chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gipsy, sucha zabudowa

Czytaj więcej chemia budowlana - System zabudowy RIGIPS HABITO<sup>™</sup> ułatwi rozbudowę Centrum Rehabilitacji REPTY

Jakie cechy i zalety posiada naturalny gips i uzyskane z niego spoiwa gipsowe?

Gips pozyskany z naturalnego złoża jest sprawdzonym od tysiącleci czystym ekologicznie przyjaznym dla człowieka materiałem budowlanym o znakomitych własnościach materiałowych i biologicznych. Ze względu na znaczną ilość (do 60%) i korzystny rozkład wielkości porów powietrznych, tzw. makroporów, w zastosowanej i wysuszonej zaprawie gipsowej oraz niski poziom oporu dyfuzyjnego, naturalne spoiwa gipsowe, a w szczególności tynk gipsowy, mogą wchłonąć wiele nadmiernej wilgoci z powietrza w pomieszczeniu i oddać bardzo szybko z powrotem przy obniżaniu wilgotności. W ten sposób gips optymalnie stwarza i reguluje mikroklimat w naszych pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych i przemysłowych.

Gips naturalnyjest bezzapachowy i nie wydziela żadnych szkodliwych dla człowieka substancji. Jego właściwości fizyko-chemiczne, jak pH oraz dyfuzja pary wodnej, są bardzo zbliżone do wykazywanych przez ludzką skórę. Korzystna wartość pH (ok. 7) oraz sucha powierzchnia tynku gipsowego uniemożliwiają rozwój korozji biologicznej (pleśni).

Naturalne spoiwa gipsowecechują się niewielkim stopniem przewodności cieplnej oraz wysoką przepuszczalnością pary wodnej. Przeciwdziałają one, tym samym, zmniejszeniu wartości termoizolacji, mogącemu nastąpić poprzez wpływ wilgoci. Nadto należą do materiałów niepalnych i mających zastosowanie w ochronie przeciwogniowej.

Niewielka przewodność powierzchniowa naturalnego gipsu zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych na powierzchniach otynkowanych, czy z naniesioną gładzią. Dlatego też powierzchnie te pokryte warstwą naturalnego gipsu nie przyciągają kurzu.

Znakomite własności naturalnego krystalicznego gipsu z odkrywkowego złoża, w zestawieniu z nowoczesną technologią NOWEJ DOLINY NIDY, pozwalają na produkcję i wprowadzenie na rynek budowlany szerokiej oferty wysokowartościowych spoiw i tynków gipsowych wewnętrznych.

mgr inż. Marek Tomasik
Akademia Stosowania Gipsu
ATLAS/DOLINA NIDY
Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt