chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Izolacja ław i płyt fundamentowych, ścian piwnic, izolacja balkonów lub tarasów

31.05.2019
Hydroizolacje reaktywne – lepsza alternatywa dla mas bitumicznych

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy wyjaśnią eksperci z firmy BOTAMENT®.

Hydroizolacje poziome i pionowe


Właściwe wykonanie izolacji poziomych i pionowych fundamentów to podstawowy warunek, który musi zostać spełniony, aby uniknąć problemów z zawilgoceniem budynków. Podobnie wygląda kwestia skutecznej hydroizolacji balkonu, tarasu czy hydroizolacji ścian piwnic. Tradycyjne mineralne zaprawy uszczelniające nastręczały w tej kwestii niemałych problemów, nie tylko z uwagi na zawodność takiego rozwiązania, ale także na trudności związane z praco- i czasochłonną obróbką.
Chemia budowlana - Przygotowanie wielofunkcyjnej izolacji reaktywnej BOTAMENT<sup>®</sup> RD 1 Universal do nakładania metodą natryskową. Fot. BOTAMENT<sup>®</sup>
Przygotowanie wielofunkcyjnej izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal do nakładania metodą natryskową. Fot. BOTAMENT®

Hydroizolacje reaktywne z tradycyjnymi mineralnymi zaprawami uszczelniającymi wygrywają przede wszystkim elastycznością, wielofunkcyjnością i szybkością działania. Na przykład masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1 już po trzech godzinach od aplikacji jest odporna na deszcz, po czterech można przyklejać płyty drenażowe i termoizolacyjne, a w ciągu 24 może być obciążana mechanicznie. Na skrócenie czasu uszczelnienia wpływa też prosta aplikacja, np. przy wyborze natryskowej metody aplikacji i wydajności 45-60 m² na godzinę, izolacja ściany piwnicy może zostać wykonana w ciągu 3-4 godzin. Cechą wspólną produktów BOTAMENT® RD 2 The Green 1 oraz BOTAMENT® RD 1 Universal jest też wyeliminowanie konieczności stosowania dodatkowych środków gruntujących, a także możliwość wyboru różnorodnych technik aplikacji, jak szpachlowanie, natryskiwanie lub malowanie.

Chemia budowlana - Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT<sup>®</sup> RD 1 Universal metodą natryskową.  Fot. BOTAMENT<sup>®</sup>
Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal metodą natryskową. Fot. BOTAMENT®

BOTAMENT® RD 2 The Green 1– hydroizolacja ław fundamentowych i płyt fundamentowych
BOTAMENT® RD 2 The Green 1 to wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna, która pozwala na łatwe zaizolowanie przyziemnej części budynku, zarówno w nowych obiektach, jak i w przypadku renowacji i wykonywania wtórnej hydroizolacji pionowej budynku.

W odróżnieniu od mas bitumicznych, BOTAMENT® RD 2 The Green 1 może stanowić podłoże pod wyprawy mineralne i powłoki malarskie, przez co z powodzeniem posłuży jako zabezpieczenie strefy cokołowej budynku, którą można następnie wykończyć np. płytką klinkierową.
Chemia budowlana - Fot. BOTAMENT<sup>®</sup>
Fot. BOTAMENT®
BOTAMENT® RD 2 The Green 1 - wielofunkcyjna dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna.

– Masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1 powstała na bazie innowacyjnego środka wiążącego. Dzięki niemu jest ona wysokoelastyczna i mostkuje rysy (również w niskich temperaturach -20oC), jakie mogą pojawić się w podłożu. Ponadto produkt jest odporny na działanie promieniowania UV, mrozu, proces starzenia, a w fazie nanoszenia może być narażony na działanie negatywnego ciśnienia wody (np. technologicznej) bez obaw o utratę właściwości. 

Chemia budowlana - Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT<sup>®</sup>  RD 2 The Green 1 metodą szpachlowania. Fot. BOTAMENT<sup>®</sup>
Aplikacja izolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 2 The Green 1 metodą szpachlowania. Fot. BOTAMENT®

Gdzie sprawdzi się masa hydroizolacyjna BOTAMENT® RD 2 The Green 1? Przede wszystkim stosowana jest jako zabezpieczenie części budynków narażonych na działanie wody, np. jako izolacja ław fundamentowych i płyt fundamentowych, izolacja tarasów i balkonów czy izolacja ścian piwnic. Ponadto środek ten jest z powodzeniem wykorzystywany do wykonywania izolacji poziomych, pionowych, podposadzkowych, do mocowania płyt ochronnych i izolacyjnych, do renowacji pokryć dachowych czy jako hydroizolacja zbiorników na wodę. BOTAMENT® RD 2 The Green 1, jako jeden z nielicznych tego typu produktów na rynku posiada Atest PZH dopuszczający do stosowania w pomieszczeniach na stały pobyt ludzi. Masę izolacyjną BOTAMENT® RD 2 The Green 1 można nanosić na różne podłoża, m.in. na beton, cegłę, pustaki, na nawet na stare izolacje asfaltowe czy ze smoły. Dzięki dobrej przyczepności do stali i tworzyw sztucznych sprawdzi się też jako uszczelnienie przejść instalacyjnych.
Chemia budowlana - Hydroizolacja wykonana izolacji przy użyciu BOTAMENT<sup>®</sup>  RD 2 The Green 1. Fot. BOTAMENT<sup>®</sup>
Hydroizolacja wykonana izolacji przy użyciu BOTAMENT® RD 2 The Green 1. Fot. BOTAMENT®

Podczas wysychania produkt zmienia swoją barwę, dzięki czemu z łatwością można kontrolować proces schnięcia.
Hydroizolacja reaktywna jednoskładnikowa – ewenement na skalę światową
W ofercie BOTAMENT® znajduje się też pierwsza na świecie wielofunkcyjna hydroizolacja reaktywna jednoskładnikowa – BOTAMENT® RD 1 Universal.

Jest to jednokomponentowa, szybkowiążąca izolacja reaktywna przeznaczona do izolacji części budowli stykających się z gruntem oraz części naziemnych w nowym budownictwie oraz renowacji starych hydroizolacji. 

Chemia budowlana - Fot. <b>BOTAMENT<sup>®</sup></b>
Fot. BOTAMENT®
BOTAMENT® RD 1 Universal - wielofunkcyjna jednoskładnikowa masa hydroizolacyjna.Również w tym wypadku producent gwarantuje błyskawiczny postęp prac hydroizolacyjnych dzięki wyeliminowaniu czasochłonnych etapów przygotowawczych. Środek jest od razu gotowy do użytku – nie wymaga ani mieszania, ani gruntowania, a obróbka może odbywać się bez użycia narzędzi elektrycznych. BOTAMENT® RD 1 Universal wysycha w ciągu 24 godzin, a po wyschnięciu jest odporny na promieniowanie UV, mróz i starzenie.

Podobnie jak BOTAMENT® RD 2 The Green 1, również jednoskładnikowa izolacja reaktywna RD 1 Universal zapewnia wysoką elastyczność i mostkowanie rys w bardzo niskich temperaturach (-20 stopni C).

Jej wyróżnikiem jest bardzo wszechstronne zastosowanie. Sprawdzi się np. jako hydroizolacja ścian piwnic, cokołów, a także jako hydroizolacja balkonów, tarasów.

Szczególnie polecana jest pod deski, zarówno naturalne jaki i kompozytowe oraz płyty na dystansach.
 
Chemia budowlana - Hydroizolacja tarasu przy użyciu BOTAMENT<sup>®</sup>  RD 1 Universal. Fot. BOTAMENT<sup>®</sup>
Hydroizolacja tarasu przy użyciu BOTAMENT® RD 1 Universal. Fot. BOTAMENT®

– To także doskonałe rozwiązanie dla majsterkowiczów, którzy drobne prace naprawcze przeprowadzają na własną rękę. Z wykorzystaniem jednokomponentowej hydroizolacji reaktywnej BOTAMENT® RD 1 Universal można np. wykonać uszczelnienie komina, rynny, przeprowadzić renowację gontów czy pokryć dachowych z papy, a także uszczelnić studnię lub oczko wodne w ogrodzie.Również w tym przypadku proces schnięcia jest widoczny, zmianie ulega kolor wysychającej izolacji.

Znakiem charakterystycznym produktów innowacyjnych są dziś nie tylko świetne parametry, ekologiczność czy prostota aplikacji. Równie istotne jest wsparcie technologiczne ze strony producenta, co trudno przecenić zwłaszcza w przypadku rozwiązań nowych, które dopiero torują sobie szlaki na danym rynku. Dlatego pracownicy BOTAMENT® nie tylko przyjeżdżają na plac budowy, oferując klientom wsparcie merytoryczne i techniczne na miejscu. Firma organizuje również regularnie szkolenia i praktyczne pokazy, podczas których poruszane są wszystkie wątki związane z izolacją fundamentów, izolacją tarasów i balkonów czy piwnic.

REKLAMA:

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie firmy.

Autor: Botament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Najnowsze na forum
Kleja
Awatar użytkownika
Postów: 297
Re: Sposób na kreta
data » 06.07.2020, 13:00
U moich teściów jest sporo kretów, przechodząc przez ogród co chwile natyka się na kopce. W sumie nic sobie z tego nie robią, uznając, że to
Kleja
Awatar użytkownika
Postów: 297
Re: Altanki
data » 06.07.2020, 12:59
Altanka fajna sprawa, teraz jest chyba duża moda na
Kleja
Awatar użytkownika
Postów: 297
Re: Płot- co wybrać?
data » 06.07.2020, 12:59
Najlepiej to co będzie ci odpowiadać i jednocześnie będzie się mieścić w twoim
Kleja
Awatar użytkownika
Postów: 297
Re: Ogród
data » 06.07.2020, 12:57
W ogrodzie warto też postawić na odpowiednie urządzenie miejsca do zabaw dla dzieci, jeżeli się je posiada. Jak to zrobić, by był atrakcyjny,
aleksy3
Awatar użytkownika
Postów: 52
Re: Własny dom. budowa remont naprawa
data » 06.07.2020, 12:50
Jeżeli szukasz ekipy remontowej z doświadczeniem i solidnej to zapytaj o dostępność https://www.kalinowski.pisz.pl firma, która swoimi
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt