chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Szybkosprawne, Samopoziomujące Masy Szpachlowe ATLAS, w skrócie ATLAS SMS

Szybkosprawne, Samopoziomujące Masy Szpachlowe ATLAS, w skrócie ATLAS SMS

29.08.2014
Szybkosprawne, Samopoziomujące Masy Szpachlowe ATLAS, w skrócie ATLAS SMS, to jedna z tegorocznych nowości w asortymencie łódzkiej firmy. Poddane wysokim kryteriom walidacyjnym, SMS 15 i SMS Plus nie tylko umożliwiają wykonanie gładkiego podkładu pod wykładziny i parkiety, ale również pozwalają zaoszczędzić czas, dzięki czemu inwestycja staje się prosta i szybka dosłownie jak… napisanie SMSa.

Chemia budowlana - ATLAS SMS
ATLAS SMS
Podstawowym przeznaczeniem nowych produktów jest wyrównywanie podłoża. Dotyczy to m.in. sytuacji, kiedy konieczne jest wyrównanie nierówności utrudniających wykonanie ostatecznej okładziny, jak również gdy podłoże posiada jedynie miejscowe nierówności lub gdy w całości jest wykonane z niewielkim spadkiem. ATLAS SMS 15 jest zalecany do wyrównywania podłoża z zakresie 1-15mm w pokojach, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach, kuchniach i łazienkach. ATLAS SMS Plus wyrównuje zaś powierzchnię w zakresie 2-20mm - może być stosowany w pomieszczeniach suchych i mokrych.

Oba produkty są rekomendowane jako warstwa wykończeniowa dla podkładu podłogowego wykonywanego pod wykładziny. Po prawidłowym wylaniu zaprawy, jest ono równe i gładkie. Brak takiego pokładu prowadzi do uszkodzeń mechanicznych (przetarć, a w konsekwencji pęknięć) wykładzin PCV, nawet przemysłowych o zwiększonej wytrzymałości użytkowej. SMSy ATLASA polecane są także w przypadku konieczności podniesienia poziomu podłogi w całym pomieszczeniu, czyli np. gdy wymagane jest zrównanie poziomów dwóch sąsiednich pokojach. Sprawdzają się doskonałe przy wyrównywaniu powierzchni istniejących podkładów grzewczych, gdy nierówności podkładu uniemożliwiają wykonanie ostatecznej okładziny i konieczna jest dodatkowa, cienka warstwa materiału. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie posadzek epoksydowych, masy pozwalają także na równomierne rozłożenie żywicy epoksydowej.

REKLAMA:


Istotną kwestią w przypadku SMSów jest czas – ten, który jako wykonawca czy inwestor zyskujemy dzięki właściwościom produktu. Układanie posadzek na nowych szybkosprawnych samopoziomujących masach szpachlowych jest możliwe po 7 dniach, a płytek ceramicznych już po 24 godzinach. Ruch pieszy jest zaś możliwy po 4 godzinach od wykonania podkładu. Na tempo przeprowadzenia prac, zwłaszcza w przypadku większych inwestycji, wpływ ma także możliwość aplikacji zarówno ręcznej, jak i maszynowej (przy użyciu maszyn wyposażonych w pompy ślimakowe).

Produkty charakteryzują się także doskonałą rozlewnością – otrzymamy dzięki nim równą, poziomą powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami. Niski skurcz liniowy zapobiega spękaniu i odspajaniu produktu od słabych podłoży (o niskiej spoistości).

Tak doskonałe osiągi są efektem prac projektowych, podczas których produkty zostały podane szczegółowej walidacji, nie tylko pod kątem wymagań inwestycyjnych – cech roboczych czy użytkowych. Szybkosprawne samopoziomujące masy szpachlowe należą bowiem do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów. Jakakolwiek zmiana w komponentach odpowiedzialnych za plastyczność, rozlewność, zdolność poziomowania czy wiązanie, automatycznie zmienia parametry w innym obszarze. Dlatego w procesie tworzenia receptury, przeprowadzono liczne testy zmierzające do osiągnięcia jak najbardziej optymalnego rozwiązania i najwyższej jakości.

- W SMS-ach znajdziemy aż 14 składników podstawowych, zależnych od siebie ilościowo w kwestii oczekiwanych właściwości materiału, dlatego walidacje samopoziomujących mas szpachlowych są bardziej wymagające niż np. walidacje fug lub klejów do płytek – tłumaczy Krzysztof Szyszko, Kierownik Grupy Produktowej w firmie ATLAS. – Testy przeprowadzaliśmy w pomieszczeniach o dużych powierzchniach, oddających różne, nieraz zupełnie skrajne warunki, w których nasi klienci będą stosowali produkt. W ten sposób ocenialiśmy rozlewność zaprawy, łatwość jej poziomowania oraz czas wiązania. Łącznie, testując SMS-y, wykonaliśmy 750mkw podkładu, z czego 1/3 aplikowaliśmy maszynowo, korzystając z agregatów. Dzięki temu uzyskaliśmy pewność, że przekazujemy naszym klientom najlepsze rozwiązanie.

ATLAS SMS 15 i SMS Plus są dostępne w opakowaniach 25 kg. Średnie zużycie to 20 kg zaprawy na 1 mkw, na każde 10 mm grubości warstwy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.atlas.com.pl.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt