chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak przygotować drewniany domek letniskowy na sezon jesienno-zimowy?

22.11.2018
Czy wasz drewniany domek letniskowy jest gotowy na kolejny sezon jesienno-zimowy? Jeśli przeprowadziliście już gruntowne porządki w całym domku, zadbaliście o zabezpieczenie wnętrza, ochronę mebli, szaf, szafek, przedmiotów przed wilgocią i pojawieniem się grzybów oraz szkodników, czas na zabezpieczenie części zewnętrznej. Marka Drewnochron podpowiada, jak skutecznie zabezpieczyć drewniane elementy domku, eksponowane na zewnątrz, m.in. elewację.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Domki letniskowe za miastem to wymarzone miejsce do wypoczynku i relaksu. Proste, lekkie drewniane konstrukcje idealnie komponują się z naturalnym charakterem ogrodu i nadają przestrzeni walor estetyczny. Najczęściej spotykamy domki stacjonarne o powierzchni do 30 m2, ze spadzistym lub prostym dachem, elewacją z desek w jasnych kolorach, dużymi oknami, zadaszonym tarasem lub werandą. Jak każdy obiekt architektury wykonany z drewna, również drewniane, przytulne chatki wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na zewnątrz, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z pomocą przychodzi linia preparatów Impregnat Extra Powłokotwórczy marki Drewnochron, które dzięki m.in. innowacyjnej technologii Aqua Stop System zapewniają ochronę drewnu do 7 lat.

Na co narażony jest drewniany domek letniskowy podczas jesieni i zimy?


Drewniane domki letniskowe w okresie jesienno-zimowym narażone są na działanie trudnych warunków atmosferycznych oraz wpływ szkodników, przez co mogą szybko uleć degradacji i zniszczeniu. Jeśli nawet konstrukcja wykonana jest z solidnego drewna, jak modrzew syberyjski czy sosna, która jest wytrzymała, sprężysta i nie pęka zbyt szybko drewno eksponowane na zewnątrz ulega niszczącemu działaniu niskich temperatur, promieniowaniu UV, silnych wiatrów, deszczu, wilgoci. Drewno to materiał naturalny, który stale “pracuje”, co oznacza, że dostosowuje swoją objętość do warunków otoczenia. Śnieg i woda opadowa wnikają w strukturę drewna i zamarzają, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Powoduje to zmniejszenie rozmiarów drewna, kurczenie i w efekcie pękanie i wypaczenie się materiału.

Gdy nie ma mrozu, wchodząca w drewno wilgoć powoduje z kolei jego pęcznienie, jak również stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów i glonów. Na degradację spowodowaną wilgocią narażone są głównie domki, które znajdują się w pobliżu jezior, rzek, nad morzem, czyli tam gdzie najczęściej się jej buduje.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Extra ochrona, dzięki preparatom marki Drewnochron


Aby zapewnić skuteczną ochronę drewna przed niszczącymi wpływami zewnętrznymi, należy wzmocnić materiał impregnacją. Impregnat Extra Powłokotwórczy marki Drewnochron to specjalistyczny preparat przeznaczony do ochronnego i dekoracyjnego malowania drewna na zewnątrz, m.in. domków letniskowych, elewacji, tarasów, konstrukcji dachów, drzwi, okien. Głęboko wnika w strukturę drewna, zabezpieczając ją przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, jak i grzybów oraz pleśni. Dzięki innowacyjnej technologii Aqua Stop System, opartej na zastosowaniu specjalnych, odpychających wodę cząsteczek oligomerycznych, Impregnat Extra Powłokotwórczy perfekcyjnie zabezpiecza powierzchnię drewna przed wnikaniem wody. Stosując produkt marki Drewnochron, mamy więc szansę zapobiec degradacji drewna, opóźnić jego proces starzenia oraz wydobyć również jego walory estetyczne, jak naturalne usłojenie.

Impregnat Extra Powłokotwórczy stosowany na surowe drewno wymaga zagruntowania środkiem Drewnochron Impregnat Grunt R, który daje pełną ochronę biologiczną drewna. Produkt chroni drewno do 7 lat.

REKLAMA:

Samodzielna impregnacja drewna - o czym warto pamiętać?


Impregnację można przeprowadzić samodzielnie, pamiętając o odpowiednim przygotowaniu podłoża i dokładnym wykonywaniu poszczególnych etapów pracy.
1. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona, inaczej impregnat Extra Powłokotwórczy nie wniknie w drewno i nie będzie go chronił.
2. Powierzchnia powinna zostać również dobrze przeszlifowana i odpylona przed malowaniem, aby była gładka. Ułatwi to aplikację impregnatu i uwidoczni naturalny rysunek drewna.
3. Surowe drewno należy zagruntować Drewnochron Impregnat GruntR, aby zapewnić kompletną ochronę drewna.
4. Impregnat Extra Powłokotwórczy przed i w trakcie malowania należy bardzo dokładnie wymieszać, aby uzyskać jednolity kolor. Aplikuje się go na powierzchnię przy pomocy pędzla. Aby uzyskać długotrwałe zabezpieczenie surowego drewna, należy nanieść 1 do 2 warstwy Drewnochron Impregnat GruntR, a następnie 2 warstwy Impregnatu Extra Powłokotwórczego. Impregnowanie należy przeprowadzać w temperaturze podłoża i otoczenia +5 do +30 °C. Podwyższona wilgotność i niska temperatura powodują wydłużenie czasu schnięcia.
Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Najnowsze na forum
Kryzys
Awatar użytkownika
Postów: 306
Re: Modne ubrania
data » 05.07.2020, 13:01
Największy problem jest z zakupem sukienek dla puszystych. Wiem coś o tym. Mimo, że mój rozmiar nie jest znów tak duzy, to jednak za każdym
delia83
Awatar użytkownika
Postów: 129
Re: Sofa do salonu
data » 05.07.2020, 12:24
Bardzo ładne modele sof widziałam w sklepie Edinos. Zresztą sama popatrz . Wybór jest ogromny, a sofy dostępne są w różnej stylistyce i bez
Flugusz
Awatar użytkownika
Postów: 378
Re: Projektant wnętrz
data » 04.07.2020, 22:58
W Szczecinie gdyby ktoś z Was szukał dobrego projektanta wnętrz to ja polecam Panią Klaudię Ulińską. Stworzy dla Was projekt, wizualizację a
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 90
Re: Rolety zewnetrzne - Gdynia
data » 04.07.2020, 21:49
Ja właśnie zamówiłem rolety, ale wewnętrzne od . Widziałem takie u znajomego i bardzo sobie je
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 378
Re: Dom, w którym mieszka osoba z Alzheimerem
data » 04.07.2020, 18:34
A nie myślałeś może o opiece w domu seniora? będzie to lepsze rozwiazanie ponieważ w miejscach takich jak to http://domseniora24.pl/ seniorzy
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt