chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Rozmowa z Jackiem Bikiem - Atlas i Budowlana Marka Roku

26.07.2018
Odpowiedzi udzielił Jacek Bik, Kierownik Komunikacji w Atlas.

Chemia budowlana - Jacek Bik, Kierownik Komunikacji w Atlas. Fot. Atlas
Jacek Bik, Kierownik Komunikacji w Atlas. Fot. Atlas

1. Budowlana Marka Roku 2018 oraz Marka Przyjazna Fachowcom to dwa prestiżowe wyróżnienia przyznane ATLAS w ostatnim czasie. W czym tkwi siła marki?


O sile marki ATLAS stanowią przede wszystkim fachowcy budowlani, którzy na co dzień korzystają z naszych produktów. Wsłuchując się w głos wykonawców, możemy opracowywać produkty spełniające ich oczekiwania. To również nieustanny dialog z rynkiem, udział fachowców w walidacjach i wzajemne wsparcie na każdym etapie prac. Prowadzony przez nas od wielu lat i konsekwentnie rozwijany Program Certyfikacji Fachowców i szereg bezpłatnych szkoleń, jakie oferujemy, to działania, które sprawiają, że aktywnie przyczyniamy się do podwyższania standardów w branży budowlanej, co przekłada się na wzrost kompetencji wykonawców i satysfakcji inwestorów. Ten obszar naszej działalności to również swoista platforma wymiany doświadczeń, z której korzyści płyną dla każdej ze stron. Wysoki poziom zadowolenia z prowadzonego przez nas programu, szkoleń i współpracy sprawił, że zostaliśmy nagrodzeni tytułem Marka Przyjazna Fachowcom.

Wyróżnienia tak prestiżowe, jak Budowlana Marka Roku i Marka Przyjazna Fachowcom, przyznane nam już po raz kolejny, mają wyjątkową wartość właśnie dlatego, że stanowią swoiste ukoronowanie naszej ścisłej współpracy z wykonawcami. To bowiem oni oddali na nas swoje głosy, co czyni te nagrody szczególnie wiarygodnymi. Wyniki rankingu opracowane są na podstawie ocen fachowców w trzech kategoriach, w których głos oddać można było tylko na jedną markę. ATLAS została oceniona najlepiej jako:
- Marka spełniająca oczekiwania w zakresie szkoleń,
- Marka o najlepszym programie lojalnościowym,
- Marka, z którą współpracuje się najlepiej.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

W każdej z tych kategorii ATLAS okazał się najlepszy. Tylko w 2018 roku nasz zespół szkoleniowy przeszkolił 41 000 fachowców, odnotowaliśmy 56 000 zarejestrowanych uczestników w uznanym za najlepszy programie lojalnościowym, a nasza współpraca z rynkiem została doceniona za najszerszą dystrybucję produktów, dialog marki z fachowcami i skuteczne narzędzia: walidacje, profil FB, Magazyn Atlas Fachowca, które wspierają nasze działania marketingowe.

2. Czy to właśnie dzięki temu ATLAS rokrocznie jest na podium? Co jeszcze składa się na sukces rynkowy i tak wielką rozpoznawalność produktów firmy?


Marka ATLAS dostępna jest na polskim rynku od ponad 27 lat. Przez ten okres udało nam się zbudować i zgromadzić wokół siebie społeczność fachowców, którzy wybierają nasze produkty nie ze względu na przyzwyczajenia, ale z powodu ich wysokiej jakości. Dialog, jaki ATLAS prowadzi z fachowcami to przede wszystkim stałe wsłuchiwanie się w oczekiwania rynku i odpowiadanie na jego potrzeby. Takie podejście to konieczność w codziennym prowadzeniu biznesu i budowaniu pozycji lidera. Jesteśmy firmą, która najlepiej zna polski rynek chemii budowlanej – ta przewaga jest niezwykle cenna. Za naszym sukcesem stoją także zaangażowani pracownicy, z których możemy być dumni – dotyczy to wszystkich szczebli, od osób odpowiedzialnych za opracowywanie nowych i udoskonalanie istniejących już receptur, aż po te na co dzień zajmujące się sprzedażą gotowych produktów.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

3. Jak ATLAS dociera do fachowców oraz innych grup skupionych wokół firmy?


ATLAS dysponuje kilkoma silnymi narzędziami dotarcia do fachowców i pozostałych grup zawodowych związanych z branżą budowlaną. Od wielu lat prowadzimy i konsekwentnie rozwijamy wspomniany już, autorski Program Certyfikacji Fachowców. Siłę marki stanowi także zespół szkoleniowy ATLAS - 16 osobowa grupa praktyków i byłych fachowców budowlanych, którzy jak nikt inny znają rozwiązania na realne problemy, z którymi na co dzień mierzą się wykonawcy w swoich realizacjach.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Istotnymi kanałami dotarcia do profesjonalistów branży budowlanej są również magazyn ATLAS Fachowca oraz strona www.atlas.com.pl. Stanowią one kompendium wiedzy, pokazują możliwości zastosowania produktów, najlepsze realizacje, ale również podpowiadają, jak dbać o zdrowie – jest to szczególnie ważne, bo fachowcy narażeni są na kontuzje. Magazyn dociera do ponad 70 tys. zarejestrowanych wykonawców, osób korzystających na co dzień z wiedzy dostępnej na naszej stronie jest jeszcze więcej. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są wykonawcy – na budowach, we współpracujących z Atlas hurtowniach, ale także w mediach społecznościowych. Oficjalny profil marki na Facebooku jest, obok infolinii ATLAS, najczęściej wybieraną przez fachowców formą kontaktu z nami.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

4. Rokrocznie zaskakujecie rynek i wprowadzacie do oferty innowacyjne produkty. Dwa lata temu premierę miała linia klejów żelowych, obecnie fachowcy dostali w swoje ręce kolejne nowości z tej grupy produktowej. Wiele nowości jest także w segmencie ociepleń. Czym jeszcze Atlas zaskoczy wykonawców i inwestorów?


Nie mogę zdradzić dokładnej specyfikacji i zastosowania nowych produktów, proszę jednak wierzyć, że do końca obecnego i z początkiem kolejnego roku na rynku pojawi się około 20 nowych pozycji z portfolio ATLAS. Ich powstanie spowodowane jest potrzebami rynku, a także rozszerzeniem grup docelowych o osoby niezwiązane z branżą budowlaną.

REKLAMA:

5. Jesteście rozpoznawani dzięki wcześniejszej kampanii z "bocianem". Obecnie produkty Waszej firmy wspiera reklamowo Kamil Stoch. Jakimi działaniami reklamowymi zaskoczycie konsumentów w następnych latach?


W ostatnich dniach umowa sponsoringowa z Kamilem Stochem została przedłużona na kolejne dwa lata, dzięki czemu logo Atlas będzie zdobić jego kask również w nadchodzących sezonach. Pozostałe działania, także w ujęciu wspieranych przez ATLAS dyscyplin sportowych, niech pozostaną niespodzianką, zarówno dla fanów sportu, jak i fachowców budowlanych.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Najnowsze na forum
Eliza
Awatar użytkownika
Postów: 52
Re: Instalacja monitoringu
data » 23.01.2020, 22:04
A moim zdaniem lepiej zlecić to jakiejś porządnej firmie, niż liczyć na pomoc znajomego. Teraz firm, które zajmują się takimi instalacjami
Eliza
Awatar użytkownika
Postów: 52
Re: Posadzka epoksydowa - warto?
data » 23.01.2020, 22:00
Wiadomo, to kwestia gustu, ale mnie sie takie podłogi nie podobają. Ja lubię wnętrza przytulne, ciepłe. Dlatego u siebie mam panele, a w
Eliza
Awatar użytkownika
Postów: 52
Re: Jelenia Góra - Kancelaria prawna
data » 23.01.2020, 21:53
Ja natomiast mogę wam polecić specjalistkę z zakresu prawa leśnego, łowieckiego i administracyjnego. Pani radca prawny Magdalena Adamczewska -
Alicja86
Awatar użytkownika
Postów: 78
Re: Adwokat z Bydgoszczy?
data » 23.01.2020, 21:49
Świetnym adwokatem z Bydgoszczy właśnie, jest mecenas Karol Bryś - http://adwokatodolecki.elk.pl/. Prowadzi kancelarię przy Nowym Rynku.
Rinso
Awatar użytkownika
Postów: 311
Re: Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje
data » 23.01.2020, 21:44
A powiedzcie mi, co zrobić z odpadami? Jak się ich pozbyć? Znajomy polecił mi, abym je sprzedał bo jest wiele firm, które chętnie skupują
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt