chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Impregnowanie dachówek

Impregnowanie dachówek

13.10.2011
Amerykańskie marzenie o domu z ogródkiem coraz łatwiej jest zrealizować w polskich warunkach. Na spełnieniu marzenia nie możemy jednak poprzestać, gdyż własny dom to także obowiązek dbania o niego i przeprowadzania okresowych remontów, które zazwyczaj mają miejsce wiosną. Jak chociaż częściowo ich uniknąć? Spróbujmy przykładowo zaimpregnować nasz dach jesienią. Dzięki temu dach skutecznie będzie opierał się niekorzystnym warunkom atmosferycznym a przy tym dodamy głębi koloru i podkreślimy piękno naszej dachówki.

Chemia budowlana - Impregnowanie dachówek
Deszcze, które nadchodzą wraz z jesiennymi miesiącami, to jeden z objawów niszczycielskiej siły natury. Niska temperatura i silny wiatr dopełniają jej działania przez wiele miesięcy w roku. Efektem są popękane, porośnięte mchem, wyblakle dachówki, które wymagają nakładów finansowych na renowację, aby odzyskać swój blask i właściwości dla jakich zostały stworzone.
REKLAMA:


Można jednak temu zapobiec stosując środki firmy Qmar przeznaczone do hydrofobowej (zapobiegającej wnikaniu wody) impregnacji dachówki ceramicznej bądź betonowej, które zdobywają coraz liczniejsze rzesze zwolenników. Oba impregnaty posiadają innowacyjne właściwości i należą do grupy ekologicznych produktów stworzonych na bazie wodnej.

Jakie jest ich działanie? Woda nie zwilża zaimpregnowanej powierzchni, lecz jest z niej usuwana w postaci kropel. Przeciwdziała to niszczeniu powierzchni na skutek czynników atmosferycznych, erozji wodą i porastaniu mchem. Dachówka zabezpieczona impregnatem jest bardzo trwała i mniej podatna na zabrudzenia, które są spłukiwane wraz z wodą opadową. Jednocześnie zachowana jest przepuszczalność par i gazów, co umożliwia oddychanie zaimpregnowanej powierzchni a woda nie zalega w materiale. Powierzchnie zabezpieczane preparatem nabierają bardziej intensywnego i głębokiego koloru, co uwypukla ich naturalne piękno.

IMPREGNAT DO DACHÓWKI CEMENTOWEJ i CERAMICZNEJ

Przeczytaj również: Zabezpieczenie podbitki dachowej
Chemia budowlana - Impregnowanie dachówek
Chemia budowlana - Impregnowanie dachówek


POJEMNOŚĆ: 5L i 10L 

SPOSÓB STOSOWANIA:


Powierzchnie należy oczyścić wodą – najlepiej metodą ciśnieniową. Preparat nanosimy po całkowitym wyschnięciu umytej powierzchni. Środek można nakładać pędzlem lub natryskiem, dbając o jego równomierne rozprowadzenie, bez zacieków i smug, lub przez kąpiel całych elementów. Okna lub inne elementy należy zabezpieczyć przed pomalowaniem. W celu zmaksymalizowania efektu zaleca się malować dwukrotnie metodą mokre na mokre.

UWAGA:


Przed użyciem dokładnie wymieszać. Temperatura prowadzonych prac od 10°C do 25°C.

SKŁADOWANIE:


Środek należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od 5°C do 30°C. Zużyć w ciągu 12 miesięcy od daty produkcji.

WYDAJNOŚĆ:


6-7 m²/litr w zależności od nasiąkliwości podłoża i sposobu aplikacji.

Autor: QMAR - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt