chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Jak odnowić metalowe meble w ogrodzie

Jak odnowić metalowe meble w ogrodzie

10.09.2014
Podczas wiosennych i letnich porządków w ogrodzie, garażu czy też na strychu lub w piwnicy, często znajdujemy stare i zniszczone meble, o których istnieniu dawno zapomnieliśmy. Schowaliśmy je w kąt z zamiarem odnowienia. Lecz nigdy nie mieliśmy na to czasu ani pomysłu. Jeżeli w Waszych zbiorach znalazły się metalowe meble ogrodowe, to z pewnością warto poświęcić kilka chwil aby przywrócić im dawny urok.

Chemia budowlana - Fot.Dekoral
Fot.Dekoral
Malowanie żelaznych elementów małej architektury nie musi być tak trudne jak by się nam wydawało. Wystarczą podstawowe narzędzia malarskie oraz właściwa farba, która udekoruje meble a także zabezpieczy je przed rdzą, korozją i szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

W ofercie marki Dekoral znajdziemy emalię Emalia Antykorozyjna, która przeznaczona jest do malowania przedmiotów metalowych bez konieczności stosowania farb gruntujących i podkładowych. Szeroka paleta barw sprawi, że staremu wyposażeniu możemy nadać zupełnie nowy, świeży wygląd. Do wyboru mamy 18 gotowych kolorów; w tym 8 o efekcie młotkowym, 2 metaliczne oraz 8 barw, które nadadzą przedmiotom połysk.
REKLAMA:


Ciekawym pomysłem na aranżacje ogrodu lub tarasu mogą być meble pomalowane bardziej wyrazistymi i odważnymi kolorami: srebrnym lub złotym. Ciemne krzesła (brązowe, czarne, szare lub niebieskie) warto przyozdobić jasnymi poduszkami a na stołach postawić wazon z bukietem sezonowych, świeżych kwiatów.

Odnawianie metalowych mebli ogrodowych z metalu rozpoczynamy od dokładnego przygotowania powierzchni. Przy pomocy drucianej szczotki lub papieru ściernego usuwamy brud a jeżeli meble pokryła grubsza warstwa rdzy, wówczas sięgamy po szlifierkę. Łuszczące się powłoki starej farby usuwamy. Resztę starannie wygładzamy i matowimy papierem ściernym a powstały przy szlifowaniu pył oraz kurz usuwamy przemywając meble przy użyciu wody z dodatkiem detergentu i czekamy do wyschnięcia. Tak przygotowana powierzchnia ułatwi nam nakładania farby.

Pamiętajmy, aby prace wykonywać w zacienionym miejscu!!! Powierzchnia, którą będziemy chcieli pomalować nie może być gorąca. Inaczej farba wyschnie zbyt szybko, zacznie się łuszczyć i odchodzić.

Farbę nakładamy przy użyciu pędzla, wałka lub natrysku. W celu uzyskania długotrwałej ochrony antykorozyjnej meble należy pokryć 2-3 warstwami emalii. Kolejną warstwę możesz nanosić pomiędzy 1 a 2 godziną od nałożenia poprzedniej lub po upływie 24 h.

Jeżeli jeszcze w tym roku chcemy na nowo zaaranżować ogród, to wykorzystajmy ciepłe dni i chwyćmy za pędzle. Z puszką farby Dekoral Emalia Antykorozyjna stworzymy oryginalne meble jakich nie znajdziemy w ofercie sklepów ogrodowych czy supermarketach.

www.dekoral.pl

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt