chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Odnawiamy wewnętrzne schody drewniane

20.02.2019
Choć przez lata wytrwale znoszą nasze codzienne wędrówki pomiędzy piętrami, z czasem nieuchronnie zaczynają pokrywać je ślady zużycia. Zanim jednak zdecydujesz się na kosztowną wymianę wysłużonych schodów, spróbuj własnoręcznie przywrócić im dawny blask lub nadać całkiem nowy image. Wraz z marką V33 odważ się wspiąć, stopień po stopniu, na szczyt twórczej renowacji!

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Powierzchnia intensywnie eksploatowanych drewnianych schodów z biegiem czasu nieestetycznie łuszczy się i wyciera, a zszarzałemu odcieniowi często towarzyszą mniej lub bardziej poważne zadrapania i otarcia. Niekiedy też nasze gusta, nieustannie podsycane nowymi trendami, ulegają zmianom, a dotychczasowe schody, mimo swojej nienagannej kondycji, po prostu przestają nam się podobać. Oba przypadki łączy potrzeba zmiany, której bez większego wysiłku możesz dokonać sam. No, prawie – z małą pomocą linii renowacyjnej V33 do drewnianych podłóg i schodów oraz kilku prostych narzędzi.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Kolorystyka i styl


Kolekcja satynowych farb Renowacja Podłogi drewniane&schody składa się z ośmiu kolorów w łagodnych, stonowanych odcieniach: począwszy od bieli, przez rozbielone i złamane odcienie szarości, po ciemny grafit i szlachetnie prezentującą się terakotę. Obok bieli szarość jest jednym z najczęściej zapraszanych do współczesnych wnętrz kolorów, świetnie dogaduje się z innymi barwami i stanowi dla nich uniwersalne tło. „Zrobione na szaro” schody połączone z białymi ścianami wpasują się nie tylko w stylistykę skandynawską, ale i w szykowną klasykę, natomiast ciemniejsze odcienie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie króluje styl industrialny, surowy minimalizm lub wyrafinowana elegancja w nowoczesnym wydaniu. Urok sielskich pomieszczeń w stylu prowansalskim lub shabby chic podkreślą schody w kolorze białym. Jeżeli posiadasz drewniany parkiet, który również wymaga odświeżenia, możesz zdecydować się na płynne przejście kolorystyczne pomiędzy schodami a podłogą, osiągając w ten sposób efekt maksymalnej spójności. Kolorystykę stopni można także dopasować do drzwi lub innego akcentu barwnego pojawiającego się we wnętrzu, dzięki czemu staną się jego harmonijnym dodatkiem. Równie dobrym pomysłem jest postawienie na stopnie o ton jaśniejsze bądź ciemniejsze od podłogi.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Zanim sięgniesz po pędzel…


Przyjrzyj się powierzchni zastanej – farby z linii renowacja można śmiało nakładać na drewno lakierowane i malowane oraz na panele podłogowe, nie należy ich natomiast stosować na drewno olejowane i woskowane. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie dalszej renowacji, możesz przejść do pierwszego i najistotniejszego etapu, jakim jest skrupulatne przygotowanie podłoża. Konieczne będzie zaopatrzenie się w szczotkę o sztywnym włosiu, która posłuży do usunięcia łuszczących się warstw starej farby. Następnym krokiem jest porządne umycie schodów za pomocą gąbki i środka czyszczącego na bazie sody.
Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Warto się przyłożyć – jeżeli chcesz, żeby farba trzymała się naprawdę dobrze, drewno musi być czyste i odtłuszczone. Powierzchnię należy oczyścić wodą i pozostawić do wyschnięcia. Gotowe? Czas na dokładne wyszlifowanie powierzchni schodów papierem ściernym o ziarnistości 150 i odkurzenie powierzchni, zwracając szczególną uwagę na pozostałości, które lubią gromadzić się w narożnikach i na listwach. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie ścian taśmą malarską, która uchroni sąsiadujące ze schodami powierzchnie przed zabrudzeniem.

Aplikacja farby i pielęgnacja odnowionej powierzchni


Przed nałożeniem farby dokładnie ją wymieszaj, korzystając ze specjalnego mieszadła. Pracę rozpocznij od góry schodów – za pomocą pędzla zaaplikuj nierozcieńczoną farbę na krawędzie i narożniki, starając się nie przesadzić z jej ilością, a następnie, zmieniając narzędzie na wałek, nałóż farbę na większe płaszczyzny, czyli stopnie i podstopnie, nanosząc ją niewielkimi partiami – jednorazowo około 2 m². Pomalowane schody pozostaw do wyschnięcia na 3 godziny i nałóż kolejną warstwę w taki sam sposób. Choć pomieszczenie jest gotowe do użytkowania już po 12 godzinach, powłoka farby zyskuje pełną odporność po 20 dniach. Do tego czasu należy zachować ostrożność, chroniąc powierzchnię przed uszkodzeniami i poważnymi zabrudzeniami.

REKLAMA:

Samodzielne wykonanie renowacji przynosi ogrom satysfakcji, jednak dla podtrzymania efektu (i swojego poczucia dumy) pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Aby schody długo cieszyły oczy, używaj wyłącznie łagodnych detergentów i miękkich gąbek, a odwdzięczą się perfekcyjnym wyglądem – przez wiele kolejnych lat!

Autor: V33 Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Najnowsze na forum
zenka
Awatar użytkownika
Postów: 316
Re: firma transportowa Trójmisto
data » 25.03.2019, 21:13
W naszej firmie bardzo często w takich sytuacjach korzystamy z portalu Giełda Furgonetka. Znajdziesz u nich bez problemu , które przewiozą to
Romek77
Awatar użytkownika
Postów: 10
Re: Czerwone Wina Wytrawne
data » 25.03.2019, 19:29
Jak pijemy wino wytrawne, to tylko z gorących Włoch. Ubóstwiamy Amarone, bo ma unikalne szczepy, których po prostu nie sposób nie lubić.
Romek77
Awatar użytkownika
Postów: 10
Re: Szambo betonowe
data » 25.03.2019, 19:26
Jeżeli odprowadzasz ścieki domowe do szamba, możesz zadbać o to, byy jego opróżnianie odbywało się rzadziej, a za razem ścieki były
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 85
Re: Jaki odkurzacz 2016
data » 25.03.2019, 19:23
Wiele zależy też od tego ile możesz przeznaczyć na taki odkurzacz. Firma Raibnow ma bardzo fajny wybór odkurzaczy. Ja ze swojej strony na pewno
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 19
Re: Medycyna estetyczna
data » 25.03.2019, 18:54
Ostatnio popularny jest dr Tarkiewicz. Kuzynka była u niego w gabinecie na depilacji laserowej
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt