chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Lofty w klinkierze

Lofty w klinkierze

19.04.2013
Lofty, które coraz częściej budowane są w naszym kraju, kojarzą się przede wszystkim z Ameryką, wielkimi miastami i poprzemysłowymi dzielnicami. Otwarta przestrzeń wnętrz, możliwość dowolnej aranżacji, oryginalność, wyjątkowy klimat spowodowały, że mieszkania w pofabrycznych budynkach zaczęły cieszyć się popularnością najpierw wśród artystów i młodych, a z czasem i wśród bogatych ludzi.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Choć w Polsce nie ma ich jeszcze wiele, budzą zainteresowanie potencjalnych nabywców. Przykładem mogą być Lofty Platinum we Wrocławiu, uznawane za jedną z najbardziej ekskluzywnych tego typu obiektów w kraju. Mieszczą się one w odrestaurowanych i przebudowanych wnętrzach XIX-wiecznej destylarni braci Wolf. W pracach adaptacyjnych i renowacyjnych zastosowano nowoczesne, wysokiej jakości, energooszczędne i ekologiczne materiały budowlane, zachowując jednocześnie charakterystyczne dla epoki i stylu detale elewacji i wnętrz. Materiałami, które mają zasadniczy wpływ na kreację tak pomieszczeń, jak i zewnętrznego wyglądu obiektu, są ogromne tafle szkła i cegła klinkierowa.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Klinkier jest bardzo chętnie stosowany przy wykańczaniu loftów, ponieważ z jednej strony uwypukla specyficzny, pofabryczny charakter wnętrza, z drugiej – dzięki ciepłym barwom dodaje mu przytulności i łagodności. Aby jednak klinkier świetnie i estetycznie prezentował się na ścianie, musi być poprawnie położony i zamocowany za pomocą zapraw, które eliminują ryzyko pojawienia się wapiennych wykwitów na powierzchni muru. Ważne, by była to zaprawa pozwalająca na szybkie murowanie z jednoczesnym fugowaniem, przeznaczona do klinkieru o różnym stopniu nasiąkliwości. Dzięki domieszce trasu zredukowane jest niemal do zera ryzyko pojawienia się wykwitów i przebarwień. Zaprawa musi też gwarantować możliwie najwyższą szczelność spoin przy wysokiej paroprzepuszczalności. Istotne znaczenie mają też charakteryzujące ją parametry wytrzymałości mechanicznej, a także odporność na wpływ ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.1)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt