chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Jak zmienić piwnice w pomieszczenie użytkowe

Jak zmienić piwnice w pomieszczenie użytkowe

18.03.2011
Za jej pomocą powiększymy powierzchnię użytkową domu. Odpowiednio przystosowana może stać się również kącikiem do realizacji swojej pasji. A jednak piwnice, bo o nich mowa, projektuje się coraz rzadziej w budownictwie jednorodzinnym.

Chemia budowlana - Jak zmienić piwnice w pomieszczenie użytkowe
Garaż, spiżarnia, a może nawet mini siłownia? Albo po prostu zwykłe pomieszczenie gospodarcze, w którym składujemy wszystkie niepotrzebne sprzęty. Takie rozwiązanie niesie za sobą sporo zalet. Przede wszystkim dlatego, że na małych działkach jesteśmy ograniczeni prawem budowlanym. Przepisy, które zabraniają nam budować w pobliżu granicy z działką sąsiada pod ziemią nie obowiązują. Dlatego odpowiednie zagospodarowanie piwnicy znacznie powiększy obszar użytkowy w domu.
REKLAMA:


Dawniej piwnice służyły przede wszystkim jako składy, spiżarnie, tymczasowe przechowalnie. Teraz trend się zmienia. Coraz rzadziej przygotowujemy przetwory na zimę, a w związku z tym spiżarnie zamiast pod ziemią projektujemy bliżej kuchni. Do przechowywania jedzenia wystarczy czasem mała szafka czy wnęka. Projektanci wnętrz podpowiadają, że piwnica jest świetnym miejscem na pomieszczenie klubowe, bar, czy salon gier.

Idealnie nada się również na gabinet hobbystyczny, domową strefę wellnes & SPA, albo siłownię. Za oceanem popularne jest nawet przystosowywanie piwnic pod sypialnie.

Chemia budowlana - Jak zmienić piwnice w pomieszczenie użytkowe
Na co należy zwrócić uwagę przy takim rozwiązaniu? Jeżeli planujemy pomieszczenie dedykowane naszym zainteresowaniom, zdecydujmy się na jasne kolory, ze względu na niewielką ilość światła naturalnego. Z kolei pomieszczenie w stylu klubowym można zaaranżować w ciemniejszych barwach. Niezależnie od kolorystyki, priorytetem powinna być farba z wysoką zawartością środków pleśniobójczych i antygrzybicznych. Przykładem takiego produktu jest Kitchen & Bath Platinum Plus 4200 z palety PARA PAINTS. Z uwagi na bardzo wysoką odporność na ścieranie, farba posiada parametry użytkowe na poziomie płytki ceramicznej. Pomysłów może być wiele. Ci, których ogranicza tylko własna fantazja, mogą się pokusić nawet o … podziemny basen. W ten sposób piwnica przeżyła rewolucję, w której z pomieszczenia typowo gospodarczego stała się centrum rozrywki w domach jednorodzinnych.

Autor: PARA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt