chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Odrestaurowana katedra św. Columba, Londonderry

Odrestaurowana katedra św. Columba, Londonderry

05.04.2012
Londonderry, ze swymi w całości zachowanymi historycznymi murami miasta, jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Irlandii Północnej. Najbardziej znaną budowlą w historycznym centrum Derry jest katedra po wezwaniem św. Columba. Wybudowano ją w 1633 roku, w stylu późnogotyckim.

Chemia budowlana - Odrestaurowana katedra św. Columba, Londonderry
Szczególnie warte zobaczenia we wnętrzu są kolorowe witraże, a usłyszenia: dzwony kościelne - były to pierwsze dzwony Irlandii. Nawa główna pochodzi z początków XVII wieku, chór zaś dobudowano dopiero pod koniec XIX wieku. W roku 2010 ta największa anglikańska katedra Irlandii Północnej została poddana renowacji z zastosowaniem systemów Remmers.
Przeczytaj również: Produkty do renowacji zabytków
REKLAMA:


Mineralne materiały budowlane różnią się od siebie w znacznym stopniu strukturą i porowatością, kolorami i uziarnieniem. Wiele odmian zapraw renowacyjnych Remmers, pozwoliło wykonawcom prac konserwatorskich na doskonałe dopasowanie zaprawy zastępczej do naprawionego podłoża. Z reguły spoiwo zapraw historycznych jest złożone z wielu składników. W laboratoriach Remmers wyprodukowano zaprawy renowacyjne, w których jako spoiwa zastosowano różnego rodzaju cementy i wapna, dla uzyskania pożądanych cech - modyfikowane dodatkiem spoiw dyspersyjnych.

Chemia budowlana - Odrestaurowana katedra św. Columba, Londonderry
W zakresie prac konserwatorskich i restauratorskich przyjęto całkowite zachowanie oryginalnych elementów budowli. Ubytek substancji budowlanej był miejscami tak znaczący, że niezbędne były daleko idące rekonstrukcje obramowań i gzymsów z kamienia naturalnego.

Dlatego wszystkie eksponowane strefy kamieniarki, jak wystające parapety okienne, zdobienia, gzymsy itp. zostały poddane reprofilacji z użyciem zapraw renowacyjnych Remmers Restauriermórtel. Działania konserwatorskie dotyczyły wzmacniania kamienia z użyciem systemu preparatów Remmers KSE oraz impregnacji hydrofobi-zującej za pomocą Funcosil SL, służącej zabezpieczeniu przed szkodliwymi substancjami i zawilgoceniem.Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt