chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » W jaki sposób szybko i ekonomicznie wykonać równe, gotowe do układania jastrychy

W jaki sposób szybko i ekonomicznie wykonać równe, gotowe do układania jastrychy cienkowarstwowe

04.01.2012
Chemia budowlana - W jaki sposób szybko i ekonomicznie wykonać równe, gotowe do układania jastrychy cienkowarstwowe
Za pomocą jastrychu cienkowarstwowego UZIN NC 195 S można wykonać zarówno na betonie, jastrychach cementowych, jak również na okładzinach z kamienia syntetycznego, gotowe do układania wykładzin jastrychy cienkowarstwowe lub jastrychy zespolone z podłożem o grubości warstwy od 5 do 40 mm. Po wyschnięciu otrzymamy równe, chłonne i mocne podłoże, na którym można układać wszystkie rodzaje wykładzin podłogowych (wykładziny elastyczne i tekstylne, okładziny z kamienia naturalnego lub płytki ceramiczne).

Zalety wyróżniające produkt UZIN NC 195 S to doskonała przydatność do podawania za pomocą pompy, dobra rozpływność masy oraz oszczędność czasu dzięki możliwości wcześniejszego wchodzenia na powierzchnię i szybko uzyskiwanej gotowości do układania wykładzin. Do podawania pompą zalecamy używanie pomp ślimakowych.

REKLAMA:


Chemia budowlana - 1 W celu usunięcia z powierzchni zanieczyszczeń należy dokładnie odkurzyć powierzchnię za pomocą odkurzacza przemysłowego o wysokiej wydajności.
1 W celu usunięcia z powierzchni zanieczyszczeń należy dokładnie odkurzyć powierzchnię za pomocą odkurzacza przemysłowego o wysokiej wydajności.
Chemia budowlana - 2 Przed rozpoczęciem gruntowania podłoża dwuskładnikowym środkiem gruntującym na bazie żywic epoksydowych UZIN PE 460, należy dokładnie wymieszać oba jego składniki za pomocą wiertarki z odpowiednią końcówką mieszającą. Należy pamiętać o noszeniu odzieży ochronnej! Wymieszany środek gruntujący przelać do owalnego pojemnika z tworzywa sztucznego i jeszcze raz dobrze przemieszać.
2 Przed rozpoczęciem gruntowania podłoża dwuskładnikowym środkiem gruntującym na bazie żywic epoksydowych UZIN PE 460, należy dokładnie wymieszać oba jego składniki za pomocą wiertarki z odpowiednią końcówką mieszającą. Należy pamiętać o noszeniu odzieży ochronnej! Wymieszany środek gruntujący przelać do owalnego pojemnika z tworzywa sztucznego i jeszcze raz dobrze przemieszać.


Chemia budowlana - 3 Podłoże gruntować za pomozą wałka nylonowo-pluszowego firmy UZIN.
3 Podłoże gruntować za pomozą wałka nylonowo-pluszowego firmy UZIN.
Chemia budowlana - 4 Powierzchnię posypać piaskiem kwarcowym Perlsand 0.8 firmy UZIN. Należy wysypać go w dużej ilości na jeszcze mokry środek gruntujący. Po utwardzeniu odkurzyć powierzchnię, usuwając nadmiar luźnego i słabo przywierającego piasku.
4 Powierzchnię posypać piaskiem kwarcowym Perlsand 0.8 firmy UZIN. Należy wysypać go w dużej ilości na jeszcze mokry środek gruntujący. Po utwardzeniu odkurzyć powierzchnię, usuwając nadmiar luźnego i słabo przywierającego piasku.


Chemia budowlana - 5 Na wszystkich pionowych elementach konstrukcyjnych takich jak ściany, podpory, rury, stopnie schodowe i podesty itd. przykleić odpowiednie taśmy dylatacyjne firmy UZIN. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu mostków akustycznych oraz unikniemy sztywnego połączenia jastrychu cienkowarstwowego z innymi elementami konstrukcyjnymi.
5 Na wszystkich pionowych elementach konstrukcyjnych takich jak ściany, podpory, rury, stopnie schodowe i podesty itd. przykleić odpowiednie taśmy dylatacyjne firmy UZIN. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu mostków akustycznych oraz unikniemy sztywnego połączenia jastrychu cienkowarstwowego z innymi elementami konstrukcyjnymi.
Chemia budowlana - 6 Na pompie mieszającej ustawić odpowiednią konsystencję i wymaganą ilość wody. Materiał wsypywać poprzez zasyp
6 Na pompie mieszającej ustawić odpowiednią konsystencję i wymaganą ilość wody. Materiał wsypywać poprzez zasyp


Chemia budowlana - 7 Równocześnie, za pomocą specjalnego węża, wylewać płynną masę samopoziomującą na uprzednio przygotowane podłoże zachowując żądaną grubość warstwy. (Zalecenie: użycie kolczastego wałka odpowietrzającego firmy UZIN zdecydowanie poprawia jakość i gładkość powierzchni.)
7 Równocześnie, za pomocą specjalnego węża, wylewać płynną masę samopoziomującą na uprzednio przygotowane podłoże zachowując żądaną grubość warstwy. (Zalecenie: użycie kolczastego wałka odpowietrzającego firmy UZIN zdecydowanie poprawia jakość i gładkość powierzchni.)


Źródło: Uzin

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt