chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Trwa sezon remontowy

Trwa sezon remontowy

24.05.2012
Z każdym miesiącem coraz większego rozmachu nabierają różnorodne prace budowlane. Znaczną ich część stanowią remonty budynków mieszkalnych. W jaki sposób dbamy, by najbliższe otoczenie zapewniało nam komfort mieszkania przez lata?

Chemia budowlana - fot. bolix
fot. bolix

Porządki małe i duże


Niektóre działania są już na stałe wpisane w kalendarz remontowy, jako charakterystyczne właśnie dla sezonu wiosenno-letniego. Ładna pogoda szczególnie sprzyja pracom na zewnątrz. Na posesjach prywatnych wprawiane są w ruch kosiarki, sekatory i inne przydatne narzędzia, a w blokach mieszkalnych trwają generalne porządki balkonów. Wszystkim działaniom towarzyszy niejednokrotnie odświeżanie ścian. Warto jednak pomyśleć o gruntownym przygotowaniu ich na kolejne miesiące, a nawet lata, by nasz dom był wygodnym, bezpiecznym i estetycznym miejscem, niezależnie od panujących wokół warunków pogodowych. Na co zwrócić uwagę, planując okresowe remonty?
REKLAMA:


Tynkujemy


Estetyka i funkcjonalność budynku powinna mieć możliwie trwały charakter. Nie chodzi bowiem o to, byśmy każdego roku wracali do tych samych, sezonowych obrządków renowacyjnych. - Wygląd i odporność ściany na niekorzystne czynniki zależy w dużym stopniu od rodzaju oraz jakości materiałów, którymi została ona pokryta – podkreśla Marek Zając z firmy Bolix, producenta materiałów budowlanych – Powszechnym sposobem na skuteczne zabezpieczenie jej powierzchni jest użycie odpowiedniego tynku. Różnorodność stosowanych dziś mas i zapraw tynkarskich (akrylowe, mineralne, mozaikowe, silikonowe, silikatowe, silikatowo-silikonowe czy silikonowo-akrylowe) pozwala precyzyjnie dostosowywać je do budowy i specyfiki podłoża oraz panujących wokół warunków. Ponadto, dostępne rozwiązania służą w większości przypadków do tworzenia powłok ochronnych, mających jednocześnie określony charakter dekoracyjny. Szeroka paleta możliwych do wykorzystania barw sprawia, że to od nas zależy ostateczny wygląd elewacji. Należy jednak pamiętać, by tynk nakładać na odpowiednio przygotowanym, wyrównanym podłożu, przy bezdeszczowej, bezwietrznej pogodzie i zgodnie ze wskazaniami producenta.

Chemia budowlana - fot. bolix
fot. bolix

Ocieplamy


Tynkowanie coraz częściej traktujemy jako część składową znacznie szerszego procesu, jakim jest ocieplanie domu. Odpowiednia termoizolacja budynku daje bowiem niezbędny komfort o każdej porze roku oraz bardzo konkretne oszczędności w tzw. sezonie grzewczym. Efekty prowadzonych w okresie wiosenno-letnim prac ociepleniowych i dociepleniowych są więc długofalowe i stają się stopniowo nieodłącznym elementem poważniejszych remontów. Ich realizacja ma charakter systemowy, na który składają się ściśle ustalone działania oraz jednolite partie produktów. – Bardzo popularną metodą montażu termoizolacji jest tzw. bezspoinowy system ociepleń (ETICS), polegający na przyklejeniu warstwy izolacyjnej (styropian lub wełna mineralna) do ściany – mówi Marek Zając z Bolix – Płyty wzmocnione zaprawą klejącą i siatką z włókna szklanego pokrywa się następnie wybranym tynkiem, tworząc solidną, trwałą i estetyczną powłokę.

Praca wre


Elewacja budynku to nie tylko jego wizytówka. Odpowiedni stan ścian zewnętrznych ma istotny wpływ na szeroko pojętą jakość mieszkania w nim i powinien być zapewniony już na etapie budowy. Na ogół jednak musimy co pewien czas decydować się na pewne okresowe remonty, których realizację najlepiej przeprowadzać właśnie wiosną lub latem. W zależności od ich zakresu i stopnia trudności, pewne czynności wykonujemy samodzielnie, a do innych zatrudniamy fachowców. W każdej sytuacji pamiętajmy, że podjęte działania oraz użyte środki mają służyć nam przez lata. Wszelkie decyzje podejmujmy więc w oparciu o ocenę własnych potrzeb i możliwości oraz fachowe wskazania, dotyczące nowoczesnych trendów i standardów wykończeniowych.
Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt