chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gipsy, sucha zabudowa

Czytaj więcej chemia budowlana - Lider w konkursie TROPHY 2018 - FRB Michalski

FOVEO Farba Fasadowa Silikonowa FN 30

  właściwości  

Farba Fasadowa Silikonowa FN 30 przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania
i renowacji budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Szczególnie zalecana do prac renowacyjnych, które wymagają farb o wysokiej jakości i trwałości. Można ją stosować na wszelkie podłoża mineralne: tynki cementowe i cementowo-wapienne, beton oraz cienkowarstwowe tynki mineralne.

  zastosowanie  

Farba silikonowa przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania nowych i odnawianych elewacji budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych, użyteczności publicznej oraz zabytków. Można ją stosować na wszelkie podłoża mineralne: tynki cementowe i cementowo-wapienne, beton, gips oraz cienkowarstwowe tynki mineralne w systemach ociepleń FOVEO TECH S i FOVEO TECH W. Tworzy gładkie, matowe powłoki odporne na działanie warunków atmosferycznych, ze szczególnym wskazaniem na: wysoką paroprzepuszczalność i przyczepność do podłoża, trwałość koloru, odporność na wodę, ochronę mikrobiologiczną ograniczającą rozwój grzybów, pleśni i alg. Dzięki zastosowaniu w farbie wysokiej jakość surowców, a w tym specjalnych szklanych mikrokulek tworzy niepowtarzalną warstwę – NEOSTRUKTURĘ, dzięki której powłoka jest wyjątkowo trwała, w większym stopniu odbija światło, zmniejszając negatywne skutki nagrzewania się podłoża, jest odporna na naprężenia mechaniczne, minimalizuje powierzchnię styku wody z elewacją, tworząc efekt perlenia, dzięki czemu w znacznym stopniu nie wiąże brudu. Dodatkowo farba wyróżnia się efektywnym kryciem i ułatwioną aplikacją.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

18 miesięcy w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Temperatura przechowywania od +5°C do +30°C. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem.
Podłoże powinno być suche, mocne, oczyszczone z kurzu, pozbawione zanieczyszczeń oraz wolne od agresji biologicznej (grzyby, pleśnie, mchy), chemicznej itp. Świeże tynki cementowe, cementowo- wapienne lub mineralne w systemie ociepleń malować nie wcześniej niż po 28 dniach od ich wykonania, beton zaś nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy. Wszystkie podłoża muszą mieć ustabilizowaną wilgotność oraz zakończony proces twardnienia. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia należy oczyścić wodą pod zwiększonym ciśnieniem. Stare tynki i powłoki malarskie o słabej przyczepności należy usunąć. Ubytki uzupełnić Zaprawą Klejącą KS 10, KU 11, KW 12 lub standardową zaprawą tynkarską. Przed malowaniem farbą silikonową podłoża nowe i odnawiane należy pomalować Gruntem Silikonowym GN 30.
Farbę silikonową należy dokładnie wymieszać i nakładać zawsze 2 warstwy – pędzlem, wałkiem (tylko gładkie powierzchnie) lub przez natrysk hydrodynamiczny metodą mokro na mokro. Do nanoszenia pierwszej warstwy farbę można rozcieńczyć dodając max. do 10% Gruntu Silikonowego GN 30. W żadnym przypadku farby nie rozcieńczać wodą! Przyjęte proporcje rozcieńczenia zachować na całej malowanej powierzchni. Drugą warstwę nanosić po ok. 12 godzinach i do jej malowania należy stosować farbę nie rozcieńczoną. Aby uniknąć różnic w odcieniach barw, należy na jedną powierzchnię nakładać farbę o tym samym numerze partii produkcyjnej (data ważności i numer partii zamieszczony na opakowaniu). W celu uniknięcia możliwych do wystąpienia różnic w odcieniu, przerwy w pracy należy zaplanować z wyprzedzeniem (np. w narożnikach i załamaniach budynku, pod rurami spustowymi, na styku kolorów itp.).
Stosować przy temperaturze podłoża i otoczenia +10°C do +25°C. Nie nakładać na nagrzane podłoże. W trakcie pracy oraz podczas wysychania należy bezwzględnie unikać bezpośredniego nasłonecznienia, silnego wiatru, działania deszczu. Chronić wymalowaną powierzchnię do czasu wyschnięcia za pomocą folii lub gęstej siatki osłonowej. Temperatura podłoża i otoczenia podczas malowania oraz przez kolejne 24 godzin nie może być niższa od +10°C. Narzędzia bezpośrednio po użyciu umyć wodą. Stosowanie farby w systemach ociepleń w ciemnych, intensywnych kolorach (o współczynniku odbicia światła rozproszonego poniżej 20%) nie powinno przekraczać 10% tynkowanej powierzchni. Przed przystąpieniem do malowania elewacji, należy sprawdzić na małym fragmencie zgodność zamówionego koloru. Jakiekolwiek uwagi dotyczące niestandardowych cech farby i jej koloru zgłaszać natychmiast do Sprzedawcy. Prace prowadzić zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, normami i przepisami BHP. W przypadku łączenia farby z wyrobami innych Producentów, nie ponosimy odpowiedzialności.
-Temperatura stosowania od +10oC do +25oC
-Czas schnięcia 2 godz.
-Czas pełnego utwardzenia 28 dni
-Wydajność 6-8m2/l
-Kolor 240 kolorów
Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt