chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Jak wybrać bezpieczne rusztowania i drabiny

Jak wybrać bezpieczne rusztowania i drabiny

08.11.2012
Na rynku dostępnych jest wiele marek oraz typów rusztowań i drabin. Które wybrać, by zapewnić sobie nie tylko komfort pracy, ale również bezpieczeństwo użytkowania? Na to pytanie odpowiedzi szuka każdy przedsiębiorca stojący przed wyborem odpowiedniego narzędzia.

Chemia budowlana - Fot. KAEM
Fot. KAEM
Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto sprawdzić czy rusztowanie, które chcielibyśmy zakupić zostało wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi oraz czy posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.
REKLAMA:


Dobrym wyborem są rusztowania jezdne certyfikowane zgodnie z normą EN1004, oferowane na rynku polskim pod marką Hardy. Urządzenia oferowane przez tą markę odznaczają się największym możliwym bezpieczeństwem, które zapewnia szereg zastosowanych, opatentowanych rozwiązań. Jezdne rusztowania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić szybki i bezpieczny montaż modułów. W tradycyjnych rusztowaniach stalowych, w których podstawa waży około 40 kg jest to znacznie trudniejsze.
Masa podstawy rusztowania Hardy wykonanej z aluminium to tylko 12 kg. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale też ma wysoką wytrzymałość.

Jeśli chodzi o drabiny, aby zapewnić maksymalną stabilność i wygodę pracy na drabinie, szczeble powinny być wystarczająco głębokie i mieć nachylenie umożliwiające wygodne wspinanie się. Norma wymaga, aby drabiny wyposażone w szczebel miały szerokość większą lub równą 20 mm i mniejszą niż 80 mm.

Chemia budowlana - Fot. KAEM
Fot. KAEM
Powszechnie stosowane wielofunkcyjne drabiny teleskopowe są bardzo wygodne dzięki ich uniwersalności. Mogą być stosowane jako drabiny opierane, dwustronne lub schodowe. Sprzęt taki standardowo wyposażany jest w szczeble o szerokości od 20 do 35 mm i nie posiada pałąka ochronnego. Dlatego Hardy, dążąc do maksymalnego możliwego bezpieczeństwa użytkowników, oferuje opatentowany pałąk ochronny ze stopniem o głębokości 15 cm, który znacznie poprawia komfort użytkowania, jednocześnie zwiększając możliwą i zgodną z przepisami wysokość pracy.W celu zagwarantowania długotrwałej stabilności, system mocujący powinien nie dopuszczać do poruszania się drabiny. Zwykle do mocowania szczebli w drabinach dwustronnych wykorzystywane są nity. Wszystkie elementy konstrukcyjne istotne dla ludzkiego bezpieczeństwa w sytuacji przeciążenia powinny wyginać się, a nie łamać. Niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń zostaje zminimalizowane, jeżeli element drabiny nie ulega złamaniu, a tylko wygięciu.

Wybierając produkt, który ma służyć w naszej firmie przez lata, warto zadbać o to, by przez wiele godzin użytkowania, zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a sobie spokój prowadzenia biznesu. Dlatego wybierając zarówno rusztowania jak i drabiny kierujmy się przede wszystkim jakością wykonania oraz oferowanym przez dane produkty poziomem ochrony.


Autor: Kaem - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt