chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Malowanie płytek - krok po kroku

10.04.2018
Posiadasz w mieszkaniu płytki na ścianie, które wyglądają mało estetycznie? Chcesz je odnowić, zmienić kolor bez konieczności ich zrywania? Możesz ułatwić sobie zadanie poprzez zastosowanie dwuskładnikowej żywicy epoksydowej Hydropox. W poniższym artykule przedstawiamy, w jaki sposób odnowić stare płytki, aby nadać wnętrzu nowy i estetyczny wygląd.

Chemia budowlana - Ściana przed malowaniem. Fot. Noxan
Ściana przed malowaniem. Fot. Noxan
Chemia budowlana - Ściana po malowaniu. Fot. Noxan
Ściana po malowaniu. Fot. Noxan

1. Przygotowanie podłoża


W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować podłoże do malowania poprzez dokładne umycie i odtłuszczenie płytek. Jest to kluczowa czynność, od której w dużym stopniu zależy przyczepność i trwałość wykonanej powłoki. Podłoże musi być wolne od luźnych elementów, odtłuszczone, odkamienione i suche. Należy je dokładnie wyszorować przy użyciu detergentu, następnie spłukać wodą i pozwolić powierzchni wyschnąć. Istotne jest również dokładne oczyszczenie fug. Następnie należy odpowiednio zabezpieczyć ściany oraz miejsca, które nie będą malowane za pomocą taśmy oraz folii malarskiej.

2. Gruntowanie podłoża


W przypadku malowania płytek ściennych, które nie są narażone na stałe działanie wody (ściana w kuchni, w łazience), jako grunt wystarczy zastosować farbę Hydropox rozcieńczoną 10% wodą. Czas stosowania produktu po wymieszaniu obu komponentów jest ograniczony i wynosi około 1,5 – 2 godzin. Opakowanie najlepiej podzielić na 1/3 i 2/3 części, ponieważ przy pierwszej warstwie farbę rozcieńcza się wodą. Stąd z reguły przy pierwszej warstwie zużywamy 2-3 razy mniej produktu niż przy drugiej warstwie. Farbę najlepiej aplikować za pomocą wałka gąbkowego natomiast fugi przy użyciu pędzelka.
REKLAMA:


W przypadku malowania płytek w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą (np. ściana pod prysznicem) zalecane jest zastosowanie dodatkowo dwuskładnikowego podkładu na płytki i gładkie zwarte powierzchnie RO 3333, który poprawia przyczepność.

3. Aplikacja kolejnej warstwy


Drugą warstwę nakładamy po min. 12 godz., a maks. 48 godz. po aplikacji 1 warstwy (przy 20ºC). Przy aplikacji drugiej warstwy należy powtórzyć czynności wykonane przy aplikacji warstwy pierwszej, pomijając rozcieńczenie produktu wodą. Jeżeli taśma malarska została usunięta bezpośrednio po pomalowaniu pierwszej warstwy, należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie ponownie.

4. Czas schnięcia


Farba uzyskuje pełną odporność mechaniczną w trakcie 3-4 dni schnięcia, natomiast po 7 dniach powłoka jest w pełni odporna chemicznie (w tym też na wodę). W związku z tym, przez 7 dni od pomalowania ostatniej warstwy farby, powierzchni nie można zmywać, zaplamić, czy zachlapać wodą itp.

Pomalowanie powierzchni według powyższych instrukcji pozwala uzyskać łatwozmywalną powłokę na płytkach w delikatnym, satynowym połysku. Teraz można cieszyć się odświeżonym wyglądem płytek.

Autor: Noxan Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Najnowsze na forum
Tadek
Awatar użytkownika
Postów: 53
Praca w BMW
data » 24.09.2018, 21:10
Pewnie niejedna osoba z forum jest teraz na etapie szukania pracy, więc podrzucam link dla fanów motoryzacji - . Szukają pracowników do swoich
ahowca
Awatar użytkownika
Postów: 5
Re: Jakie dekoracje do sypialni
data » 24.09.2018, 21:10
Właśnie tak często skupiamy się na dekoracjach a zapominamy o takich podstawowych sprawach, które w gruncie rzeczy tworzą wystrój pokoju.
nola
Awatar użytkownika
Postów: 10
Re: odzież gastronomiczna
data » 24.09.2018, 17:02
też wydaje mi się, że fartuchy gastronomiczne najlepiej kupować w internecie niż stacjonarnie. Moi znajomi prowadzą małe bistro i fartuch
kar00leczka
Awatar użytkownika
Postów: 2
Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?
data » 24.09.2018, 15:53
A to zależy co kto lubi. Jak ktoś chce mieć w miarę pewną pogodę to raczej Polską może się rozczarować, więc lepsze będą wakacje
kar00leczka
Awatar użytkownika
Postów: 2
Re: Pies czy kot, z jakim zwierzątkiem związać życie
data » 24.09.2018, 15:50
Ja bardzo chciałabym mieć psa, ale to więcej obowiązków i zobowiązań głównie czasowych. Właśnie z tego powodu, póki co, będę szukać
STREFA PARTNERA
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt