni, należy najpierw wyrównać chłonność płyt i łączeń za pomocą środka gruntującego (np. Uni-Grunt rozcieńczony wodą w stosunku 1:1). Gładź należy nakładać po całkowitym wyschnięciu gruntu. ATLAS GTA to gładź, którą można nakładać wałkiem, pacą lub mechanicznie. Niezależnie od rodzaju aplikacji konieczne jest wyrównanie powierzchni za pomocą szerokiej pacy ze stali nierdzewnej, a po całkowitym wyschnięciu zeszlifowanie drobnych nierówności ręcznie lub mechanicznie.

Istotnym aspektem w przypadku spoinowana płyt g-k jest dobór odpowiedniej jakości materiałów. ATLAS GTA, idealnie gładka, idealnie biała gładź polimerowa do aplikacji wałkiem, to produkt który wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością złącza na zginanie – aż 350N!Użycie gotowej masy ATLAS GTA wraz z taśmą zbrojącą pozwala na ekspresowe przeprowadzenie prac i jest gwarancją estetycznego i trwałego efektu.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Najnowsze na forum
jjusti18
Awatar użytkownika
Postów: 248
Re: Które meble
data » 14.11.2019, 18:16
Ostatnio znalazłam firmę https://zeusmeble.pl/narozniki , która oferuje chociażby bardzo ładne i porządnie wykonane narożniki. Jeżeli chodzi
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 202
Re: Osteofity
data » 14.11.2019, 18:15
Mam też osteofity ale na odcinku kręgosłupa szyjnego. Boli, cóż zrobić. Można albo operować, albo rehabilitować. Nie wiem jak jest u Ciebie.
Paturatu
Awatar użytkownika
Postów: 105
Re: Balustrady szklane
data » 14.11.2019, 17:13
Jeśli poszukujesz wykonawcy balustrad to polecam zapoznać się z ofertą firmy która ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Dzięki nim
henio78
Awatar użytkownika
Postów: 22
Re: Potencja
data » 14.11.2019, 15:10
Zamiast faszerować się od razu jakimiś specyfikami na zaburzenia erekcji, warto najpierw zbadać poziom testosteronu, który może być przyczyną
Trevor
Awatar użytkownika
Postów: 79
Re: Jaki biznes?
data » 14.11.2019, 14:03
A może chciałby ktoś z Was otworzyć ? To wcale nie jest takie trudne, a do tego istnieją firmy, które są w stanie pomóc w wielu kwestiach.
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt