chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Trwała i estetyczna elewacja, dzięki farbie Sigma Mineral Topcoat

19.11.2018
Trwała i estetyczna elewacja to wizytówka każdego budynku mieszkalnego, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ściany zewnętrzne. Jest to proces, który oprócz wykwalifikowanej ekipy budowlanej wymaga również profesjonalnych produktów, takich jak m.in. farba Sigma Mineral Topcoat.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Głównymi zadaniem farby elewacyjnej jest ochrona ścian przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych (zacinający deszcz, czy śnieg). Powłoka malarska powinna zapobiegać też powstawaniu zabrudzeń (kurz, brud, otarcia), rozwojowi mikroorganizmów (grzyby, glony), promieniowaniu ultrafioletowemu, czy uszkodzeniom chemicznym spowodowanym przez kwaśne deszcze. Innowacyjna farba Sigma Mineral Topcoat o właściwościach dekoracyjno-ochronnych pozwoli nadać estetyczne walory elewacji oraz efektywnie zabezpieczy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

REKLAMA:

Ochrona elewacji środowisku miejskim


Ogromny wpływ na erozję elewacji budynku ma woda, będącą podstawowym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na degradację elewacji. Ograniczając absorpcję wody w elewacje, zmniejszymy korozję mikrobiologiczną, wykwity solne, czy degradację barw na skutek wypłukiwania pigmentów. Farba Sigma Mineral Topcoat posiada z jednej strony mikroporowatą, otwartą dyfuzyjnie strukturę, co oznacza najwyższą paroprzepuszczalność, z drugiej strony, dzięki zawartym w niej hydrofobizatorom powłoki, chroni przed wnikaniem wody opadowej. Produkt cechuje się również wyjątkowo wysoką odpornością na działanie warunków zewnętrznych, szczególnie w środowisku miejskim. Na powierzchni elewacji i fasad pomalowanych farbą Sigma Mineral Topcoat, tworzy się powłoka antystatyczna, odporna na zabrudzenia i nie przyciągająca kurzu. Farba posiada obniżoną do zera zawartość rozpuszczalników organicznych, co sprawia że jest wysoce ekologiczna.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Uniwersalne spoiwo farby Sigma Mineral Topcoat


Farba Sigma Mineral Topcoat zawiera w składzie wodne szkło potasowe oraz zol krzemionkowy, tworzące trwałe, odporne w użytkowaniu spoiwo, dzięki któremu przylega do każdego rodzaju powierzchni. Produkt może być stosowany do renowacji zabytków, na podłożach surowych zagruntowanych preparatem Sigmasiloxan Fix lub Sigmafix Universal: tynkach wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegłach silikatowych oraz płytach włóknisto-cementowych.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma
Jednocześnie uniwersalna formuła farby pozwala na zastosowanie jej z powodzeniem w również w profesjonalnym budownictwie mieszkalnym, przemysłowym czy biurowym, na tynkach opartych na spoiwach syntetycznych, cementowych i gipsowych. Można nią malować suche, ale niewysezonowane tynki cementowe i cementowo-wapienne, czyli takie, które nałożono dopiero przed kilkoma dniami. Przyspiesza to znacznie czas kompletnego wykonania prac elewacyjnych. Należy tylko pamiętać, aby podłoże było dostatecznie suche - o wilgotności max 5%.
Przeczytaj również: Mieszkanie w stylu Miejski Szyk
Zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat ma charakterystyczny głęboko matowy, mineralny wygląd. Jest dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO.

Zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat Basa LN.

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Najnowsze na forum
Ailis
Awatar użytkownika
Postów: 138
Re: Budowa domu za granicą.
data » 24.05.2019, 7:56
No na pewno jest o wiele więcej spraw, które trzeba załatwiać. Ta budowa nie odbywa się w PL tylko za granicą więc i pewnie tłumaczenie też
misse
Awatar użytkownika
Postów: 104
Re: Droga elewacja czy tania elewacja?
data » 23.05.2019, 23:20
droga czy tania... powiem że taka która ma najlepsze parametry - na taką elewację najlepiej stawiać. i tutaj warto wspomnieć o systemie płyt
justynastar
Awatar użytkownika
Postów: 105
Re: Gdzie zamówić meble?
data » 23.05.2019, 21:54
ja nie mam przekonania do tych lokalnych dostawcow, wolelismy wybrac meble z https://www.agatameble.pl/inspiracje i na ich stronie tez znalezlismy
qrka
Awatar użytkownika
Postów: 17
Re: Tani vps
data » 23.05.2019, 21:46
chcesz dobry hosting? ja korzystam z nazwa.pl oni maja naprawde dobre oferty, no i programy partnerskie,
qrka
Awatar użytkownika
Postów: 17
Re: Domeny
data » 23.05.2019, 21:44
ja ostatnio przenosilam domene na nazwa.pl zerknij sobie na ich strone tam bedziesz mial wszystkie szczegolowe
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt