chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gipsy, sucha zabudowa

Czytaj więcej chemia budowlana - Gips - ekologia i bezpieczeństwo

Knauf Stuck-Primer

Środek gruntujący

  właściwości  

Knauf Stuck-Primer Środek gruntujący jest wodną zawiesiną dyspersji styrenowo-akrylowej i pochodnych celulozy. Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf Bauprodukte.

Charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- do gruntowania powierzchni, przed układaniem tynków gipsowych,
- wzmacnia powierzchnie, reguluje chłonność, polepsza przyczepność,
- nie zawiera rozpuszczalników i substancji lotnych,
- kolor żółty, zapach słaby,
- paroprzepuszczalny, "oddychający",
- do wnętrz,
- wysoka wydajność.

  zastosowanie  

Knauf Stuck-Primer Środek gruntujący to gotowy do użycia środek gruntujący wyrównujący chłonność przed tynkowaniem powierzchni chłonnych, do wnętrz, stosowany jest na:
- typowe podłoża budowlane cementowo-wapienne,
- beton,
- gips,
- płytę gipsowo-kartonową.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiadra 5 kg - Paleta 300 kg - 60 szt.
Wiadra 15 kg - Paleta 360 kg - 24 szt.

Składowanie:
W suchym miejscu w temperaturze powyżej +3°C dopuszczalny czas składowania wynosi ok. 12 miesięcy od daty produkcji. Chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych lub podwyższonej temperatury. Chronić przed mrozem!
Knauf Stuck-Primer Środek gruntujący można stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste i wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet itp.) podłoża wewnątrz budynków. Trwałe i wodoodporne powłoki malarskie należy zmatowić, oczyścić. Powłoki nie odporne na wodę usunąć.
Knauf Stuc-Primer Środek gruntujący, rozcieńczyć w zależności od chłonności podłoża. Przy podłożach słabo chłonnych rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1, przy podłożach chłonnych w stosunku 1:3 nanieść na podłoże metodą natrysku lub przy pomocy wałka albo pędzla nie tworząc zacieków. Nakładanie tynków można rozpocząć, gdy zagruntowane podłoża są suche, czas schnięcia zależny jest od chłonności podłoża, temperatury oraz wilgotności powietrza, ale zawsze wynosi min. 12 godzin. Tynkowanie na jeszcze wilgotnym środku gruntującym zmniejsza jego efektywność.

WSKAZÓWKI UZUPEŁNIAJĄCE
- temperatura podłoża i powietrza powinna wynosić, co najmniej + 5°C, ściany nie mogą być przemrożone,
- unikać zapylenia w pomieszczeniach, w których został zastosowany Knauf Stuc-Primer, aby uniknąć osiadania kurzu,
- Knauf Stuc-Primer nie należy mieszać z innymi materiałami (tylko z wodą w celu rozcieńczenia). Może to spowodować istotne zmiany jego właściwości,
- narzędzia pracy należy przemyć wodą natychmiast po wykonaniu prac,
- zanieczyszczenia Knauf Stuc-Primer zmyć na świeżo przy pomocy wody
UWAGI
Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze schnięcie materiału. W przypadku kontaktu materiału z oczami, płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza.

ZALECENIA
Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania. Wraz z ukazaniem się niniejszej karty technicznej tracą ważność karty wcześniejsze.
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
Orientacyjne zużycie (w zależności od chłonności podłoża): ok. 100 ml/m²
Wydajność:
opakowanie 5 l
- stosunek 1:1 ok. 100 m²
- stosunek 1:2 ok. 150 m²
- stosunek 1:3 ok. 200 m²
opakowanie 15 l
- stosunek 1:1 ok. 300 m²
- stosunek 1:2 ok. 450 m²
- stosunek 1:3 ok. 600 m²
Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt