chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Układamy nowe płytki na starych

21.12.2017
Prace glazurnicze w przypadku klejenia nowych płytek na stare, przeprowadzimy zdecydowanie sprawniej, jeśli stare pozostaną na dotychczasowym miejscu. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego klej lub też gruntu i kleju do takiego podłoża.

Kryterium koniecznym przy nakładaniu kleju na stare płytki jest ich wysoka przyczepność do podłoża. Płytki nie mogą być „głuche” oraz przyklejane na placki. Warunkiem wysokiej przyczepności oraz stabilności jest też dokładne oczyszczenie płytek ze wszelkich zabrudzeń. Nie mogą się one łuszczyć, ani odspajać. Sposób przygotowania lamperii olejnej jest podobny jak w przypadku starych okładzin ceramicznych. W celu zwiększenia przyczepności kleju, lamperie można dodatkowo zmatowić grubym papierem ściernym.

Najprostszym sposobem jest przyklejenie nowych płytek bezpośrednio na stare, bez wykonywania warstw gruntujących, kontaktowych. Można to wykonać przy zastosowaniu nowoczesnego KLEJU ŻELOWEGO 110 Z NANOCZĄSTECZKAMI firmy KREISEL. Sposób użycia tego kleju jest dużo łatwiejszy, w porównaniu do tradycyjnych wyrobów. Specjalna formuła z mikrokrzemionką powoduje, że klej 110 bardzo łatwo nakłada się na podłoże, ma bardzo wysoką przyczepność i nie „roluje się” za pacą (bez względu na wielkość zębów pacy). Brak konieczności gruntowania znacznie przyspiesza prowadzenie prac, ponieważ nałożony grunt musi dobrze wyschnąć i związać, tak aby nabrał odpowiedniej przyczepności. Jest to oszczędność co najmniej jednego dnia roboczego. KLEJ ŻELOWY 110 nadaje się do pokrycia wszystkich rodzajów powierzchni płytek, są to zarówno gresy techniczne, gresy polerowane, czy też glazura. To elastyczny klej, klasy C2TE, który idealnie sprawdza się do płytek o małych formatach, ale i tych większych, o długości boku >60cm.
Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel

W przypadku tak wymagających podłoży prowadzenie prac może ułatwić również drobne ziarno kleju <0,3mm. Powoduje ono, że nakładanie kleju w warstwach ok. 2-3mm będzie dużo łatwiejsze. Bez użycia gruntu możemy przyklejać płytki także na lamperiach olejnych. Ewentualne ich zmatowienie spowoduje, że klej będzie mieć jeszcze lepszą przyczepność. KLEJ ŻELOWY 110 to uniwersalny klej, który znajduje zastosowanie również w trudnych miejscach, gdzie naprężenia termiczne, oddziaływanie środowiska zewnętrznego są szczególnie duże, tj. na balkonach, tarasach, basenach. W takich miejscach amplitudy temperatur powodują duże odkształcenia podłoża oraz płytek. Zastosowany klej musi przenieść te oddziaływania i zachować przyczepność przez cały okres użytkowania. Dodatkowym obciążeniem jest działanie wody.

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel
Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel
Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel

Inne produkty, które polecamy do klejenia „płytka na płytkę” to zaprawy o zwiększonej elastyczności i dużej przyczepności do podłoża, takie jak: EXPERT 3 – klej odkształcalny klasy C2TE S1, EXPERT 4 – klej wysokoodkształcalny klasy C2TE S2. Są to specjalistyczne wyroby adresowane do wszystkich profesjonalnych glazurników, wymagających od wyrobów nieprzeciętnych właściwości. Klej EXPERT 4 jest biały, idealny do przyklejania płytek z kamienia naturalnego, takich jak marmur, piaskowiec, trawertyn czy granit. Zastosowane surowce ograniczają możliwość przebarwień płytek kamiennych.

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel
Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel

W przypadku starych płytek ceramicznych ich powierzchnię należy oczyścić i zagruntować gruntem z kruszywem kwarcowym (piaskiem), który spowoduje, że klej będzie łatwiej się nakładał. W tym celu można użyć gruntu pod tynki, np. GRUNTOBET 310 firmy KREISEL. Kolejne prace można prowadzać po wyschnięciu gruntu. Zamiast stosowania gruntu, powierzchnię płytek można przeszpachlować klejem (EXPERT 3 lub EXPERT 4). Jeśli powierzchnia płytek tego wymaga, zaleca się po wcześniej opisanych czynnościach dodatkowo ją uszczelnić, układając w min. 2 warstwach, np. folię w płynie FOLBIT 800 lub też zaprawy polimerowo-cementowe, takie jak AQUASZCZEL 820.
REKLAMA:

Przy stosowaniu zapraw uszczelniających wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie połączenia ściany i podłogi taśmą uszczelniającą.
Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Najnowsze na forum
Ailis
Awatar użytkownika
Postów: 138
Re: Budowa domu za granicą.
data » 24.05.2019, 7:56
No na pewno jest o wiele więcej spraw, które trzeba załatwiać. Ta budowa nie odbywa się w PL tylko za granicą więc i pewnie tłumaczenie też
misse
Awatar użytkownika
Postów: 104
Re: Droga elewacja czy tania elewacja?
data » 23.05.2019, 23:20
droga czy tania... powiem że taka która ma najlepsze parametry - na taką elewację najlepiej stawiać. i tutaj warto wspomnieć o systemie płyt
justynastar
Awatar użytkownika
Postów: 105
Re: Gdzie zamówić meble?
data » 23.05.2019, 21:54
ja nie mam przekonania do tych lokalnych dostawcow, wolelismy wybrac meble z https://www.agatameble.pl/inspiracje i na ich stronie tez znalezlismy
qrka
Awatar użytkownika
Postów: 17
Re: Tani vps
data » 23.05.2019, 21:46
chcesz dobry hosting? ja korzystam z nazwa.pl oni maja naprawde dobre oferty, no i programy partnerskie,
qrka
Awatar użytkownika
Postów: 17
Re: Domeny
data » 23.05.2019, 21:44
ja ostatnio przenosilam domene na nazwa.pl zerknij sobie na ich strone tam bedziesz mial wszystkie szczegolowe
STREFA PARTNERA
kuma.pl
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt