chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Od zakupu do zamieszkania, czyli wreszcie na swoim

Od zakupu do zamieszkania, czyli wreszcie na swoim

08.10.2012
Setki przejrzanych ofert, dziesiątki przejechanych kilometrów, kilku doradzających pośredników i wreszcie jesteśmy we własnych... smutnych, surowych czterech ścianach? Czasem trzeba się natrudzić, by w nowym mieszkaniu poczuć się jak u siebie w domu.

Chemia budowlana - Fot. Bolix
Fot. Bolix
Liczba oddanych w tym roku do użytku mieszkań pokazuje, że dla rynku nieruchomości najlepszą metodą obrony przed kryzysem, jest przysłowiowy atak. Według danych GUS, już w okresie styczeń-sierpień 2012 oddano o 21,1% więcej lokali niż rok wcześniej. Nabywcy mają więc z czego wybierać. Czy jednak zawsze wiedzą, na co się decydują?
Przeczytaj również: Plamy po winie? Żaden problem
REKLAMA:


Jak sobie pościelesz...


Już na etapie poszukiwania nowego M pojawia się dylemat – gotowe czy w stanie surowym? Wybór tzw. opcji „pod klucz” oznacza oszczędność czasu i problemów, związanych z pracami remontowymi. Czasem wiąże się też z mniejszymi wydatkami, gdyż deweloperzy mogą urządzać swoje lokale zbiorczo, a więc niższym kosztem. Jednak dla wielu z nas priorytetem jest indywidualizm, który może zapewnić jedynie własny wkład w prace aranżacyjne. Rozpoczyna się więc podróż po katalogach i sklepach, a następnie już po wykańczanych pomieszczeniach.

Do roboty?


W większości przypadków najtrudniejsze etapy (kanalizacja, ogrzewanie, instalacje elektryczne, okna) są już zrealizowane przez wykonawcę, jednak problemów mogą przysporzyć również pozostałe czynności, jak instalacja armatury i ceramiki, kładzenie podłóg, montaż zabudowy meblowej czy nawet malowanie ścian. - Pamiętajmy, że skuteczność każdej pracy wykończeniowej zależy od przestrzegania określonych procedur działania – podkreśla Marek Zając, z firmy Bolix, producenta materiałów budowlanych – Już dobór i aplikacja preparatów gruntujących, farb i tynków do ścian pokojów lub np. klejów, zapraw i środków uszczelniających w pomieszczeniach sanitarnych, wymagają wiedzy na temat wpływu poszczególnych czynników na ostateczny efekt. Czasem warto więc skoncentrować się na kompletowaniu wyposażenia, a montaż jego elementów pozostawić poleconym, sprawdzonym fachowcom. Posiadają oni niezbędne narzędzia i na ogół zajmują się również wyborem oraz zakupem optymalnych jakościowo i cenowo materiałów. Zawsze należy jednak omówić celowość wykorzystania danych środków oraz ustalić harmonogram prac, z którego będą potem rozliczani. Nam pozostaje natomiast równie ważne zadanie zaplanowania praktycznego i atrakcyjnego wnętrza, w którym, przykładowo telewizor, stół czy szafa, nie gryzie się estetycznie z kolorami ścian i sufitów. Można tu pomyśleć o określonej stylistyce, będącej motywem przewodnim wyglądu pomieszczeń.

Chemia budowlana - Fot. Bolix
Fot. Bolix

Nie tylko wnętrze


Nawet najbardziej dopieszczone wnętrza tracą na atrakcyjności, gdy są wkomponowane w niewłaściwe miejsce. Dlatego już na etapie przeglądania ofert, powinniśmy zwracać uwagę również na rozplanowanie i wykonanie tzw. części wspólnych. Windy, parkingi, place zabaw czy tereny zielone to widoczne na pierwszy rzut oka atuty obiektu. Pamiętajmy, że mamy też prawo do wglądu w istotne, choć mniej eksponowane elementy składające się na jego funkcjonalność. Zaskakujące dane przynosi raport Home Broker, według którego tylko 9,2% nabywców na rynku wtórnym i 23,3% na pierwotnym interesuje certyfikat energetyczny nieruchomości.- To bardzo słaby wynik, bo przecież wiedza o zapotrzebowaniu na energię, jakości wykonania oraz ocieplenia budynku pozwala oszacować późniejsze koszty utrzymania go – dziwi się Marek Zając z Bolix. A mając stabilne i korzystne finansowo podstawy, możemy z większą swobodą stopniowo wić swoje wymarzone gniazdko.

Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt