chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Farby do wnętrz bezpieczne dla zdrowia profesjonalnego malarza

28.06.2018
Maksymalnie 30 gramów lotnych związków organicznych (LZO) na litr – tyle według UE powinny zawierać farby matowe do wnętrz bezpieczne dla środowiska naturalnego i zdrowia ekip remontowych. Narażanie się codziennie na większą liczbę niebezpiecznych składników może być szkodliwe dla całego organizmu. Dlatego warto wybierać farby o najniższej zawartości LZO – takie jak Caparol Samtex ze znakiem E.L.F., które nie zawierają lotnych związków organicznych ani plastyfikatorów. Sprawdź, jakie korzyści niosą za sobą sprawdzone farby Caparol w codziennej pracy.

Chemia budowlana - Fot. Caparol
Fot. Caparol

Ekipy malarskie i pracownicy z branży budowlanej narażeni są w miejscu pracy na wpływ szkodliwych substancji zawartych w farbach malarskich. Do najbardziej niebezpiecznych składników farb należą lotne związki organiczne (LZO). Substancje te mają negatywny wpływ na zdrowie malarzy – dostają się przez układ oddechowy do krwioobiegu i transportowane są do każdej komórki organizmu.

Według wprowadzonych od 1 stycznia 2010 roku przez UE przepisów zawartość LZO w farbach matowych wewnętrznych nie powinna być wyższa niż 30 gramów na litr.

Wybierz farbę o najniższej zawartości LZO – znak E.L.F.


W pracy malarza duże znaczenie ma rodzaj farby oraz ilość zawartych w niej lotnych związków organicznych. Warto szczególną uwagę zwrócić na farby, których zawartość LZO jest nawet niższa niż dopuszczalne przez UE limity. Przykładem może być oferta farb Caparol ze znakiem E.L.F., które zawierają aż trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych (w tym półlotnych związków organicznych – plastyfikatorów/zmiękczaczy) niż dopuszczalne limity podane przez UE.

Chemia budowlana - Fot. Caparol
Fot. Caparol

Produkty oznaczone technologią E.L.F. są gwarancją zdrowej pracy każdego malarza. Ponadto, co ważne dla komfortu ekip remontowych, farby są całkowicie bezwonne, a to oznacza, że wietrzenie pomieszczenia po malowaniu nie jest konieczne.
Rodzina farb Caparol Samtex ze znacznikiem E.L.F.

W codziennej pracy fachowców szczególnie sprawdzą się farby z rodziny Caparol Samtex o różnym stopniu połysku i odporności oraz różnych właściwościach aplikacyjnych i technicznych, które zaspokoją najważniejsze potrzeby zarówno malarzy, inwestorów, jak i użytkowników wnętrz. Wszystkie farby Caparol Samtex wykonane są w technologii E.L.F., co zapewnia bezpieczeństwo podczas aplikacji. Produkt dobrze wnika w wałek, łatwo przenosi się na ścianę i lekko rozprowadza się, tworząc równomiernie cienką powłokę.
REKLAMA:

Co ważne, w rodzinie farb Caparol Samtex dostępne są farby od głęboko-matowych antyrefleksyjnych, po niewybłyszczające się podczas szorowania farby z półpołyskiem czy połyskiem satynowym.

Farba bezpieczna dla zdrowia, a przy tym skuteczna


Jeśli mamy pewność, że farba jest bezpieczna dla malarza, to łatwiej skupić się na dopasowaniu jej właściwości do malowanej powierzchni.

Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Najnowsze na forum
martynaka86
Awatar użytkownika
Postów: 3
Re: System wentylacji - jakiej firmy ?
data » 17.06.2019, 8:40
Rekuperacja czyli wentylacja z odzyskiem ciepła to obecnie bardzo popularny rodzaj wentylacji, warto o tym więcej poczytać na przykład tutaj: .
jmsk
Awatar użytkownika
Postów: 110
Re: Ogniwa fotowoltaiczne na dachu - warto?
data » 17.06.2019, 8:38
Moim zdaniem warto. Mamy możliwość wielu dofinansowań tak wiec koszt założenia takiej instalacji obecnie nie jest już taki wysoki. Zalety w
Roarrra
Awatar użytkownika
Postów: 61
Re: Jakie ubezpieczenie domu warto mieć?
data » 17.06.2019, 7:46
Przy wyborze ubezpieczenia, konkretnie to załatwianiu warunków trzeba dobrze sie zapoznać z regulaminem. Na pewno wchodzi tu wiele czynników,
alcia88
Awatar użytkownika
Postów: 16
Re: Sprzęt budowlany - kupować czy wypożyczać?
data » 17.06.2019, 7:41
W naszej firmie mamy zakupione maszyny budowlane. Po prostu tak nam się bardziej opłacało. Ale to nie koniec wydatków bo trzeba je na bieżąco
grant
Awatar użytkownika
Postów: 46
Re: Ogrzewanie Na Podczerwień
data » 16.06.2019, 23:58
Z tego co widzę, to tutaj https://econovli.pl mają ciekawe rozwiązania w tym zakresie. Przyznam, że jest to interesująca propozycja, choć z
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt