chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Montaż tapet winylowych - poradnik

23.01.2017
Tapeta jako okładzina oferuje znacznie więcej niż tradycyjna technika malowania. Najlepszym wyborem według producenta są tapety winylowe - bardzo mocne, odporne na uderzenia i otarcia, łatwe w utrzymaniu.

Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

1. Tapety winylowe


W porównaniu do tapet papierowych oraz wykonanych z włókna szklanego, tapety winylowe ze względu na wysoką wytrzymałość są łatwiejsze w naklejaniu. Szerokość rolki na poziomie 130 cm pozwala w krótkim czasie wytapetować dużą powierzchnię. A jak wiadomo – czas to pieniądz. Na szybkość procesu budowlanego ma też wpływ fakt, że bezpośrednio po nałożeniu winylowej tapety powstaje gotowa powierzchnia, która nie potrzebuje dodatkowego czasu, aby wyschnąć. Pomieszczenia mogą być wykorzystywane przez użytkowników natychmiast, ponieważ tapety i kleje nie zawierają drażniących włókien.

Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

2. Jak zaprojektować tapetę?


Złota rada dla projektantów wnętrz: rozpoczynając pracę nad projektem zawierającym tapety obiektowe, należy trzymać się kilku kluczowych zasad w pomiarach. Przede wszystkim zapotrzebowanie na tapety należy wyliczać według określonego schematu: tapety obiektowe montuje się na zakładkę, z cięciem pośrodku. Ponadto:
Przeczytaj również: Strukturalne tapety do wnętrz
a) Jeżeli tapety są jednolite (bez wzorów) długość ściany dzielimy na bryty, czyli jednostki o szerokości 1,25 m (standardowa szerokość tapety to 130 cm). Wynik zaokrąglamy w górę do pełnej liczby. Tak powstaje ilość brytów. Teraz czas na wysokość. Otrzymaną liczbę brytów mnożymy przez wysokość dodając do niej 10 cm na każdym brycie. (Na przykład: jeżeli wysokość pomieszczenia wynosi 260 cm, to ilość brytów mnożymy razy 270 cm).
Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

b) W przypadku tapet ze wzorem, na stronie internetowej producenta należy sprawdzić następujące parametry: powtarzalność wzoru oraz przesunięcie wzoru. Te dane należy uwzględnić w wyliczeniach.

Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

c) Podczas wyliczania ilości tapet z nadrukiem (fototapet), długość ściany dzielimy na bryty zakładając szerokość netto 1,2 m. Następnie liczbę brytów mnożymy razy wysokość dodając 10 cm na brycie.
REKLAMA:

Najczęstszym błędem popełnianym na etapie ustalania ilości tapety jest wyliczanie tej okładziny w taki sposób, w jaki obliczane są ilości farby lub powierzchnia ścian netto. Tapety winylowe wymagają wyliczenia potrzebnego odpadu! Zwyczajowo przy tapetach klasycznych i ścianach prostych bez skosów liczy się ok. 10% zapasu.

Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

3. Montaż tapety winylowej


Proces montażu tapet winylowych nie jest skomplikowany, ale przed jego rozpoczęciem należy zaopatrzyć się w dwa podstawowe narzędzia. Są to: nożyk ze stopką do cięcia tapet przez 2 bryty (niezbędny do tego, aby powstało niewidoczne łączenie) oraz sztywna szpatułka, która łatwo wyprowadzi nadmiar powietrza lub kleju spod brytu tapety.
Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

Przed rozpoczęciem montażu tapety winylowej należy upewnić się, że w pomieszczeniu jest sucho i temperatura powietrza nie spadła poniżej 12 stopni Celsjusza. Ważne jest także to, aby powierzchnia do tapetowania była sucha, gładka oraz nie zawierała żadnych uszkodzeń.

Do montażu wszystkich tapet (winylowe i tekstylne) stosuje się kleje i grunty systemowe. Dzięki temu inwestor otrzymuje od producenta 3-letnią gwarancję na materiał i jego właściwości.

Chemia budowlana - Fot. Muraspec
Fot. Muraspec

WAŻNE. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, aby ocenić stan powierzchni warto wtedy zaufać profesjonalistom, którzy doradzą nam nie tylko w ocenie stanu powierzchni, ale i również w kosztach i czasie montażu.

(Oceń ten artykuł):
(4.9)
Najnowsze na forum
el2
Awatar użytkownika
Postów: 44
Re: Funkcjonalny projekt domu parterowego
data » 22.06.2017, 22:21
A tutaj https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/ już zerkaliście? Trudno jest mi coś konkretnego poradzić, jeśli nie wiem jaka ma być
Pompon9
Awatar użytkownika
Postów: 10
Wyjazd do Grecji - a co z pieskiem?
data » 22.06.2017, 21:57
Witam Was serdecznie, w tym roku planujemy z mężem wakacje w Grecji. Poprzednie lata spędzaliśmy nad Bałtykiem. Wówczas zabieraliśmy psa ze
misse
Awatar użytkownika
Postów: 29
Re: leczenie hemoroidów warszawa
data » 22.06.2017, 21:48
Jeśli zależy Ci na czasie to nie warto nawet zapisywać się do publicznej placówki, bo tam czas oczekiwania jest bardzo długi. Najlepiej
el2
Awatar użytkownika
Postów: 44
Re: Wynajem podnosnika
data » 22.06.2017, 19:56
Tutaj https://www.boels.pl/wynajem/podnosniki ... o-towarowe można bez problemu wynająć podnośniki budowlane. Jest tam również w ofercie inny
Krzysztof50
Awatar użytkownika
Postów: 53
Re: BAlustrada ze stali nierdzewnej
data » 22.06.2017, 19:15
Faktycznie firma MG Stal http://elementydobalustrad.pl/uchwyty-do-szkla-c-6.html produkuje bardzo dobre elementy do balustrad. Ja kupowałem u nich
STREFA PARTNERA
Copyright 2017 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt