chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Jak zadbać o drewnianą szafę na narzędzia w ogrodzie?

23.08.2018
Potrzebujesz miejsca na sprzęt i narzędzia ogrodowe, zabawki dla dzieci, wiklinowe koszyki i inne akcesoria? Nie przepadasz za tworzywem sztucznym, wolisz naturalne piękno i zapach drewna? Do tego, masz za mały ogródek, żeby postawić w nim domek narzędziowy? Idealnym rozwiązaniem będzie więc szafa wykonana z drewna, która pomieści wszystkie rzeczy i stworzy naturalną aranżacją ogrodową. Jak o nią odpowiednio zadbać, aby służyła przez długie lata?

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

W okresie letnio-wakacyjnym spędzamy dużo czasu w ogrodzie, relaksując się na wygodnym hamaku, czy wygrzewając na tarasie. Podwójna to przyjemność, jeśli wokół nas panuje ład i porządek. Z pomocą przychodzą funkcjonalne, bo pojemne szafy ogrodowe, które pomieszczą, zarówno małe zabawki dziecięce, jak i większy sprzęt ogrodowy. Wykonane np. z pięknego, litego drewna mają szansę stać się również atrakcyjnym elementem architektury ogrodowej, w części gospodarczej. Szafy powinny stać w miejscu osłoniętym m.in. od słońca, wiatru, czy deszczu, ponieważ głównie te czynniki przyczyniają się do niszczenia drewna. Należy również stosować odpowiednie produkty do ochrony drewna, np. lazurę uniwersalną marki Bondex.

REKLAMA:

Szafa, nie taka mała architektura ogrodowa…


Do jednych z bardziej popularnych szaf ogrodowych należą dwudrzwiowe szafy, wykonane m.in. z drewna sosnowego, bukowego, czy dębowego, a nawet egzotycznego, mahoniowego i hebanowego. Poszczególne modele różnią się od siebie znacznie pojemnością i wysokością. Te największe przypominające kształtem proste i masywne bryły, pomieszczą kosiarki, rowery, czy mniejsze zabawki, tekstylia, czy akcesoria ogrodowe. Mogą być wyposażone w półki, szuflady, drążki. Ważna jest również lokalizacja mebla w ogrodzie. Jeśli lubimy wyraźny podział na strefy w ogrodzie, na wypoczynkową, rekreacyjną, gdzie spędzamy czas z rodziną i gośćmi oraz czysto praktyczną, gospodarczą, lepiej umieścić ją w części gospodarczej. Zachowamy w ten sposób funkcjonalny ład i porządek w ogrodzie.
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Krajobraz ogrodowy narażony na zniszczenie


Należy pamięta, że drewno to materiał, który łatwo ulega niszczącemu działaniu czynników atmosferycznych. Deszcz, wiatr, promienie słoneczne, zagrożenia biologiczne, takie jak grzyby, pleśń, czy owady mogą trwale oszpecić drewnianą strukturę. Wyszarzenia powstałe pod wpływem UV, pęknięcia spowodowane działaniem wody, czy działalność grzybów i mikroorganizmów to jedne z najczęstszych defektów estetycznych drewnianych powierzchni. Jak właściwie ochronić drewno przed tymi negatywnymi wpływami?

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Uniwersalna ochrona i piękno lazury


Lazura uniwersalna marki Bondex to produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego w celu ochrony i dekoracji m.in. drewnianej architektury ogrodowej, drewnianych elewacji, płotów, ogrodzeń. Można ją stosować na wszystkie rodzaje drewna. Zapewnia ochronę, zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, wodą, promieniami UV, jak i przed działaniem grzybów. Jest wysoko elastyczna, dzięki czemu zapobiega pękaniu i łuszczeniu się malowanej powłoki. Lazura posiada również właściwości dekoracyjne. Nadaje powierzchni drewnianej trwały kolor z zachowaniem naturalnego rysunku drewna. Tworzy delikatną, dekoracyjną, półmatową powłokę. Dostępna w 10 kolorach, m.in. w kolorze dębu, mahoniu, czy nietypowej brzozy białej. Dzięki temu, aranżacja ogrodowa z szafą drewnianą zyskuje uniwersalne piękno i urok.

Krótkie DIY - O czym należy pamiętać podczas malowania drewnianej szafy?


1. Jeśli samodzielnie wykonujesz szafę ogrodową z surowego drewna, pamiętaj, aby przed malowaniem drewno było przygotowane, czyli zeszlifowane, odpylone oraz zaimpregnowane środkiem owadobójczym.
2. Należy nakładać 2-3 warstwy lazury w odstępach co 16 godzin między warstwami.
3. Aby uzyskać wymarzony kolor, należy dobrze wymieszać wszystkie osiadłe na dnie puszki pigmenty, które nadają barwę.

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Najnowsze na forum
WysokiBill76
Awatar użytkownika
Postów: 141
Re: Prezent na chrzciny
data » 18.06.2019, 9:51
Jeśli chodzi o prezent na chrzciny, czy nawet komunię, to myślę, że z powodzeniem można odwiedzić tę podstronę:
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 125
Re: strona internetowa
data » 18.06.2019, 9:48
Na pewno zleć to profesjonalnej firmie która zajmie się tematem od A do Z. Najpierw stworzą stronę którą odpowiednio wypozycjonują w sieci.
miki789
Awatar użytkownika
Postów: 21
Re: Tapeta 3D
data » 18.06.2019, 8:36
Ja sobie sklep na fototap.pl chwalę. Kupiłem tutaj fototapetę 3d do kuchni i bardzo fajnie wygląda na ścianie. Niby mała rzecz, wcale nie
miki789
Awatar użytkownika
Postów: 21
Re: Jaka fototapeta do sypialni
data » 18.06.2019, 8:34
Hejo! Kupowaliśmy fototapetę do sypialni ze sklepu fototap.pl i nie mam się do czego przyczepić powiem szczerze. Szybka odpowiedź na moje
Hamster
Awatar użytkownika
Postów: 143
Re: Drzwi szklane?
data » 18.06.2019, 7:49
W drzwiach sprawdzają się też dobrze tego typu płyty akrylowe - https://robelit.pl/blog/plyty-akrylowe- ... stosowanie. Są bardzo solidne i
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt