chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gipsy, sucha zabudowa

Masy Rigips z serii Q – z nimi zaczynasz i kończysz pracę!Masy Rigips z serii Q – z nimi zaczynasz i kończysz pracę! Oszczędność czasu i stuprocentowa precyzja – czyli płyta Rigips PRO typ A 12,5 z nadrukiemOszczędność czasu i stuprocentowa precyzja – czyli płyta Rigips PRO typ A 12,5 z nadrukiem Jak prawidłowo zabudować poddasze z użyciem konstrukcji z płyt g-k Rigips oraz profili i akcesoriów Rigistil?Jak prawidłowo zabudować poddasze z użyciem konstrukcji z płyt g-k Rigips oraz profili i akcesoriów Rigistil? Płyta G-K do kuchni lub łazienki? Koniecznie zwróć uwagę na oznaczenia!Płyta G-K do kuchni lub łazienki? Koniecznie zwróć uwagę na oznaczenia! Gipsowe czy wełniane - jakie płyty do zabudowy kasetonowej sufitów?Gipsowe czy wełniane - jakie płyty do zabudowy kasetonowej sufitów? Linie zmieniają wszystko – udoskonalona płyta Rigips PRO typ ALinie zmieniają wszystko – udoskonalona płyta Rigips PRO typ A Gładkie ściany z efektem regulacji mikroklimatuGładkie ściany z efektem regulacji mikroklimatu Nowe płyty gipsowo-kartonowe dedykowane poddaszom – szybsza praca, gładsze powierzchnie i bezpieczeństwo użytkownikówNowe płyty gipsowo-kartonowe dedykowane poddaszom – szybsza praca, gładsze powierzchnie i bezpieczeństwo użytkowników Funkcjonalny i bezpieczny pokój dla dziecka. Jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe w aranżacji?Funkcjonalny i bezpieczny pokój dla dziecka. Jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe w aranżacji?
Czytaj więcej chemia budowlana - Funkcjonalny i bezpieczny pokój dla dziecka. Jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe w aranżacji?

Jak zbudować półkę z płyty gipsowej?

Jednym z tanich sposobów wykonania niepowtarzalnego wnętrza jest zbudowanie podświetlanych półek z kartongipsu. Można je łatwo wkomponować w pomieszczenie, malując, pokrywając farbą strukturalną czy obłożyć glazurą. Podstawą dobrej półki jest właściwie wykonany stelaż.

Robi się go ze stalowych profili. Otwarty typu U służy do wykonania obrysów i łączenia ścianki z półką, profil zamknięty C do łączenia części nośnych stelaża. Technologia budowy takiej półki przypomina nieco sposób montażu sufitu podwieszanego.

Po zrobieniu stelaża przykręca się do niego wkrętami, pociętej na wymiar płytę gipsową. Efektowne halogeny podświetlające konstrukcję dobieramy wcześniej tak, by ich głębokość odpowiadała grubości półki. Ta w pewnym stopniu zależy od grubości stalowych profili - do wyboru są 50-, 75- i 100-milimetrowe, ale półka może być oczywiście grubsza.
Halogeny powinny być zasilane prądem o napięciu 12 wolt (z użyciem transformatora) dzięki czemu ich obudowy nie będą nagrzewać się tak, jak w przypadku lampek 230 V.

Kanty półki zabezpieczamy ochronnymi narożnikami, a całość szpachlujemy gipsem.
Po wyschnięciu półki należy przeszlifować papierem ściernym i ewentualnie jeszcze raz zaszpachlować w celu uzyskania idealnej gładzi. Po kolejnym szlifowaniu i zgruntowaniu półki można pomalować.

Andrzej Fedorowicz
Knauf
Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt